Головна Блог ... Новини Прийнято закон про конфіскацію майна росіян та інших осіб, що мають тісний зв’язок із рф: законопроект № 7169 Прийнято закон про конфіскацію майна росіян та інш...

Прийнято закон про конфіскацію майна росіян та інших осіб, що мають тісний зв’язок із рф: законопроект № 7169

эксклюзив
Відключити рекламу
Прийнято закон про конфіскацію майна росіян та інших осіб, що мають тісний зв’язок із рф: законопроект № 7169 - bc037d8e5072b926828312fb508942e3.png

Після вторгнення росії на територію України, на початку березня, Верховна Рада України прийняла Закон України “Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів” (далі - Закон №2116). Закон №2116 набрав чинності 07.03.2022 р.. Ним було врегульовано порядок примусового вилучення об’єктів права власності Російської Федерації (далі - рф) та резидентів рф.

Нагадаю - процесс вилучення майна полягає, спочатку, у прийнятті рішення Радою національної безпеки і оборони України, за поданням Кабінету Міністрів України, в якому міститься перелік майна рф, що підлягає вилученню, разом із ідентифікацією самих резидентів та строків вилучення у них такого майна. Рішення РНБО вводиться в дію указом Президента України, а після - не пізніше як у 6-місячний строк після скасування чи завершення воєнного стану в Україні указ Президента затверджується ВР України, шляхом прийняття закону.

Згадайте новину: Цивільним особам дозволено використовувати зброю проти окупанта - закон 2114-IX

На момент прийняття, Закон №2116 передбачав, що резидентами є лише юридичні особи - учасником або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є рф, або юридичні особи, учасником або бенефіціаром яких є рф - тобто всі у яких рф прямо або опосередковано мають участь у будь-якій формі. При цьому, резидентами рф у яких могли примусово вилучити майно фізичні особи не значилися.

Водночас, 01 квітня 2022 року ВРУ прийняла Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів" щодо уточнення окремих положень”, законопроект /39237" rel="nofollow">7169 (далі - Закон про уточнення). Наразі, станом на 04.04.2022 р. - його направлено на підпис Президенту України.

Саме Закон про уточнення доповнив Закон №2116 в частині резидентів рф - тепер, серед осіб, майно яких може бути примусово вилучене - можуть бути ще й фізичні особи. Таким чином тепер під дію Закону №2116 підпадають і юридичні і фізичні особи, пов’язані із рф.

Згадайте новину: Прийнято закон про розширення повноважень Нацполіції (законопроект №7147)

До таких фізичних осіб, що можуть вважатися резидентами і в яких може бути примусово вилучене майно, згідно Закону про уточнення, належать:

  1. громадяни рф;
  2. особи, що не є громадянами рф, але мають найбільш тісний зв'язок з рф, зокрема, мають місце проживання або займаються основною діяльністю;
  3. можуть прирівнюватись- фізособи (як, в принципі, і юридичні особи), незалежно від громадянства, місця проживання, місцезнаходження, здійснення основної діяльності тощо, які:
  • публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії рф проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України,
  • та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної (зокрема господарської) діяльності на території рф в період дії воєнного стану в Україні, введенного у зав’язку із здійсненням збройної агресії рф проти України.

Згадайте новину: Освітян – колаборантів будуть саджати за грати

Треба додати декілька слів про “найбільш тісний зв’язок”. Принцип “найбільш тісного зв’язку” (lex connectionis fermitatis), як одна із основних колізійних норм міжнародного приватного права, був сприйнятий ще у Віденській конвенції 1980 року. Він застосовується і в національних актах - в Законі України “Про міжнародне приватне право”, у частині 2 статті 16наводячи приклад, що це коли фізична особа має місце проживання, або займається основною діяльністю у такій державі. Хоча цей критерій доволі гнучкий та абстрактний - він, все ж таки, найбільш повно відбиває те що законодавець бажав вкласти в суть Закону №2116, для досягнення можливості примусового вилучення майна у всіх причетних осіб.

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол

Згадайте новину: Трудові відносини воєнного часу - ЗУ № 2136-IX

  • 4832

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4832

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст