Головна Блог ... Новини "Армія+": переведення без мінусів

"Армія+": переведення без мінусів

  • 0

  • 0

  • 29

Відключити рекламу

В листопаді 2024 року уряд запровадив реформу в системі управління кадрами Сил оборони України. Зараз смартфон і мобільний застосунок "Армія+" дає можливість військовослужбовцям змінювати місце служби за власним бажанням. За півроку після запровадження процедури є можливість зробити попередні висновки щодо її ефективності, достатності і необхідності.

Варто нагадати, що до запровадження застосунку "Армія+", існувало два способи переведення - "по команді" та "за доповіддю". Перший – можливість переведення за ініціативою самого військовослужбовця, у випадку погодження його командира. Другий – за ініціативою командира військової частини, який просить вище командування перевести до нього того чи іншого бійця для більш раціонального застосування його вмінь та досвіду.

Обидва варіанти загалом працювали, коли було "треба". Але це виглядало, скоріше, як виключення, ніж правило.

Річ у тім, що, дотримуючись принципів "солідарності", командири військових частин неохоче ініціювали переведення "за доповіддю".

Адже сьогодні бійця береш ти, а завтра заберуть у тебе. Так само проблемно вдавалось реалізувати переведення "по команді" - бо, зрозуміло, більшість командирів намагались тримати досвідчених фахівців при собі.

Очевидно, що забезпечення виконання бойових завдань злагодженими підрозділами передбачає сталість колективу і недопущення "простоїв" на навчання нових спеціалістів. Але, з ходом повномасштабної війни, виникла об’єктивна необхідність оперативного перерозподілу кадрів, зокрема, з тилових частин.

Так, служба в тилу не є менш важливою, адже солярка має наливатись, люди оформлюватись, а техніка крутитись. Але, нажаль, певний відсоток вмотивованих на безпосередню участь в бойових діях військовослужбовців не мали можливості потрапити до бойових частин. Адже, якщо в умовній "частині забезпечення" хороші спеціалісти чесно роблять роботу, виконують рутинну нудну працю та наближають перемогу, то навіщо переводити такого фахівця? В цьому й була проблема.

Що ж відбувається зараз? Військові частини розміщують вакансії на відкритих ресурсах, вмотивовані бійці їх знаходять і залишають заявки.

Наступний крок  – співбесіда. Проходите її та отримує скановану копію рекомендаційного листа від військової частини. Останній етап – оформити рапорт в застосунку "Армія+". І – все.

Військовослужбовець потрапляє на бойову посаду в бойову частину, не зважаючи на думку теперішнього командира.

Так само, обмежений по здоров’ю фахівець гарантовано переводиться на тилову посаду (у випадку визначення непридатності ВЛК).

З майже стовідсотковою гарантією процес переведення за власним бажанням відбувається на обрану посаду (окрім посад, врегульованих окремими нормами законів, але це дуже мала частка спеціалістів). Таким чином, хто може і хоче воювати – йде воювати, а хто не може – йде забезпечувати Сили оборони.

За статистикою 425 ОББпС (до нашого батальйону за допомогою цього застосунка вже було переведено понад сто бійців, тож маємо кейси, які доводять ефективність сервісу), функціоналом "Армія+", в середньому, скористався кожен другий військовослужбовець.

Як приклад: протягом трьох місяців ми намагались перевести до нас медика. Запускали два плани переміщення як з нашого боку, так і з боку його бригади. На жаль, в обох випадках документи на переведення "губились", або залишались без реалізації, поки ми не спробували "Армію+". Після цього наказ на переведення цього фахівця прийшов на п’ятий день з моменту подачі рапорту через застосунок. За півроку роботи алгоритму наш підрозділ мав вже десяток аналогічних історій. Тому, якщо кандидат на переведення продовжує наполягати на своєму бажанні перевестись, то, в більшості ситуацій, це вдасться реалізувати.

На жаль, все ще бувають випадки, коли військові частини не виконують накази про переведення військовослужбовців через застосунок "Армія+".

В такому разі доволі ефективним є звернення на "гарячу лінію" Міністерства оборони України, або письмова скарга до управління захисту прав військовослужбовців.

І останнє: не буває без помилок. Найчастіші при переведенні за допомогою сервісу "Армія+" виникають при підготовці рапорту на переміщення та завантаження його в застосунок. Необхідно коректно вказувати всі свої персональні дані та підвантажувати фото документів у гарній якості. І важливо дотримуватись правила: переміщення через "Армію+" можливе тільки після спливу терміну у пів року з моменту початку проходження служби у нинішній частині кандидата…

425-й окремий батальйон безпілотних систем зараз шукає і "бойовиків", і "тиловиків". Потрібні оператори БпЛА та НРК, дешифрувальники, водії, інженери, фахівці зв’язку…

Шукайте вакансії і переводьтесь. Слава Україні!

Олександр Матвієнко, заступник командира 425 окремого батальйону безпілотних систем з психологічної підтримки персоналу

Тексти, опубліковані у розділі «Думки», не обов’язково відображають позицію редакційної колегії УНІАН. Докладніше з нашою редакційною політикою ви можете ознайомитись за посиланням


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 29

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 29

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати