17
0
7341
Разделение лицевого счета. Как и куда обращаться? Каким образом разделить лицевой счет? Какие способы раздела лицевого счета существуют? На эти и другие вопросы Вы найдете ответы в этом видео.
Що таке особовий рахунок
Особовий рахунок – ідентифікатор, за яким здійснюється розрахунок за комунальні послуги між споживачем і обслуговуючою компанією. Індивідуальний номер особового рахунку присвоюється абоненту в ЖЕКу, теплоенерго, водоканалі, газовій конторі та інших організаціях.
Як дізнатися особовий рахунок
Номер особового рахунку на квартиру можна дізнатися, звернувшись в обслуговуючу організацію. Комунальні служби вказують присвоєний абоненту номер в договорі й на обкладинках абонентських книжок. Навіщо розділяють особовий рахунок • розбіжності в сім'ї, через які сторони бажають платити за рахунками окремо; • розлучення, після якого у подружжя залишається спільне майно, і вони не можуть налагодити відносини для його оплати за одним рахунком; • проживання двох сімей під одним дахом;
Як розділити особовий рахунок в приватизованій квартирі
1) Виділити частку нерухомості або встановити порядок користування приміщеннями квартири Для квартир і приватних будинків цей процес може дещо відрізнятися. У будинку (домоволодінні), як правило, виділяють частки в натурі – нерухомість розділяється на незалежні об'єкти з окремими входами. Розділити таким чином квартиру виходить досить рідко. Тому на житловій площі встановлюється особливий порядок її використання: житлові кімнати діляться між співвласниками, а туалет, ванна, хол, коридор та інші нежитлові приміщення залишаються в загальному використанні. Правила поділу майна регламентовані Наказом №55 від 18.06.2007. Можливість виділення частки визначається спеціалізованою компанією в ході експертизи. Якщо співвласники вирішують питання поділу майна мирним шляхом, вони укладають договір, який посвідчує нотаріус (ст.364 Цивільного кодексу). У разі незгоди виділяти частку доведеться, звернутись до суду. У разі, якщо житло буде поділено власникам утворених часток потрібно зареєструвати на них право власності. З цим питанням зверніться в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Якщо житло неможливо поділити то між співвласниками може бути укладено договір про порядок користування спільним майном. У разі незгоди укласти вказаний договір доведеться, звернутись до суду. Слід наголосити, що у разі встановлення порядку користування жилим приміщенням, рахунок за комунальні послуги фактично не ділиться, а лише встановлюється порядок відшкодування витрат по утриманню спільного майна. Тобто, усі власники зобов’язані відшкодувати сплачені за комунальні платежі кошти тому із співвласників на кого оформлений рахунок (хто сплачує кошти за комунальні послуги).
2) Розділити особовий рахунок Підставою для поділу особового рахунку буде договір або судове рішення про виділення частки. Після того як об'єкт нерухомості розділений на дві або декілька часток або встановлено порядок користування житлом, їх власники можуть укласти окремі договори на надання ЖКП з обслуговуючими організаціями. В результаті споживачі, які проживають в одній квартирі, будуть розраховуватися за різними особовими рахунками. Для оформлення нового особового рахунку на оплату комунальних послуг потрібно звернутися в обслуговуючу організацію, надавши наступні папери: - правовстановлюючі документи; - договір чи судове рішення про виділення частки квартири; - довідку про склад сім’ї; паспорт та код; - розрахункові книжки або довідки про відсутність заборгованості (якщо є). -
Порядок оплати за комунальні послуги визначається мешканцями шляхом укладення мирової угоди або в ході винесення судового рішення.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
150
Коментарі:
0
Переглядів:
174
Коментарі:
0
Переглядів:
322
Коментарі:
0
Переглядів:
298
Коментарі:
0
Переглядів:
340
Коментарі:
0
Переглядів:
308
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.