Головна Блог ... Консультації від юристів Права паперові - електронні, заміна - оформлення, додатки «Дія» Права паперові - електронні, заміна - оформлення, ...

Права паперові - електронні, заміна - оформлення, додатки «Дія»

Відключити рекламу
 - tn1_d0c06163f155fc9c8fa4132aee767309_5f4cb411d6215.jpg

Процеси діджиталізації безповоротно увійшли в життя пересічного українця, проходить процес цифрової трансформації суспільства. Осторонь не залишаються і безліч сфер, що регулюються і контролюються державою. Концепцію «держава в смартфоні» впроваджує КМУ, яка покликана мінімізувати взаємодію громадян з чиновниками, що цілком може зменшити корупційну частку в цій справі. Спочатку держава почала з електронної комерції, забезпечивши легальність електронних підписів, а зараз вже і безліч інших паперових документів мають відображення в електронній формі.

Зміст:

Процес еволюції водійських прав

З 1970 року видають водійські права (права-книжечки), які не мають дати завершення. Такі права на території України діють і до сьогодні, хоча в певний період намагалися обмежити термін їх дії до 01.01.2014 року. Сьогодні жодних обмежень їх власники в межах країни не мають. Що стосується можливості їх використовувати за кордоном, то як і з правами інших зразків, використання їх регулюється Віденською конвенцією про дорожній рух 1968, з цього на території країн, що її ратифікували, такі права є легальними. З 2006 року в Україні видають пластикові права, тобто на пластиковій картці, так як раніше це була картонна версія - не зовсім зручна в побуті. Такі права як зараз в Україні, не можна звичайно назвати міжнародними, але по більшій частині країн вони діють, а саме в тих країнах, які є членами Віденської конвенції про дорожній рух 1968 року. Віденська конвенція підписана 78 країнами, в які входять всі країни Європи, частина Азії, Африки та Америки.

Користуйтеся консультацією: У 2020 році до нас повернувся техогляд транспортних засобів

Електронні права в Україні

електронні водійські посвідченняЕлектронниі права - це не якийсь інший вид прав, це оцифровка вже існуючих паперових прав, яка цілком легально може використовуватися, наприклад, при проханні поліцейського під час зупинки транспортного засобу пред'явити водійське посвідчення. Все це реалізовується за допомогою програми на смартфон «Дія». Метою створення «прав в смартфоні» була мінімізація корупційної складової, зменшення кількості штрафів за водіння без посвідчення водія при його втраті або ж просто, коли забули вдома.

Як же оцифрувати свої електронні документи? Необхідно завантажити в Play Market або App Store додаток «Дія», далі пройти реєстрацію або через Приват24, або через BankID (людина повинна бути клієнтом ПУМБ, Monobank, Радабанку, Форвард банку, Кредобанку, Ощадбанку, Моторбанка, банку Схід, Ідея Банку, банку "Південний", Альянс банку або А-банку) і в додатку автоматично з'являться особисті документи, в тому числі і водійські права. Якщо всі відомості про вас є в єдиній інформаційній системі МВС, то електронні документи генеруються автоматично. До того ж, в самому додатку обіцяють зробити кнопку швидкого перевипуску прав в разі втрати з подальшим відправленням нового документа поштою. Ще за допомогою програми "Дія" можливо перевірити справжність документів. Для цього достатньо просто сфотографувати відповідний QR-код, і програма відправить запит в необхідний реєстр. Після чого на екрані з'явиться відповідь про те, чи дійсний документ. Правда, не всі посвідчення можна буде оцифрувати в додаток, а тільки відносно нові. Тому потрібно зробити заміну посвідчення водія старого зразка (картонні) на пластикові водійські права нових стандартів для можливості використання програми.

Користуйтеся консультацією: Чим повинен бути укомплектований автомобіль?

Також з недавніх пір в Україні діють нові правила щодо отримання та заміни водійських прав. Так, після успішного складання іспитів в МРЕВ людина отримує водійське посвідчення терміном дії на 2 роки. Далі, якщо по закінченню термінів, водій не здійснював більше 2-х правопорушень ПДР, його права замінюються на нові постійні. Якщо було скоєно понад 2-а порушення, недбайливий водій направляється на повторну здачу іспиту в сервісному центрі, після якої отримує посвідчення водія. Права інших зразків потрібно ж обмінювати по закінченню терміну їх дії. Варто також відзначити, що при втраті, заміні і вилученні прав, повторно складати іспит не потрібно, варто лише звернутися в сервісний центр із заявою.

Нюанси у використанні електронних прав

  • Як вже стало зрозуміло, використання електронних водійських прав це не обов'язковий порядок, а скоріше для зручності;
  • Електронні водійські права і пластикові водійські права існують паралельно, заміни з картки на електронну версію не відбувається;
  • Поліцейські перевіряють посвідчення водія, шляхом зчитування QR-коду;
  • Оцифровані права мають такий же термін дії як і звичайні права;
  • У разі, якщо буде відсутній інтернет, перевірити дані поліцейські можуть в черговій частині, оскільки серія і номер посвідчення відображаються навіть тоді, коли телефон в режимі офлайн;
  • Електронні водійські права діють тільки в межах кордону України, виїхати за кордон і скористатися ними на території іншої країни неможливо;
  • додаток ДІЯОсобливістю електронних водійських прав є неможливість їх вилучити. При певних видах правопорушень, передбачених в КУпАП, наприклад, водіння в стані алкогольного сп'яніння, поліцейський може тимчасово вилучити водійське посвідчення. Фактично вилучення посвідчення неможливе, тому поліція має можливість змінювати сам запис, відображаючи в ньому інформацію про вилучення прав. У такому випадку при першому ж оновленні посвідчення в телефоні воно буде заблоковано. Але картонна версія прав залишається на руках у водія, і це питання є проблемним.

Користуйтеся консультацією: Як безпечно купити машину: довіреність, техпаспорт або договір купівлі-продажу?

Крім того, цікавим додаток «Дія» є не тільки через можливість відображення водійського посвідчення, там також оцифровані паспорт для виїзду за кордон, студентський квиток, ID-карта, техпаспорт транспортного засобу і страховий поліс. Правда, і в цих оцифрованих документах є нюанси, наприклад якщо ви їздите на транспортному засобі за дорученням або ж шляхом передачі техпаспорта, то у вас в додатку ніяким чином не буде доступний техпаспорт цього ТЗ, тобто потрібно абсолютно завжди возити пластиковий варіант. Крім того, по оцифрованому закордонному паспорту людина не може виїхати за кордон і пред'явити його за межами території України. Для майбутнього його використання в таких цілях, необхідно, щоб цифровий документ визнавався іншими країнами.

Також не буде оцифрований паспорт громадянина України, а саме паспорт-книжечка зразка 1994 року, якщо ж хочете користуватися паспортом в додаку «Дія», потрібно звернутися в Державну міграційну службу України за місцем реєстрації і замінити паспорт-книжечку на ID-карту, тоді оцифрований документ автоматично з'явиться в додатку.

Підводячи підсумок, додаток Дія - одне з найпрогресивніших рішень, що виводить Україну на новий рівень. У використанні просте і нехитре, але є нюанси в юридичних моментах.

Автор консультації: Скочинського Христина

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 7832

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 7832

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати