81
2
22511
18 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України провів так зване "дерегуляційне" засідання, на якому було скасовано близько 300 нормативно-правових актів, що створюють зайвий тиск на бізнес, та ухвалено ряд рішень, які мають сприяти розвитку української економіки. Серед іншого, прийнято рішення щодо лібералізації умов використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017р. № 984 внесено ряд змін до постанови Кабінету Міністрів від 23.08.2000р. № 1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі – Постанова № 1336).
Нагадуємо, що згідно Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6 липня 1995 р. (надалі - Закон про РРО) до РРО належать, зокрема, електронні контрольно-касові апарати (ЕККА).
Випадки, за яких дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО передбачені у ст. ст. 9 та 10 Закону про РРО, а щодо фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку – вимогами Податкового кодексу України (надалі – ПК України).
Також на виконання ст. 10 Закону про РРО Постановою №1336 визначено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО), а також встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО є обов’язковим (надалі - Перелік).
Зміни щодо умов незастосування РРО слід розглядати щодо окремих груп суб’єктів господарювання.
Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону про РРО реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Згідно п. 296.10. ст. 296 ПК України РРО не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
Разом з тим, норми цього пункту ПК України не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
РРО на спрощеній системі оподаткування мають право не застосовувати фізичні особи-підприємці:
1) платники єдиного податку першої групи (річний дохід не більше 300 тис. грн.);
2) платники єдиного податку другої групи (річний дохід не більше 1 млн. грн.);
3) платники єдиного податку третьої групи (річний дохід не більше 1 млн. грн.).
У будь-якому випадку, зобов’язані застосовувати РРО фізичні особи-підприємці, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, незалежно від групи єдиного податку та обсягу річного доходу.
При цьому, умови та види діяльності, які здійснюють без застосування РРО фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування мають відповідати саме вимогам, встановленим ПК України для відповідної групи єдиного податку (пп. 1-3 пункту 291.4 статті 291), а не формам та умовам, передбаченим Переліком.
Отже, умови незастосування РРО фізичними особами-підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, не змінилися, а зміни до Постанови № 1336 щодо платників єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці) є лише логічним уточненням, яке забезпечує відповідність урядового акту вимогам ПК України (п. 296.10. ст. 296).
ПК України не регулює питання застосування РРО цією групою суб’єктів господарювання, тому саме їх стосуються прийняті Кабінетом Міністрів України дерегуляційні зміни.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017р. № 984 (надалі – Постанова КМУ № 984) передбачено збільшення граничного розміру річного доходу, при перевищенні якого застосування РРО є обов'язковим:
1) з 200 до 500 тис. грн. на один суб’єкт господарювання для таких видів діяльності:
2) з 75 до 250 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів/надання послуг) для таких видів діяльності:
Разом з тим, з урахуванням внесених змін cуб’єкти господарювання* мають право не застосовувати РРО незалежно від розміру річного доходу, здійснюючи такі види діяльності:
* крім фізичних осіб-підприємців-платників єдиного податку, які повинні використовувати РРО у випадках, передбачених ПК України, навіть якщо Перелік не обмежує їх право здійснювати господарську діяльність без РРО за обсягом річного доходу.
Згідно Постанови КМУ № 984 з переліку видів діяльності, які можуть здійснюватися без застосування РРО, виключено діяльність з надання на вокзалах та у портах послуг носильниками з доставлення багажу пасажирів, а також діяльність з реалізації білетів державних лотерей.
Окрім того, відтепер дія Постанови №1336 не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.
Відтак, встановлюється вимога для усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, застосовувати РРО незалежно від розміру доходу.
При цьому слід зазначити, що чинне законодавство України і раніше не дозволяло роздрібну торгівлю підакцизними напоями без РРО, крім єдиного винятку. Відповідно до п. 1 Переліку дозволялося проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок та які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.
Таким чином, фізична особа-підприємець, могла здійснювати роздрібну торгівлю пивом без застосування РРО за умови виконання наступних умов:
- здійснює серед підакцизних товарів продаж лише пива (не продає інші алкогольні напої та/або тютюнові вироби);
- є платником єдиного податку другої або третьої групи із обсягом річного доходу не більше 1 млн. гривень.
Постановою КМУ № 984 п. 1 Переліку викладено у новій редакції, якою виключено можливість роздрібної торгівлі без РРО усіма без винятку підакцизними товарами. А оскільки відповідно до абз. 2 п. 215.1 ст. 215 ПК України пиво належить до підакцизних товарів, роздрібна торгівля пивом відтепер можлива тільки за умови застосування РРО.
Постанова № 984 набрала чинності 20 грудня 2017 року, крім підпунктів 2 і 6 п. 2. (щодо затвердження переліків товарів (послуг) Кабінетом Міністрів за поданням Мінінфраструктури), які наберуть чинності через 6 місяців після її опублікування.
Автор статті: Качановський Роман
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
278
Коментарі:
0
Переглядів:
978
Коментарі:
0
Переглядів:
400
Коментарі:
2
Переглядів:
377
Коментарі:
0
Переглядів:
425
Коментарі:
0
Переглядів:
416
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Крок назад.
статья за привлечение к ответственности при отсутствии чека рро при торговле пива БЕРИ И ПОЛЬЗУЙСЯ. ГОТОВОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ О ПРОВЕДЕНИИ ПРОВЕРКИ, ПРИ ТОРГОВЛЕ АЛКОГОЛЕМ БЕЗ ЛИЦЕНЗИИ И БЕЗ ЧЕКА УСТАНОВЛЕННОЙ ФОРМЫ. http://protokol.com.ua/ru/beri_i_polzuysya_gotovoe_zayavlenie_o_provedenii_proverki_pri_torgovle_alkogolem_bez_litsenzii_i_bez_cheka_ustanovlennoy_formi/