Головна Сервіси для юристів ... Закони Про охорону земель Стаття 54. Моніторинг земель і ґрунтів

Стаття 54. Моніторинг земель і ґрунтів

Про охорону земель (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2110

    Переглядів

  • 2110

    Переглядів

  • Додати в обране

    Моніторинг земель і ґрунтів проводиться з метою своєчасного виявлення зміни стану земель та властивостей ґрунтів, оцінки здійснення заходів щодо охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів, попередження впливу негативних процесів і ліквідації наслідків цього впливу.

    Залежно від цілей спостережень та охоплення територій моніторинг земель може бути національним, регіональним і локальним.

    Для ведення моніторингу земель на національному рівні рішенням центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, на всій території України створюється мережа дослідних земельних ділянок та ділянок з еталонними ґрунтами з метою проведення на них необхідних спостережень, вимірювань та обстежень екологічного стану земель, зміни показників корисних властивостей ґрунтів під впливом господарської та інших видів діяльності.

    {Частина третя статті 54 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012 }

    Ведення моніторингу земель здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за участю центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища.

    {Частина четверта статті 54 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012 }

    Одержана інформація надсилається органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування для розроблення науково обґрунтованих рекомендацій і своєчасного прийняття рішень щодо поліпшення охорони земель, запобігання негативним змінам їх стану та додержання вимог екологічної безпеки.

    З метою своєчасного виявлення змін стану земель, їх оцінки, відвернення та ліквідації наслідків негативних процесів ведеться моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення.

    Моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення включає:

    агрохімічне обстеження ґрунтів;

    контроль змін якісного стану ґрунтів;

    агрохімічну паспортизацію земельних ділянок.

    Агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень - через кожні 5-10 років.

    Суцільне ґрунтове обстеження проводиться через кожні 20 років.

    Моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

    {Частина десята статті 54 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5462-VI від 16.10.2012 }

    Порядок проведення моніторингу земель встановлює Кабінет Міністрів України.

    Попередня

    58/60

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати