Прикінцеві та перехідні положення

Про карантин рослин (ЗМІСТ) Інші закони
  • 324

    Переглядів

  • 324

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва розділу ІХ в редакції Закону № 2246-IX від 12.05.2022 }

    1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

    1 - 1 . Установити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні, Кабінет Міністрів України може встановлювати особливості здійснення фітосанітарного контролю вантажів з об’єктами регулювання, що ввозяться на митну територію України (крім транзиту).

    {Розділ IX доповнено пунктом 1 - 1 згідно із Законом № 2173-IX від 01.04.2022 }

    1 - 2 . Установити, що під час воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування:

    1) огляд та відбір зразків для цілей фітосанітарної експертизи (аналізів) можуть здійснюватися державними фітосанітарними інспекторами та/або фахівцями фітосанітарної лабораторії, включеної до Переліку фітосанітарних лабораторій, передбаченого підпунктом 2 цього пункту.

    {Абзац перший підпункту 1 пункту 1 - 2 розділу IX із змінами, внесеними згідно із Законом № 3221-IX від 30.06.2023 }

    Зразки, відібрані суб’єктами, зазначеними у цьому підпункті:

    можуть направлятися до будь-якої фітосанітарної лабораторії, включеної до Переліку фітосанітарних лабораторій, для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів);

    засвідчують фітосанітарний стан всієї партії вантажу.

    Відбір зразків здійснюється відповідно до методів інспектування, огляду, у тому числі відбору зразків, та проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), затверджених відповідно до цього Закону;

    2) уповноваження лабораторій на проведення огляду, відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів) здійснюється відповідно до цього підпункту.

    Лабораторія уповноважується на проведення відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів) у разі наявності акредитації відповідно до стандартів ISO/IEC 17025, ДСТУ ISO 17025 на проведення робіт із відбору зразків та/або визначення фітосанітарного стану рослин і продукції рослинного походження у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за одним або кількома видами аналізів (експертиз): ентомологія, мікологія, бактеріологія, фітогельмінтологія, вірусологія, гербологія.

    {Абзац другий підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX в редакції Закону № 3221-IX від 30.06.2023 }

    Відбір зразків здійснюється фахівцями фітосанітарної лабораторії, включеної до Переліку фітосанітарних лабораторій, виключно у разі уповноваження такої лабораторії на проведення для цілей фітосанітарної експертизи (аналізів) та спільно з державним фітосанітарним інспектором, який забезпечує контроль за відбором зразків фахівцями такої лабораторії. Відсутність державного фітосанітарного інспектора під час відбору зразків фахівцями фітосанітарної лабораторії, включеної до Переліку фітосанітарних лабораторій, за умови подання повідомлення відповідно до законодавства, не є підставою для відмови у проведенні фітосанітарної експертизи (аналізів), а також видачі фітосанітарного сертифіката. При цьому факт відбору зразків фіксується засобами фото- та відеофіксації.

    {Абзац підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX в редакції Закону № 3221-IX від 30.06.2023 }

    Для уповноваження лабораторія направляє в електронній або паперовій формі до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин:

    {Абзац підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX із змінами, внесеними згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    копію чинного атестата про акредитацію;

    заяву довільної форми із зазначенням:

    інформації про види робіт, які лабораторія має намір проводити, зокрема огляд, відбір зразків, фітосанітарну експертизу (аналізи) в частині визначення фітосанітарного стану об’єктів регулювання у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за одним або кількома видами аналізів (ентомологія, мікологія, бактеріологія, фітогельмінтологія, вірусологія, гербологія) та з уточненням методу проведення таких аналізів;

    контактних даних.

    Лабораторія, уповноважена відповідно до цього підпункту, включається до Переліку фітосанітарних лабораторій.

    {Абзац дев’ятий підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX в редакції Закону № 3221-IX від 30.06.2023 }

    Рішення про уповноваження та включення лабораторії до Переліку фітосанітарних лабораторій або про відмову в уповноваженні центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин, приймає протягом шістнадцяти робочих годин з моменту одержання ним документів, зазначених у цьому підпункті.

    {Абзац підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX із змінами, внесеними згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    Якщо протягом шістнадцяти робочих годин з моменту одержання документів, зазначених у цьому підпункті, рішення про відмову в уповноваженні не прийнято, лабораторія підлягає обов’язковому включенню центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин, до Переліку фітосанітарних лабораторій та має право на проведення огляду, відбору зразків та фітосанітарної експертизи (аналізів) як фітосанітарна лабораторія, включена до Переліку фітосанітарних лабораторій.

    {Абзац підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX із змінами, внесеними згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    Результати фітосанітарної експертизи (аналізів), проведеної фітосанітарною лабораторією, включеною до Переліку фітосанітарних лабораторій, визнаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, для цілей видачі сертифікатів, передбачених цим Законом.

    Виключною підставою для прийняття рішення про відмову в уповноваженні є відсутність або недостовірність документів, зазначених у цьому підпункті.

    Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин, веде Перелік фітосанітарних лабораторій, підтримує його в актуальному стані та оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті.

    {Абзац підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX із змінами, внесеними згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері карантину рослин, після включення лабораторії до Переліку фітосанітарних лабораторій зобов’язаний пересвідчитися у чинності її атестата про акредитацію, поданого для уповноваження.

    {Абзац підпункту 2 пункту 1 - 2 розділу IX із змінами, внесеними згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    Невідповідність та/або відсутність чинного атестата про акредитацію є підставою для виключення лабораторії з Переліку фітосанітарних лабораторій.

    До Переліку фітосанітарних лабораторій включається така інформація про лабораторію:

    назва та місцезнаходження;

    види робіт, які проводить лабораторія, зокрема огляд, відбір зразків, фітосанітарна експертиза (аналізи) в частині визначення фітосанітарного стану об’єктів регулювання у галузі застосування методів діагностики шкідливих організмів за одним або кількома видами аналізів (ентомологія, мікологія, бактеріологія, фітогельмінтологія, вірусологія, гербологія) та з уточненням методу проведення таких аналізів.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, забезпечує обмін інформацією з фітосанітарними лабораторіями, включеними до Переліку фітосанітарних лабораторій, щодо виданих висновків фітосанітарної експертизи (аналізів) у паперовому або електронному вигляді, у тому числі шляхом підключення до своєї інформаційної (автоматизованої) системи або шляхом обміну електронними листами.

    3) видача (переоформлення) фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт може здійснюватися державним фітосанітарним інспектором за межами митної території України, за умови наявності направлення державного фітосанітарного інспектора у службове відрядження за кордон, оформленого з цією метою відповідно до вимог законодавства.

    Рішення про видачу (переоформлення, відмову у видачі) фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт приймається державним фітосанітарним інспектором за результатами проведених фітосанітарних процедур та відповідно до фітосанітарних вимог країни імпортера на підставі:

    отриманого в електронній формі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів), при об’єднанні партій вантажу - висновків фітосанітарної експертизи (аналізів) чи фітосанітарних сертифікатів або фітосанітарних сертифікатів на реекспорт, виданих на кожну з партій вантажу, що об’єднуються;

    копії документа, що підтверджує здійснення оплати за послугу з видачі (переоформлення) фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

    Рішення про відмову у видачі (переоформленні) фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт приймається державним фітосанітарним інспектором з підстав, передбачених цим Законом.

    Плата за послугу з видачі (переоформлення) фітосанітарного сертифіката, фітосанітарного сертифіката на реекспорт відповідно до цього підпункту становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому було подану відповідну заяву.

    {Пункт 1 - 2 розділу IX доповнено підпунктом 3 згідно із Законом № 3221-IX від 30.06.2023 }

    {Розділ IX доповнено пунктом 1 - 2 згідно із Законом № 2246-IX від 12.05.2022 }

    1 - 3 . Установити, що під час воєнного стану строк дії висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) об’єктів регулювання для цілей експорту, фітосанітарного сертифіката та фітосанітарного сертифіката на реекспорт на території України становить 30 днів з дня його видачі.

    {Розділ IX доповнено пунктом 1 - 3 згідно із Законом № 2246-IX від 12.05.2022 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    1 - 4 . Зупинити на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування дію статті 13 - 1 цього Закону.

    {Розділ IX доповнено пунктом 1 - 4 згідно із Законом № 2775-IX від 16.11.2022 }

    2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:

    подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом;

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

    Президент України

    Л.КРАВЧУК

    м. Київ
    30 червня 1993 року
    № 3348-XII


    0/0

    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст