. прикінцеві положення

Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії (ЗМІСТ) Інші закони
  • 480

    Переглядів

  • 480

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

    2. Дозволи на діяльність у сфері використання ядерної енергії, які діяли на території України до прийняття цього Закону, втрачають свою чинність не пізніш як через три роки після набрання чинності цим Законом. Протягом зазначеного періоду юридичні та фізичні особи, що здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії, зобов’язані переоформити дозволи відповідно до вимог цього Закону.

    3. До приведення інших законодавчих актів у відповідність з нормами цього Закону вони діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

    4. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:

    підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із цього Закону;

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

    відповідно до своїх повноважень забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

    забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

    5. Статтю 33 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 12, ст. 81) викласти в такій редакції:

    " Стаття 33. Експлуатуюча організація (оператор)

    Експлуатуюча організація (оператор) - це призначена державою юридична особа, яка здійснює діяльність, пов’язану з вибором майданчика, проектуванням, будівництвом, введенням в експлуатацію, експлуатацією, зняттям з експлуатації ядерної установки або вибором майданчика, проектуванням, будівництвом, експлуатацією, закриттям сховища для захоронення радіоактивних відходів, забезпечує ядерну та радіаційну безпеку і несе відповідальність за ядерну шкоду.

    Експлуатуюча організація (оператор):

    отримує ліцензію згідно з законодавством на здійснення діяльності на окремих етапах життєвого циклу ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів;

    розробляє та здійснює заходи щодо підвищення безпеки ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів;

    має право страхування зайнятості робочих місць, важливих для забезпечення безпеки ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів;

    забезпечує радіаційний захист персоналу, населення та навколишнього природного середовища;

    несе відповідальність за фізичний захист ядерних матеріалів та радіоактивних відходів;

    у встановленому порядку подає своєчасно і в повному обсязі інформацію про випадки порушень у роботі ядерних установок або сховищ для захоронення радіоактивних відходів;

    забезпечує фінансове покриття відповідальності за ядерну шкоду у розмірі та на умовах, що визначаються законодавством України;

    відраховує кошти у фонд зняття з експлуатації ядерної установки;

    несе відповідальність за збитки, завдані персоналу під час виконання ним службових обов’язків, згідно з законодавством України.

    Експлуатуюча організація (оператор) зобов’язана періодично, відповідно до норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки, здійснювати переоцінку безпеки ядерної установки або сховища для захоронення радіоактивних відходів і подавати звіти за її результатами органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки.

    Переоцінка безпеки також здійснюється на вимогу органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки у разі істотних змін конструкції установки або сховища, а також коли досвід експлуатації свідчить про недоліки попередньої оцінки.

    Експлуатуюча організація (оператор) не може вдаватися до дій або демонстрації намірів, які можуть спонукати персонал до порушення вимог цього Закону, норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки.

    Експлуатуюча організація (оператор) включає у собівартість виробництва електроенергії затрати на:

    реалізацію програм підвищення безпеки роботи ядерних установок;

    забезпечення зберігання відпрацьованого ядерного палива, переробки і захоронення радіоактивних відходів;

    науково-технічний і конструкторсько-технологічний супровід експлуатації ядерних установок;

    комплектування, підготовку і перепідготовку персоналу;

    страхування персоналу і населення на випадок ядерної шкоди;

    зняття з експлуатації та консервацію ядерних установок;

    соціально-економічний розвиток територій, на яких розташовані ядерні установки та об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами".

    Президент України

    Л.КУЧМА

    м. Київ
    11 січня 2000 року
    № 1370-XIV


    0/0

    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати