Стаття 13. Зміст колективної угоди

Про колективні угоди та договори (ЗМІСТ) Інші закони
  • 251

    Переглядів

  • 251

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Зміст і структура колективної угоди визначаються сторонами в межах їх повноважень.

    Колективною угодою визначаються зобов’язання і домовленості сторін з питань, що відповідно до законодавства регулюються в колективній угоді.

    2. Генеральною угодою визначаються основні домовленості сторін на національному рівні з питань щодо умов праці та зайнятості, соціально-економічних питань.

    3. Галузевою (міжгалузевою) угодою визначаються умови праці та зайнятості в певній галузі/галузях. До угоди галузевого рівня можуть бути включені, зокрема, питання щодо:

    забезпечення продуктивної зайнятості працюючих, запобігання масовим вивільненням;

    створення галузевих фондів професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників;

    мінімальних гарантій в оплаті праці;

    нормування та оплати праці в галузі відповідно до кваліфікації, за видами робіт та окремими професіями, міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці з урахуванням норм законодавства про оплату праці;

    визначення стандартів оплати висококваліфікованої праці за основними професіями;

    гарантованих мінімальних розмірів доплат і надбавок з урахуванням специфіки умов праці окремих професійних груп і категорій працівників;

    умов і темпів зростання фондів оплати праці у роботодавців;

    умов та охорони праці;

    заходів щодо запобігання та протидії дискримінації у сфері праці;

    забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

    медичного обслуговування, оздоровлення і відпочинку працівників, членів їх сімей;

    гарантій та компенсацій працівникам, які беруть участь у колективних переговорах;

    гарантій діяльності профспілок, їх організацій та об’єднань.

    Галузева (міжгалузева) угода не може погіршувати становище працівників порівняно з генеральною угодою.

    Галузева (міжгалузева) угода може передбачати додаткові гарантії та пільги для працівників та інших категорій осіб, визначених сторонами, порівняно із законодавством і генеральною угодою.

    Галузева (міжгалузева) угода може містити перелік кодів видів економічної діяльності згідно з Національним класифікатором України, на які вона поширюється.

    4. Територіальною угодою визначаються умови праці та зайнятості працівників підприємств, організацій та установ, що розташовані в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, територіальної громади.

    Територіальна угода може включати з урахуванням умов та економічних можливостей відповідних адміністративно-територіальних одиниць, територіальних громад більш високі гарантії та пільги працівникам порівняно із законодавством і генеральною угодою.

    Територіальна угода, укладена в окремій галузі, може містити перелік кодів видів економічної діяльності згідно з Національним класифікатором України, на які вона поширюється, може включати більш високі гарантії та пільги працівникам порівняно з галузевою (міжгалузевою), територіальною угодою.

    5. У колективній угоді встановлюється строк її дії, порядок здійснення контролю за її виконанням, приєднання нових суб’єктів, умови та порядок призупинення на певний строк дії окремих положень угоди, перелік форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), у разі настання яких дія окремих положень угоди зупиняється.

    Попередня

    13/32

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст