Головна Сервіси для юристів ... Закони Про повну загальну середню освіту Стаття 43. Забезпечення академічної доброчесності у сфері загальної середньої освіти Стаття 43. Забезпечення академічної доброчесності ...

Стаття 43. Забезпечення академічної доброчесності у сфері загальної середньої освіти

Про повну загальну середню освіту (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1117

    Переглядів

  • 1117

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Кожен учасник освітнього процесу зобов’язаний дотримуватися академічної доброчесності.

    2. Система та механізми забезпечення академічної доброчесності в закладах освіти формуються відповідно до Закону України "Про освіту" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

    3. Керівник та інші педагогічні працівники закладу освіти забезпечують дотримання принципів академічної доброчесності відповідно до своєї компетенції.

    4. Порушеннями академічної доброчесності у системі загальної середньої освіти є академічний плагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання, що визначені Законом України "Про освіту", а також такі форми обману, як:

    надання педагогічними працівниками та іншими особами допомоги учням під час проходження ними підсумкового оцінювання (семестрового та річного), державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, не передбаченої умовами та/або процедурами їх проходження;

    використання учнем під час контрольних заходів непередбачених допоміжних матеріалів та/або технічних засобів;

    проходження процедури оцінювання результатів навчання замість інших осіб;

    необ’єктивне оцінювання компетентностей педагогічних працівників під час атестації чи сертифікації.

    5. Педагогічні працівники, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності:

    1) не можуть бути залучені до проведення процедур та заходів забезпечення і підвищення якості освіти, учнівських олімпіад та інших змагань;

    2) не можуть бути допущені до позачергової атестації, що має на меті підвищення кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічного звання;

    3) не можуть отримувати будь-які види заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо) протягом одного року;

    4) можуть бути позбавлені педагогічного звання.

    6. Факт порушення академічної доброчесності враховується під час:

    1) вирішення питання про притягнення педагогічного працівника до дисциплінарної відповідальності;

    2) конкурсного відбору на посаду керівника закладу освіти.

    7. За порушення академічної доброчесності до учня може бути застосовано такі види академічної відповідальності:

    1) зауваження;

    2) повторне проходження підсумкового оцінювання;

    3) повторне проходження державної підсумкової атестації;

    4) повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;

    5) позбавлення отриманих із порушеннями академічної доброчесності академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах.

    8. Рішення про встановлення факту порушення педагогічним працівником академічної доброчесності та визначення виду академічної відповідальності приймає педагогічна рада за участю працівника та/або його законного представника.

    9. Рішення про академічну відповідальність учнів приймає педагогічний працівник, який виявив порушення академічної доброчесності, або педагогічна рада закладу освіти відповідно до положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

    Рішення про позбавлення учня академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах, отриманих із порушеннями академічної доброчесності, приймає орган (посадова особа), який їх надав (присвоїв) у порядку, визначеному законодавством.

    10. Види академічної відповідальності, що можуть бути застосовані до учнів та педагогічних працівників, повинні бути співмірними із вчиненими порушеннями. За одне порушення може бути застосовано лише один із видів академічної відповідальності.

    Рішення про притягнення до академічної відповідальності може бути оскаржене у порядку, визначеному положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти закладу освіти.

    Попередня

    43/65

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати