Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення Стаття 7. Вимоги до члена Національної ради, його права та обов’язки Стаття 7. Вимоги до члена Національної ради, його ...

Стаття 7. Вимоги до члена Національної ради, його права та обов’язки

Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення (ЗМІСТ) Інші закони
  • 702

    Переглядів

  • 702

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Членом Національної ради може бути особа, яка відповідає таким вимогам:

    1) є громадянином України та проживає в Україні не менше п’яти останніх років;

    2) має вищу освіту, є кваліфікованим фахівцем у галузі журналістики, права, телерадіомовлення, електронних комунікацій, має стаж постійної роботи у зазначених сферах не менше п’яти років;

    3) володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови.

    2. Не може бути членом Національної ради особа:

    1) яка має громадянство чи підданство іншої держави;

    2) яка за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;

    3) яка має судимість за вчинення злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку;

    4) яка за вироком суду, що набрав законної сили, позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати відповідні посади;

    5) на яку поширюються приписи частин третьої і четвертої статті 1 Закону України "Про очищення влади";

    6) яка є кінцевим бенефіціарним власником, ключовим учасником чи власником істотної участі ліцензіатів відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

    3. Члени Національної ради працюють на постійній основі. На час виконання своїх службових обов’язків вони не можуть обіймати будь-які інші посади, у тому числі на громадських засадах, у державних та недержавних органах, організаціях, установах та на підприємствах, одержувати винагороду та разовий гонорар за іншу роботу, крім наукової, викладацької та творчої (цей виняток не поширюється на наукову та творчу діяльність у телерадіоорганізаціях).

    Член Національної ради зобов’язаний упродовж одного місяця з дня призначення на посаду вийти зі складу наглядових або управлінських органів юридичних осіб, що є ліцензіатами відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення", та звільнитися з будь-яких інших посад.

    4. Член Національної ради не може мати представницького мандата. У 20-денний строк з дня призначення на посаду член Національної ради подає особисту заяву про складення повноважень депутата відповідної ради.

    5. На членів Національної ради поширюються вимоги та обмеження, встановлені законами України "Про запобігання корупції" та "Про очищення влади".

    6. Член Національної ради зобов’язаний:

    брати участь у засіданнях Національної ради;

    виконувати рішення Національної ради;

    здійснювати підготовку питань до розгляду Національною радою;

    координувати роботу структурних підрозділів апарату Національної ради відповідно до визначеного Національною радою розподілу функціональних обов’язків.

    7. Член Національної ради має право:

    ознайомлюватися з документами, які надходять до Національної ради;

    пропонувати для включення до порядку денного засідання Національної ради питання, що належать до її компетенції;

    виступати на засіданнях Національної ради, вносити пропозиції щодо питань, які розглядаються.

    8. Організацію роботи голови та членів Національної ради забезпечує патронатна служба.

    Голова Національної ради має право призначити радника на громадських засадах.

    Розміри посадових окладів, премій та інших виплат працівникам патронатної служби встановлюються у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

    9. За членом Національної ради після закінчення строку його повноважень, а також у разі дострокового припинення повноважень за особистою заявою зберігається право на повернення на попередню посаду, а в разі неможливості цього (ліквідація підприємства, установи, організації, скорочення посади або чисельності працівників тощо) - право на зайняття іншої рівноцінної посади відповідно до вимог законодавства України за його згодою.

    10. Час виконання членом Національної ради своїх повноважень зараховується до загального стажу роботи за спеціальністю.

    11. Оплата праці членів Національної ради повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання ними службових обов’язків, передбачених цим Законом, стимулювати сумлінну працю та гарантувати незалежність Національної ради у своїй діяльності.

    Посадовий оклад голови Національної ради становить 12 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, першого заступника голови Національної ради - 11,5, заступника голови Національної ради та відповідального секретаря Національної ради - 11, члена Національної ради - 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

    Членам Національної ради можуть встановлюватися наказом голови Національної ради надбавки, доплати, премії та інші виплати в межах відповідних бюджетних призначень, у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України. Загальний розмір премій, які може отримати голова, перший заступник голови, заступник голови, відповідальний секретар, член Національної ради за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.

    12. Членам Національної ради надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної заробітної плати.

    {Стаття 7 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3317-IV від 12.01.2006 , № 889-VIII від 10.12.2015 , № 2704-VIII від 25.04.2019 , № 720-IX від 17.06.2020; в редакції Закону № 1556-IX від 17.06.2021 }

    Попередня

    7/26

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати