Головна Сервіси для юристів ... Закони Про електронні комунікації Стаття 91. Розрахункові такси за термінацію трафіка Стаття 91. Розрахункові такси за термінацію трафік...

Стаття 91. Розрахункові такси за термінацію трафіка

Про електронні комунікації (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1540

    Переглядів

  • 1540

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Регуляторний орган встановлює єдині оптові розрахункові такси:

    1) за послуги термінації національного голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку;

    {Пункт 1 частини першої статті 91 в редакції Закону № 3727-IX від 22.05.2024 }

    2) за послуги термінації національного голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку.

    {Пункт 2 частини першої статті 91 в редакції Закону № 3727-IX від 22.05.2024 }

    Зазначені у цій частині розрахункові такси є обов’язковими до застосування всіма постачальниками голосових послуг мобільних та/або фіксованих електронних комунікацій відповідно.

    2. Регуляторний орган встановлює або змінює розрахункові такси, передбачені частиною першою цієї статті, розраховані згідно з встановленим ним порядком, що враховує такі вимоги:

    1) такси встановлюються відповідно до результатів розрахунку собівартості відповідних послуг згідно з моделлю ефективного оператора;

    2) такса за термінацію повинна враховувати лише різницю між витратами, розрахованими за моделлю ефективного оператора, яка передбачає надання всіх послуг пропуску трафіка, та витратами, розрахованими за тією самою моделлю, за умови відсутності надання послуг термінації іншим постачальникам;

    3) такса за термінацію трафіка встановлюється для постачальників послуг фіксованого зв’язку незалежно від ринкової частки, розміру мереж та понесених фактичних витрат.

    3. Модель ефективного оператора, що використовується для розрахунку собівартості розрахункових такс за послуги термінації трафіка, створюється та належить регуляторному органу.

    4. Регуляторний орган може залучати для створення та використання моделі ефективного оператора інших суб’єктів господарювання, за умови що вони не є постачальниками та не є пов’язаними з іншими постачальниками послуг пропуску трафіка, для яких встановлюється відповідна такса.

    5. Модель ефективного оператора, що використовується для розрахунку собівартості послуг термінації трафіка, повинна відповідати таким вимогам:

    1) не враховувати можливість використання існуючої інфраструктури постачальників послуг;

    2) не враховувати у розрахунках витрати на збут, крім тих, які напряму пов’язані з наданням послуг пропуску трафіка;

    3) обсяг послуг та/або кількість кінцевих споживачів, які закладаються в розрахунок, не мають бути меншими ніж 20 відсотків загального обсягу роздрібних послуг ринку, пов’язаного з відповідним оптовим, для якого встановлюється такса;

    4) для розрахунку амортизації вартості основних засобів, закладених у модель ефективного оператора, використовується прямолінійний метод з урахуванням строку можливості використання відповідних основних засобів;

    5) модель ефективного оператора для мобільного зв’язку не повинна враховувати витрати на рентну плату за користування радіочастотним спектром;

    6) модель розрахунку ефективного оператора фіксованого зв’язку повинна базуватися на технологіях пакетної комутації та не враховувати витрати на створення та утримання інфраструктури абонентських ліній.

    Інші вимоги до моделі ефективного оператора, що використовується для розрахунку собівартості послуг пропуску трафіка, встановлює регуляторний орган;

    7) при моделюванні мереж для розрахунку такс необхідно враховувати найновіші доступні в Україні технології мереж електронних комунікацій, що базуються на Інтернет-протоколах, а також різні технології, які можуть використовуватися протягом строку дії розрахункової такси.

    Для моделювання мереж фіксованого зв’язку з’єднання вважаються пакетно-комутованими;

    8) до додаткових витрат повинні включатися лише ті витрати, яких можна було б уникнути за відсутності надання послуги термінації трафіка на оптових ринках;

    9) до додаткових витрат повинні включатися лише ті витрати, пов’язані з розширенням ємності мережі, які зумовлені збільшенням обсягу додаткових послуг термінації трафіка на оптових ринках.

    6. Регуляторний орган встановлює єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі мобільного зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Європейському Союзі, та єдині граничні ставки термінації голосового трафіка на мережі фіксованого зв’язку, що надходить з номерів Європейського Союзу чи номерів України, які перебувають у роумінгу в Європейському Союзі, що стягують постачальники оптових послуг голосового зв’язку за надання послуг термінації голосового трафіка на мережі мобільного та фіксованого зв’язку. Зазначені ставки встановлюються регуляторним органом відповідно до ставок, визначених законодавством Європейського Союзу.

    Дія положень цієї частини не поширюється на виклики на номери, за якими надаються безкоштовні послуги (за рахунок абонента, якого викликають) або послуги, які передбачають додаткову плату або спільну плату чи розподіл витрат (прибутків).

    {Частина шоста статті 91 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1971-IX від 16.12.2021 ; в редакції Закону № 3727-IX від 22.05.2024 }

    7. Регуляторний орган повинен здійснювати моніторинг та забезпечувати правильність застосування ставок термінації голосового трафіка постачальниками послуг термінації голосового трафіка.

    У разі якщо Європейська Комісія не встановить єдиних граничних ставок термінації голосового трафіка на мережі мобільного та/або фіксованого зв’язку, регуляторний орган може провести аналіз ринків термінації голосового трафіка відповідно до статей 81-84 цього Закону з метою оцінки необхідності накладення регуляторних зобов’язань. Якщо регуляторний орган за результатами проведеного аналізу встановлює орієнтовані на собівартість ставки термінації на відповідному ринку, вони повинні відповідати принципам, критеріям та параметрам, встановленим частинами другою - п’ятою цієї статті. Орієнтовані на собівартість ставки термінації, встановлені відповідно до частини шостої цієї статті, застосовуються до дзвінків, що надходять з номерів, включених до національних планів нумерації, що відповідають кодам країн відповідно до Рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку ITU-Т E.164 "Міжнародний план нумерації мереж загального користування" для географічних областей, що належать до території Європейського Союзу.

    {Частина сьома статті 91 в редакції Закону № 3727-IX від 22.05.2024 }

    Попередня

    90/130

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати