Історія справи
Ухвала КАС ВП від 09.09.2018 року у справі №813/152/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 липня 2019 року
Київ
справа №813/152/18
адміністративне провадження №К/9901/60199/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Олендера І.Я.,
суддів: Гончарової І.А., Ханової Р.Ф.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року (судді: Пліш М.А. (головуючий), Ільчишин Н.В., Довгополов О.М.) у справі № 813/152/18 за позовом Закритого акціонерного товариства «Проектно-будівельне об`єднання «Львівміськбуд» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу,
УСТАНОВИВ:
ІСТОРІЯ СПРАВИ
Короткий зміст позовних вимог
1. Закрите акціонерне товариство «Проектно-будівельне об`єднання «Львівміськбуд» (далі - позивач, ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд») звернулось до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - відповідач, контролюючий орган, ГУ ДФС у Львівській області) про визнання протиправним та скасування наказу № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки» від 12.12.2017.
2. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що контролюючий орган приймаючи оскаржуваний наказ № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки» від 12.12.2017 діяв всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства, оскільки план-графік документальних перевірок на 2017 рік повинен був бути оприлюдненим до 25 грудня 2016 року на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, однак жодного плану-графіку (на вказану дату) опубліковано не було, а власне позивач не міг бути включеним до цього графіку, оскільки 20.12.2016 господарським судом Львівської області у межах справи № 914/1606/14 про банкрутство ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» позивача було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, тобто станом на 25.12.2016 на позивача поширювалась дія норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Крім того, позивач зазначив, що в межах вказаної справи № 914/1606/14 відповідач входив у число комітету кредиторів ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», а тому не лише знав про всі рішення та господарські операції, але й сам брав участь у їх прийнятті. Саме відповідач, поряд з іншими членами комітету кредиторів, мав доступ до усіх бухгалтерських документів позивача, аналізував їх і приймав рішення в ході ліквідаційної процедури.
Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій
3. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю. Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що контролюючий орган приймаючи оскаржуваний наказ № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки» від 12.12.2017 діяв у межах та у відповідності до вимог податкового законодавства, оскільки чинними, на час прийняття відповідачем наказу, положеннями Податкового кодексу України не встановлено обмежень для контролюючого органу щодо проведення відповідної перевірки позивача, крім того, власне прийняття такого наказу жодним чином не передбачає нарахування податкових зобов`язань чи їх стягнення.
4. Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи просив скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» у повному обсязі.
5. Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року апеляційну скаргу ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» задоволено повністю. Скасовано рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року у справі № 813/152/18 та прийнято нове рішення, яким позовні вимоги ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області № 6225 від 12.12.2017 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки».
Короткий зміст вимог касаційної скарги
6. Не погодившись із рішенням суду апеляційної інстанції, ГУ ДФС у Львівській області подало касаційну скаргу, де посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року та залишити в силі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року у справі № 813/152/18.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
7. Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» зареєстроване як юридична особа 27.09.1995, код ЄДРПОУ 01273906. Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 08.09.2017, 24.10.2014 винесено судове рішення у справі про банкрутство юридичної особи, 25.11.2015 внесено відомості про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією; 03.01.2017 винесено судове рішення про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; 04.05.2017 винесено судове рішення про припинення провадження у справі про банкрутство юридичної особи; 07.06.2017 винесено судове рішення про припинення провадження у справі про банкрутство.
29 листопада 2017 року за № 3512/21-04 Галицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області скеровано начальнику управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області лист про проведення перевірки ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», у зв`язку з наявністю інформації щодо можливого порушення чинного податкового та іншого законодавства службовими особами, та просила розглянути питання щодо включення підприємства до плану графіку перевірок на І квартал 2018 року та провести комплексну виїзну документальну перевірку за період діяльності СГД, просила завчасно повідомити про включення цього підприємства до плану перевірок та дату проведення такої.
5 грудня 2017 року ГУ ДФС у Львівській області скерувало Департаменту аудиту ДФС України лист «Про коригування плану-графіка» за № 6647/8/13-01-1409-20, відповідно до якого надало проект коригувань плану-графіка проведення документальних планових перевірок на грудень 2017, сформованого засобами АІС «Облік податків і платежів» та підсистемою «Податковий аудит» системи «Податковий блок». Згідно з витягом з коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на грудень 2017 року, до такого включено ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», остання документальна перевірка 02.10.2013 за період з 22.01.2006 по 31.12.2012; запланована документальна перевірка: місяць, початок - 12, за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, тривалістю 10 днів; причина включення - оперативна інформація про ухилення від оподаткування, наказ МФУ від 02.06.2015 № 524, лист ОУ Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області від 29.11.2017 № 3512/21-04.
11 грудня 2017 року Департаментом аудиту ДФС України скеровано Департаменту інформаційних технологій ДФС України службову записку (№ 3881-99-9914-03-01-18), відповідно до якої просив внести до баз даних затверджені коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків у грудні 2017 для несення змін в діючий план-графік, з датою затвердження 11.12.2017.
12 грудня 2017 року ГУ ДФС у Львівській області видано наказ № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки», відповідно до якого з метою виконання плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на IV квартал 2017 року ГУ ДФС у Львівській області, на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, ст. 77, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України наказано провести документальну планову виїзну перевірку ЗАТ «Проектно-будівельне об`єднання «Львівміськбуд» (ЄДРПОУ 01273906) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, яку розпочати 26.12.2017, тривалістю 10 робочих днів.
Крім того, судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що ухвалою Господарського суду Львівської області від 20 квітня 2017 року у справі № 914/1606/14 затверджено мирову угоду від 27.03.2017, якою передбачено, в тому числі, що на 15 років з моменту затвердження мирової угоди відстрочується погашення ЗАТ «Проектно-будівельне об`єднання «Львівміськбуд» грошових вимог кредиторів віднесених до третьої черги, а саме: Галицької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів 79003; код ЄДРПОУ 39508163) на суму 6 830 522,34 грн.
ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
8. В доводах касаційної скарги контролюючий орган цитує норми матеріального та процесуального права, вказує на неврахування судом апеляційної інстанції окремих положень Податкового кодексу України, а також того, що на час прийняття наказу № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки» від 12.12.2017 контролюючі органи не були обмежені у проведенні такої перевірки позивача під час здійснення ліквідаційної процедури, а власне обґрунтованість прийняття вказаного наказу підтверджена листом від 29.11.2017 за № 3512/21-04 Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, листа «Про коригування плану-графіка» за №6647/8/13-01-1409-20 від 05.12.2017, листом № 133/13-01-14-09-17 управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області від 23.03.2018, що у своїй сукупності призвело до неправильного застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушень норм процесуального права при прийнятті рішення.
9. Позивач надіслав відзив на касаційну скаргу, в якому вказує на правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права та просить залишити скаргу без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції без змін.
10. Касаційний розгляд справи проведено у попередньому судовому засіданні, відповідно до статті 343 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону від 3 жовтня 2017 року №2147-VІІІ, що діє з 15 грудня 2017 року).
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
11. Податковий кодекс України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин):
11.1. Підпункт 20.1.4 пункту 20.1 статті 20.
Контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
11.2. Пункт 75.1.
Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
11.3. Підпункт 75.1.2 пункту 75.1 статті 75.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Не може бути предметом планової документальної перевірки питання дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
11.4. Пункти 77.1, 77.2 статті 77.
Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 43 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п`яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п`яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.
11.5. Пункт 102.1 статті 102.
Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов`язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов`язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов`язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
12. Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затверджений Наказом Міністерства фінансів України № 524 від 02.06.2015:
12.1. Пункти 1, 2, 3, 4, 5 Розділу І.
Цей Порядок розроблений з метою забезпечення єдиного підходу до формування щоквартального плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі - план-графік).
Річний план-графік складається, починаючи з 2018 року. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування територіальними органами ДФС.
Формування (коригування) планів-графіків територіальних органів Державної фіскальної служби України (далі - територіальні органи ДФС) здійснюється у порядку, встановленому у розділах ІІІ-V цього Порядку.
Формування (коригування) планів-графіків здійснюється засобами інформаційних систем Державної фіскальної служби України.
Узгоджені відповідно до Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року № 805, проекти планів-графіків на наступний квартал формуються територіальними органами ДФС не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС.
Проекти річних планів-графіків складаються територіальними органами ДФС не пізніше 01 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Річні плани-графіки не потребують узгодження з органами державного фінансового контролю.
Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа другого та третього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС.
Разом з проектом плану-графіка (коригування плану-графіка) формуються інформаційно-аналітичні довідки за кожним платником податків засобами інформаційних систем ДФС.
Після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб паперовий варіант планів-графіків (коригування планів-графіків) з відповідними додатками з дотриманням вимог щодо направлення документів з грифом «ДСК» та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).
До плану-графіка відбираються платники податків відповідно до вимог статтіл 77 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Необхідним є врахування також вимог пункту 102.1 статті 102 розділу ІІ Кодексу в частині граничних термінів проведення перевірки та визначення податкового зобов`язання платника податків, а також періоду діяльності платника, який не було охоплено перевіркою, вимог пункту 77.3 статті 77 розділу ІІ Кодексу у частині заборони проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов`язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та єдиного внеску при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам, податку на доходи фізичних осіб, та зобов`язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.
План-графік складається із планів-графіків територіальних органів ДФС та затверджується Головою ДФС.
Затверджений план-графік є обов`язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДФС.
Відповідальність за якість формування плану-графіка та його коригування, у тому числі якість відбору платників для перевірок на підставі встановлених ризиків у їх діяльності, розрахунок періоду перевірки, термінів проведення перевірки, періодичності включення платників податків до плану-графіка, виконання інших вимог, передбачених законом, покладається на територіальний орган ДФС, який сформував план-графік (коригування плану-графіка).
12.2. Пункт 4 Розділу ІІІ.
Структурні підрозділи ДФС надають Департаменту аудиту ДФС до 25 числа другого місяця кварталу аргументовані пропозиції для врахування при формуванні плану перевірок ризикових платників податків, які належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагентів з обґрунтуванням необхідності включення.
Пропозиції структурних підрозділів ДФС направляються Департаментом аудиту ДФС до територіальних органів ДФС для використання при формуванні плану-графіка на наступний квартал.
На рівні територіальних органів ДФС за даними інформаційних ресурсів ДФС та з інших джерел з урахуванням вимог пункту 2 цього розділу проводиться додатковий аналіз платників податків, які відібрані за даними інформаційних систем ДФС та за пропозиціями структурних підрозділів ДФС, щодо їх належності до реального сектору економіки, а також визначаються ризикові контрагенти, у тому числі ті, які знаходяться на обліку в інших територіальних органах ДФС.
При включенні підприємств до плану-графіка (коригування плану-графіка) територіальним органам ДФС необхідно встановити наявність структурних підрозділів, дочірніх підприємств, що входять до інфраструктури платників податків - головних підприємств, та направити їх переліки не пізніше 15 числа останнього місяця поточного кварталу, а для річного плану-графіка - до 25 листопада року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки, до відповідних територіальних органів ДФС, на обліку в яких знаходяться вказані підрозділи, для організації контрольно-перевірочних заходів, у тому числі шляхом включення їх до плану-графіка (коригування плану-графіка) у періоди, на які заплановані перевірки головних підприємств.
Відповідальність за повноту охоплення перевірками філій та структурних підрозділів платника податків покладається на територіальний орган ДФС за основним місцем обліку платника податків.
При виявленні під час перевірок нових контрагентів підприємств територіальними органами ДФС у разі потреби здійснюються заходи щодо організації їх перевірок шляхом проведення коригування плану-графіка.
ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції
13. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права (частина перша статті 341 Кодексу адміністративного судочинства України).
14. Доводи касаційної скарги не містять інших обґрунтувань ніж ті, які були зазначені у запереченні на адміністративний позов, запереченні на апеляційну скаргу та з урахуванням яких суди першої та апеляційної інстанції вже надавали оцінку встановленим обставинам справи. У ході розгляду справи судом апеляційної інстанції було надано належну оцінку доказам, наданих позивачем та зібраних судом на підставі статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції на час прийняття рішення судом першої інстанції).
15. Колегія суддів зазначає, що одним із проблемних питань у межах оскаржуваних правовідносин є реалізація контролюючим органом при здійсненні владних управлінських функцій щодо призначення та проведення документальних планових перевірок у 2017 році положень абзацу другого пункту 77.1 статті 77 Податкового кодексу України (у редакції чинній час виникнення спірних правовідносин). Згідно з положеннями абзацу другого пункту 77.1 статті 77 Податкового кодексу України план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Колегія суддів зазначає, що вказана норма податкового законодавства діє з 1 січня 2017 року, а тому повинна застосовуватися органами Державної фіскальної служби починаючи з моменту набрання нею чинності, проте буквальне тлумачення положень абзацу другого пункту 77.1 статті 77 Податкового кодексу України дає підстави для висновку, що реалізована вона може бути лише стосовно оприлюднення планів-графіків документальних планових перевірок, які будуть проводитись у 2018 році. Тобто, запровадження встановленого з 1 січня 2017 року порядку стосовно оприлюднення планів-графіків документальних планових перевірок до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися документальні планові перевірки, можливе лише з 1 січня 2018 року.
16. У справі, що розглядається судами першої та апеляційної інстанції встановлено та підтверджено наявними в матеріалах справи доказами, що підставою для включення ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» до плану-графіку проведення перевірок та прийняття, на виконання такого графіку, оскаржуваного наказу є лист Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області від 29.11.2017 № 3512/21-04 про проведення перевірки надісланий відповідачу, в якому вказаний податковий орган зазначив, що за позивачем наявний податковий борг, в.о. голови правління (голова ліквідаційної комісії) ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд», маючи податковий борг перед державним бюджетом України здійснює протиправні дії з метою незаконного відчуження ліквідного майна підприємства, вартість якого може забезпечити погашення податкового боргу, а також запропоновано розглянути питання щодо включення ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» до плану перевірок на І квартал 2018 року.
Однак, колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції щодо безпідставності зазначеного, оскільки судам попередніх інстанцій не було надано належних доказів того, що станом на день видачі вказаного листа у позивача був податковий борг та було майно, що перебувало в податковій заставі, як і не було надано доказів, того, що відбувалось відчуження майна позивача. Тобто, підставою для внесення відповідних коригувань до плану-графіку проведення перевірок у IV кварталі 2017 року, а саме - включення ЗАТ «ПБО «Львівміськбуд» до такого плану графіку, стало надання податковим органом ГУ ДФС у Львівській області непідтвердженої інформації.
Виходячи із системного аналізу вищевказаних норм права та встановлених судами обставин справи, колегія суддів погоджується з висновками суду апеляційної інстанції щодо відсутності у контролюючого органу підстав для включення позивача до плану-графіку перевірок, а, отже, відповідач, приймаючи оскаржуваний наказ № 6225 «Про проведення документальної виїзної планової перевірки» від 12.12.2017, діяв всупереч та не у відповідності до вимог чинного податкового законодавства.
Висновки за результатами розгляду касаційної скарги
17. Переглянувши судове рішення в межах касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд апеляційної інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які могли б бути підставою для скасування судового рішення, а тому касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року слід залишити без задоволення.
18. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 349 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити судові рішення судів першої та (або) апеляційної інстанцій без змін, а скаргу без задоволення.
19. Суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій (частина перша статті 350 Кодексу адміністративного судочинства України).
Керуючись статтями 341, 343, 349, 350, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року у справі № 813/152/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
І.Я.Олендер
І.А. Гончарова
Р.Ф. Ханова ,
Судді Верховного Суду