Головна Блог ... Новини РФ умисно називає війну проти України "спецоперацією" з метою уникнення кримінальної відповідальності всередині країни РФ умисно називає війну проти України "спецопераці...

РФ умисно називає війну проти України "спецоперацією" з метою уникнення кримінальної відповідальності всередині країни

Відключити рекламу
РФ умисно називає війну проти України \

Російські війська 24 лютого 2022 року вторглися на територію України з кількох напрямків з території республіки білорусь, росії – зі сторони Чернігівської, Харківської, Сумської, Луганської областей, а також з окупованого Донбасу та Криму.

Для цього було задіяно від 169 тис. до 190 тис. особового складу. Для порівняння, максимальна чисельність Обмеженого контингенту радянських військ до Афганістану, яка припадала на вересень 1986 року, склала 120 000 осіб.

При цьому від початку повномасштабної війни до 16 квітня 2022 року - 52 дні, російські війська втратили в Україні понад 20 тисяч особового складу, що в 1,3 рази більше ніж за десять років війни в Афганістані (1979-1989), коли загинуло 14453 військовослужбовця.

Де-факто, масштаб військових дій, кількість задіяного особового складу та техніки, а також втрат свідчить про те, що рф здійснює повномасштабну війну проти України, про що неодноразово заявляли як українська влада, так і весь світ.

Однак Кремль умисно підміняє поняття і називає війну "спеціальною операцією". Причина цього в тому, що в Москві добре розуміють, що згідно з Кримінальним кодексом російської федерації ст. 353. "Планування, підготовка, розв'язування чи ведення агресивної війни" караються позбавленням волі терміном від 7 до 15 років, а безпосередньо ведення агресивної війни - від 10 до 20 років.

Фактично, очільник Білокам’яної, та всі особи, які на Раді безпеки в лютому 2022 року приймали відповідне рішення, мають нести кримінальну відповідальність за російським законодавством.

Вспомните новость: Мы бы положили 10-15 тысяч убитыми для освобождения Крыма и Донбасса сейчас...

Тут, варто додати, що, згідно ст. 354, того ж кодексу "Публічні заклики до розв'язання агресивної війни" караються штрафом у розмірі до 300 000 рублів або у розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до двох років або позбавленням волі терміном до трьох років.

Ті ж дії, вчинені з використанням засобів масової інформації або особою, яка займає державну посаду російської федерації або державну посаду суб'єкта російської федерації, - караються штрафом у розмірі від ста тисяч до п'ятисот тисяч рублів або у розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від одного року до трьох років або позбавленням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Звичайно, Кремль, наразі цілковито контролює всі гілки влади, в тому числі судову, і не дозволить якісь "правові рухи", однак це не означає, що створені правові підстави не можуть бути використані наступною владою, яка рано чи пізно замінить поточну…

Автор новини: Олексій Сердюк, для Defense Express

Згадайте новину: Закони і звичаї війни. Пояснюємо, звідки вони беруться і що кажуть

  • 1917

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1917

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст