2
0
7370
Реєстрація фізичної особи підприємця (далі-ФОП) регулюється Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Для початку необхідно виділити основні моменти, які необхідно знати перед тим, як зареєструватися, як ФОП:
До основних етапів реєстрації ФОП відносяться такі:
Коли ви обрали діяльність, якою плануєте займатися, систему оподаткування, тоді можна приступати безпосередньо до державної реєстрації. Зокрема необхідно мати такий перелік документів:
Після подачі вказаних вище документів, державний реєстратор продовж 24 годин вносить відомості у відповідний реєстр, та органи Державної фіскальної служби (податкова) та Головне управління регіональної статистики автоматично бере на облік зареєстрованого ФОПа.
Але, для того, щоб стати платником податку на додану вартість, відвідати органи Державної фіскальної служби все-таки необхідно. Зокрема після отримання Виписки про реєстрацію фізичної особи-підприємця, а точніше з моменту появи відомостей про реєстрацію в Єдиному державному реєстрі фізичних осіб підприємців, до органів Державної фіскальної служби необхідно подати такі документи:
Строк розгляду документів – 10 днів.
Хто може стати платниками ПДВ.
Реєстрація платників ПДВ здійснюється на підставі розділу V Податкового кодексу України та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130. Особі, що реєструється як платник ПДВ, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати ПДВ, який є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації платника ПДВ.
Особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру платників податку на додану вартість.
У залежності від підстав розрізняють обов’язкову та добровільну реєстрацію ФОП платником ПДВ.
Обов’язкова реєстрація ФОП платником ПДВ.
Фізичні особи-підприємці підлягають обов’язковій реєстрації платниками ПДВ:
Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (крім платників єдиного податку).
У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 грн (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання).
Правила обов’язкової реєстрації не поширюються на платників єдиного податку.
Якщо обов’язкова реєстрація не здійснена, порушник несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. Реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто встановлене перевищення обсягу оподатковуваних операцій.
Добровільна реєстрація ФОП платником ПДВ.
Фізичні особи-підприємці можуть зареєструватися платниками ПДВ на добровільній основі, якщо обсяги операцій, що оподатковуються ПДВ, відсутні або є меншими мільйонної межі, на підставі поданої заяви (крім платників єдиного податку) .
Виняток: можуть бути платниками ПДВ платники, які обрали спрощену систему оподаткування:
- 3-ї групи які сплачують єдиний податок за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;
- 4-ї групи.
Така реєстрація відбувається за заявою особи про реєстрацію ПДВ за умови, що обсяги операцій, що оподатковуються ПДВ, відсутні або є меншими мільйонної межі.
У разі добровільної реєстрації осіб платниками ПДВ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.
У разі відсутності підстав у відмові у реєстрації особи як платника ПДВ контролюючий орган зобов’язаний протягом 3 робочих днів після надходження реєстраційної заяви внести до Реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ.
Видача суб’єкту підприємницької діяльності свідоцтва платника ПДВ не передбачена у зв’язку зі скасуванням вказаного документа.
Пересвідчитись у реєстрації в якості платника ПДВ можна:
Форма запиту про отримання витягу з реєстру платників податку наведена у додатку 11 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130.
Операції, що не оподатковуються ПДВ:
Хоча такі операції не впливають на суму податкових зобов’язань з ПДВ до сплати за звітний період, їх слід показувати у звітності з ПДВ, бо інакше буде порушено чинні вимоги до податкового обліку. А за це передбачено адмінвідповідальність згідно зі ст. 163-1 КУпАП.
За нормами п. 46.1 ПК України, додатки до податкової декларації з ПДВ є її невід'ємною частиною. А от згідно з пп. 47.1.1 ПК України відповідальність за порушення порядку заповнення документів податкової звітності несуть юридичні особи та фізичні особи — підприємці, а також посадові особи юридичних осіб. У тому випадку, коли операції звільняються від оподаткування ПДВ складається податкова накладна.
Автор кконсультації: Бондаренко Олексій Вікторович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
158
Коментарі:
0
Переглядів:
129
Коментарі:
0
Переглядів:
324
Коментарі:
0
Переглядів:
394
Коментарі:
0
Переглядів:
732
Коментарі:
1
Переглядів:
609
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.