0
0
4574
Особа уникла кримінальної відповідальності через те, що минули строки давності. Втім її зв’язок із злочином було прямо відображено в обвинувальних вироках щодо інших осіб. Чи діє в такій ситуації презумпція невинуватості?
Рішення у справі «Янушкявічене проти Литви» (заява № 69717/14) ухвалив Європейський суд з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».
Пані Віду Янушкявічене та інших осіб підозрювали у злочинах, пов’язаних із шахрайством, у складі організованої групи. Розслідування було розділене на частини і проведено кілька судових розглядів. У різний час суди визнали підсудних (крім Янушкявічене) винними. У цих рішеннях містилися твердження про те, що Янушкявічене та інші отримували підроблені рахунки та готівку, а також те, що вони діяли спільно.
Хоча проти жінки також були висунуті остаточні звинувачення, а справу було передано до суду, останній припинив провадження як погашене давністю.
Янушкявічене поскаржилася до Європейського суду з прав людини зокрема на те, що вона не мала можливості оскаржити судові рішення проти третіх осіб. А ці рішення порушували її право на презумпцію невинуватості.
Суд у Страсбурзі розглянув цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та констатував відсутність порушення гарантій.
Згадайте новину: Практика ЄСПЛ:Усиновлення не припиняє автоматично зв'язки дитини з рідними дідом і бабою
З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.
Прес-реліз,
виданий секретарем Суду
ЄСПЛ 300 (2019)
03.09.2019
Januškevičienė проти Литви (заява № 69717/14)
Заявник, пані Віда Янушкявічене (Vida Januškevičienė), є громадянкою Литви, яка народилася в 1955 році та мешкає в м. Вільнюс.
Справа стосувалась її скарги на те, що в судових рішеннях у справах, які стосуються інших підсудних, було зазначено, що вона вчинила кримінальні злочини незважаючи на те, що вона не була притягнута до судової відповідальності в цих провадженнях.
У 2007 році Відділ Служби розслідування фінансових злочинів м. Вільнюс офіційно повідомив заявника, що її та інших осіб підозрювали у різних злочинах, пов’язаних із шахрайством, як частину організованої групи, в тому числі виставленні підроблених рахунків.
Згадайте новину: Держава не відповідає за звичайну медичну помилку або недбалість лікарів, – ЄСПЛ
Згодом розслідування було розділене на частини і було проведено декілька судових розглядів. Зокрема, у 2009 році, 2012 та 2014 рока суди визнали винними інших підсудних. У рішеннях судів містилися заяви, такі як те, що заявник та інші особи отримали підроблені рахунки та готівку, а також те, що особи, які перебувають під слідством, діяли спільно із заявником та іншими.
У 2014 році проти заявника були висунуті остаточні звинувачення і справа була передана для судового розгляду. Проте суд припинив провадження в 2018 році як погашене давністю.
Заявник скаржилася, зокрема, на те, що вона не мала можливості оскаржити рішення проти третіх осіб, які вплинули на її право на презумпцію невинуватості. Суд розглядав цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської Конвенції з прав людини.
Згадайте новину: Що має врахувати суд аби кваліфікувати певне твердження як наклеп
Відсутність порушення статті 13
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
218
Коментарі:
0
Переглядів:
567
Коментарі:
0
Переглядів:
198
Коментарі:
0
Переглядів:
354
Коментарі:
0
Переглядів:
841
Коментарі:
0
Переглядів:
1577
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.