Стаття 11. Виборчий процес

Про вибори народних депутатів України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1701

    Переглядів

  • 1701

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними статтею 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

    2. Виборчий процес здійснюється на засадах:

    1) дотримання принципів виборчого права, зазначених у статтях 2-10 цього Закону;

    2) законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес;

    3) політичного плюралізму та багатопартійності;

    4) публічності і відкритості;

    5) свободи передвиборної агітації, рівного доступу всіх кандидатів у депутати і партій - суб'єктів виборчого процесу до засобів масової інформації незалежно від їх форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками (власниками) яких є партії, кандидати у депутати в одномандатному окрузі;

    6) неупередженості органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, судів, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати.

    3. Органи виконавчої влади, у тому числі спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також суди, виборчі комісії, правоохоронні органи (прокуратура, Національна поліція), органи Державного реєстру виборців організовують свою роботу під час виборчого процесу, в тому числі у вихідні дні та в день голосування, таким чином, щоб забезпечити прийом і розгляд документів щодо підготовки та проведення виборів депутатів, позовних заяв, скарг та звернень виборчих комісій у строки та спосіб, установлені цим Законом.

    {Частина третя статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законами № 709-VII від 21.11.2013 , № 766-VIII від 10.11.2015 }

    4. Початок виборчого процесу чергових виборів оголошує Центральна виборча комісія в строки, встановлені цим Законом.

    5. Виборчий процес включає такі етапи:

    1) висування кандидатів у депутати;

    2) утворення виборчих комісій (крім Центральної виборчої комісії);

    3) реєстрація кандидатів у депутати;

    4) проведення передвиборної агітації;

    5) утворення спеціальних виборчих дільниць, що існують на тимчасовій основі;

    6) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення;

    7) голосування;

    8) підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків голосування;

    9) встановлення результатів виборів депутатів та їх офіційне оприлюднення;

    10) припинення повноважень окружних та дільничних виборчих комісій.

    6. У випадках, передбачених цим Законом, виборчий процес включає також такі етапи:

    1) повторне голосування;

    2) підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків повторного голосування.

    7. Виборчий процес завершується через п'ятнадцять днів після дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів депутатів.

    8. Повноваження окружних та дільничних виборчих комісій у випадках, передбачених цим Законом, можуть частково тривати поза строками виборчого процесу.

    9. Повторні та проміжні вибори депутатів можуть проводитися одночасно з всеукраїнським чи місцевим референдумом, виборами Президента України, виборами депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

    {Статтю 11 доповнено частиною дев'ятою згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 }

    10. Чергові та позачергові вибори депутатів не можуть проводитися одночасно з всеукраїнським чи місцевим референдумом, черговими чи позачерговими виборами Президента України, черговими виборами депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

    {Статтю 11 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 }

    Попередня

    11/116

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст