Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 14.11.2019 року у справі №825/138/17 Ухвала КАС ВП від 14.11.2019 року у справі №825/13...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 14.11.2019 року у справі №825/138/17



ПОСТАНОВА

Іменем України

14 листопада 2019 року

Київ

справа №825/138/17

адміністративне провадження №К/9901/22164/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Шевцової Н. В.,

суддів: Радишевської О. Р., Уханенка С. А.,

розглянув у порядку письмового провадження як суд касаційної інстанції адміністративну справу № 825/138/17

за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, Атестаційної комісії № 15 Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення і наказу, поновлення на посаді та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,

за касаційною скаргою Головного управління Національної поліції в Чернігівській області

на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 лютого 2017 року, прийняту в складі головуючого судді Клопот С. Л.,

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2017 року, прийняту в складі колегії суддів: головуючого судді Ісаєнко Ю. А., суддів Губської Л. В., Федотова І. В.,

УСТАНОВИЛ:

І. Короткий зміст позовних вимог

1. ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (далі - відповідач-1, ГУНП в Чернігівській області), Атестаційної комісії № 15 Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (далі - відповідач-2, Атестаційна комісія № 15 ГУНП в Чернігівській області), в якому, змінивши позовні вимоги, просив:

1.1 визнати протиправним та скасувати рішення Атестаційної комісії № 15 ГУНП в Чернігівській області, оформлене протоколом засідання від 15 грудня 2016 року № 18, зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: "4 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", прийняте щодо інспектора Корюківського відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області майора поліції ОСОБА_1.;

1.2 визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Чернігівській області від 23 грудня 2016 року № 259 о/с в частині звільнення майора поліції ОСОБА_1 зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" з 29 грудня 2016 року;

1.3 поновити ОСОБА_1 з 30 грудня 2016 року на посаді інспектора Корюківського відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області;

1.4 стягнути з ГУНП в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу за період з 30 грудня 2016 року по день винесення судового рішення;

1.5 допустити негайне виконання постанови суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та в частині стягнення грошового забезпечення за один місяць.

2. На обґрунтування позову зазначив, що вважає своє звільнення незаконним, безпідставним та таким, що здійснено з порушенням вимог чинного законодавства України, оскільки наказ органу поліції, який би передбачав атестування позивача із зазначенням підстав, передбачених частиною 2 статті 57 Закону України "Про Національну поліцію", відсутній. Крім того, висновок Атестаційної комісії є немотивованим.

3. Представники відповідача - ГУНП в Чернігівській області проти позову заперечував, зазначивши, що позивач добровільно зареєструвався для проходження атестації, а тому в оскаржуваних правовідносинах ГУНП в Чернігівській області діяло у межах та у спосіб, що передбачений чинним законодавством України.

ІІ. Установлені судами попередніх інстанцій фактичні обставини справи

4. ОСОБА_1 з 07 березня 2000 року по 29 грудня 2016 року проходив службу в органах внутрішніх справ України та поліції, що підтверджується копією трудової книжки позивача серії НОМЕР_1, наявної у матеріалах справи.

5. Як убачається з матеріалів справи, на підставі особистої заяви ОСОБА_1 від 07 листопада 2015 року, наказом ГУНП в Чернігівській області від 07 листопада 2015 року № 3 о/с позивач був прийнятий на службу до Національної поліції України та призначений на посаду інспектора Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, із присвоєнням спеціального звання "майор поліції" в порядку переатестування.

6. Наказом ГУНП в Чернігівській області від 12 лютого 2016 року № 170 "Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Чернігівській області", відповідно до статті 57 Закону України "Про Національну поліцію" та Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 листопада 2015 року № 1465, з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри при призначенні на вищу посаду, переміщення на нижчу, звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, наказано провести атестування поліцейських ГУНП в Чернігівській області, починаючи з 15 лютого 2016 року.

7. Також у наказі вказано: 1) провести атестування поліцейських ГУНП в Чернігівській області та підпорядкованих підрозділів атестаційними комісіями ГУНП, починаючи з 15 лютого 2016 року; 2) створити атестаційні комісії ГУНП № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 7; 3) УКЗ ГУНП (ОСОБА_3) погодити з керівництвом Національної поліції України персональний склад атестаційних комісій ГУНП та подати їх на затвердження; 4) засідання атестаційних комісій проводити за адресою: проспект Перемоги,74, м. Чернігів, з 09.00 до 18.00; 5) сектору комунікацій ГУНП (ОСОБА_4.) розмістити на офіційному веб-сайті ГУНП.

8. На підставі наказу ГУНП в Чернігівській області від 12 лютого 2016 року № 170 та на виконання вимог Інструкції від 17 листопада 2015 року № 1465 проведено атестування, під час якого членами Атестаційної комісії № 15 ГУНП в Чернігівській області досліджено атестаційний лист, декларацію про доходи, послужний список (форми 1), інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел та складено протокол від 15 грудня 2016 року № 18, в якому вказано, що позивач не відповідає займаній посаді та підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

9. На підставі вищевказаного висновку Атестаційної комісії № 15 ГУНП в Чернігівській області, відповідно до наказу тимчасово виконуючого обов'язки начальника ГУНП в Чернігівській області від 23 грудня 2016 року № 259 о/с майора поліції, інспектора Корюківського відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 29 грудня 2016 року за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію".

ІІІ. Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

10. Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 лютого 2017 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2017 року, позов задоволено:

10.1. Визнано протиправним та скасовано рішення Атестаційної комісії № 15 ГУНП в Чернігівській області, оформлене протоколом засідання від 15 грудня 2016 року № 18, зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: "4 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", прийняте щодо інспектора Корюківського відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області майора поліції ОСОБА_1;

10.2. Визнано протиправним та скасовано наказ ГУНП в Чернігівській області від 23 грудня 2016 року № 259 о/с в частині звільнення майора поліції ОСОБА_1 зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" з 29 грудня 2016 року;

10.3. Поновлено ОСОБА_1 з 30 грудня 2016 року на посаді інспектора Корюківського відділення поліції Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області;

10.4. Стягнуто з ГУНП в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу в сумі 9431,08 грн.

11. Задовольняючи частково адміністративний позов, суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що відповідно до пункту 9 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" ~law22~ видання наказу про призначення є самостійною і достатньою підставою для призначення колишніх працівників міліції на посади, створені в структурі Національної поліції України. При цьому, указаний пункт ~law23~ не передбачає процедури переатестування колишніх працівників міліції на предмет відповідності посаді, як під час прийняття, так і після такого прийняття та під час подальшого проходження служби в поліції.

ІV. Касаційне оскарження

12. Не погодившись з рішенням суду апеляційної інстанції, ГУНП в Чернігівській області подано до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу, яку зареєстровано 25 травня 2017 року.

13. У касаційній скарзі ГУНП в Чернігівській області посилається на помилкову оцінку, надану судом апеляційної інстанції, встановленим обставинам справи, просить скасувати оскаржуване рішення суду апеляційної інстанції та постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

14. На обґрунтування вимог касаційної скарги ГУНП в Чернігівській області вказує, що суди, зокрема, при прийнятті рішення неправильно застосували у цій справі ~law24~. Також у касаційній скарзі відповідач-1 посилається на те, що рішення про включення позивача до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, а також дії відповідача щодо проведення атестації є правомірними у зв'язку з наявністю у нього передбачених законом підстав і повноважень для призначення і проведення атестації щодо позивача. Крім того, скаржник зазначає, що суди попередніх інстанцій фактично надали оцінку підставам прийняття рішення Атестаційною комісією № 15 ГУНП в Чернігівській області, отже, чином перебрали на себе дискреційні повноваження останньої, прийнявши рішення про відповідність позивача займаній посаді.

15.25 липня 2017 року ухвалою Вищого адміністративного суду України у складі судді Штульмана І. В. відкрито касаційне провадження та витребувано із Чернігівського окружного адміністративного суду справу № 825/138/17.

16.19 серпня 2017 року справа № 825/138/17 надійшла до Вищого адміністративного суду України.

17.24 січня 2018 року на виконання вимог підпункту 4 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" (набрав чинності 15 грудня 2017 року), касаційну скаргу передано до Верховного Суду.

18.27 лютого 2018 року протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено склад суду: головуючого судді Желтобрюх І. Л., суддів Бевзенка В. М., Білоуса О. В.

19.30 травня 2019 року на підставі розпорядження заступника керівника апарату Верховного Суду - керівника секретаріату Касаційного адміністративного суду від 30 травня 2019 року № 519/0/78-19 проведено повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями.

20. Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено склад суду: головуючого суддю Шевцову Н. В., судді Радишевську О. Р., Уханенка С. А..

V. Релевантні джерела права й акти їхнього застосування

251. Статтею 327 Кодексу адміністративного судочинства України, у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", що набув чинності 15 грудня 2017 року (далі - КАС України), обумовлено, що судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд.

22. За правилами частини 3 статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

23. Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

24. Приписами частини 1 статті 341 КАС України визначено, що суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.

25. Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

26. Закон України "Про Національну поліцію" № 580-VIII (у редакції, чинній на момент проведення конкурсу, далі - ~law28~).

26.1. Пункт 1 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" ~law29~.

~law30~ набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування, крім: 1) пунктів 1,2,3,7-13,15,17-18 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" ~law31~, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування; 2) ~law32~, які набирають чинності з 1 січня 2017 року. Закон опублікований 06 серпня 2015 року та набрав чинності 07 листопада 2015 року.

26.2. Пункти 9,10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" ~law33~.

26.2.1. Працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним ~law34~, упродовж трьох місяців з дня опублікування ~law35~ можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

26.2.2. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

26.2.3. Працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.

26.2.4. Вказані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.

26.3. Пункт 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" ~law36~.

Працівникам міліції, які у визначеному ~law37~ порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до схеми співвідношення спеціальних звань.

26.4. Частина перша статті 17. Поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

26.5. Частина перша статті 57. Атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

26.6. Частина друга статті 57. Атестування поліцейських проводиться:

30.6.1. при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;

26.6.2. для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;

26.6.3. для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

26.7. Частина перша статті 58. Призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків.

26.8. Частина друга статті 58. Строкове призначення здійснюється в разі заміщення посади поліцейського на період відсутності особи, за якою відповідно до закону зберігається посада поліцейського, та посад, призначенню на які передує укладення контракту. Прийняття на службу постійно або тимчасово встановлюється наказом згідно з яким приймається на службу особа.

26.9. Стаття 59. Служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Службові відносини особи, яка вступає на службу в поліції, розпочинаються з дня видання наказу про призначення на посаду поліцейського.

27. Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських, затверджена 17 листопада 2015 року наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1465 (у редакції, чинній на момент проведення конкурсу, далі - Інструкція № 1465).

27.1. Пункт 3 розділу І. 3 Інструкції № 1465. Атестування поліцейських проводиться:

27.1.1. при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;

27.1.2. для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;

27.1.3. для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

VІ. Позиція Верховного Суду

28. Перевірка законності судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій, згідно зі статтею 341 КАС України, здійснюється виключно у частині застосування норм матеріального та процесуального права.

29. Переглянувши судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, Верховний Суд зазначає таке.

30. Наказ ГУНП в Чернігівській області від 07 листопада 2015 року № 3 о/с про прийняття позивача на службу до Національної поліції України та призначення на посаду інспектора Менського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області, із присвоєнням спеціального звання "майор поліції" в порядку переатестування - не дозволяє Суду будь-яке подвійне тлумачення підстав для його прийняття.

31. Прийнявши зазначений наказ, відповідач-1 визнав те, що позивач відповідає вимогам до поліцейських.

32. Відповідно до пункту 9 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" ~law38~ видання наказу про призначення є самостійною і достатньою підставою для призначення колишніх працівників міліції на посади, створені в структурі Національної поліції України.

33. Зазначена норма не передбачає процедури переатестування колишніх працівників міліції на предмет відповідності посаді, як під час прийняття, так і після такого прийняття на службу в поліції.

34. Та обставина, що при прийнятті позивача на службу в поліцію для нього не проводився конкурс на зайняття посади в поліції, не породжує для відповідача право проводити відповідний конкурс в подальшому, тобто для вже призначеного на посаду працівника.

35. Позивач з 07 листопада 2015 року проходив службу в органах Національної поліції безстроково.

36. ~law39~ встановлено, що атестування поліцейських проводиться: при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

37. Наведені у ~law40~ підстави для проведення атестування є вичерпними.

38. Метою проведення атестування із будь-яких зазначених підстав є вирішення можливості в той чи інший спосіб залишення особи на службі і, як крайній захід, пропозиція щодо звільнення зі служби у зв'язку зі службовою невідповідністю, виходячи з професійних, моральних і особистих якостей.

39. Кожна із зазначених трьох підстав для проведення атестування має бути пов'язана з певними передумовами, зокрема, атестування, яке призначається для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, повинне бути зумовлене існуванням реальних підстав для звільнення, зокрема, неналежне виконання службових обов'язків, порушення установленого чинним законодавством порядку і правил несення служби тощо.

40. Аналогічні норми, в частині підстав для атестування, містить також Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських.

41. Позиція відповідача-1 зводиться до того, що атестування позивача проведено в порядку атестації усіх поліцейських Національної поліції України з метою оцінки їх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри, що відповідає ~law41~.

42. Підстави наведені відповідачем-1 для призначення атестування колегія суддів Верховного Суду відхиляє, оскільки мета атестування, закріплена у ~law42~, не утворює самостійну підставу для проведення атестування і перебуває у системному взаємозв'язку з вичерпними підставами, визначеними у ~law43~.

43. ~law44~ не передбачає проведення атестування без настання обставин, визначених ~law45~.

44. Закріплену у ~law46~ мету атестування відповідач необґрунтовано розцінив як самостійну і достатню підставу для проведення атестування поліцейських, серед яких був і позивач, з метою визначення можливості їх звільнення через службову невідповідність, хоча наявності конкретних передумов (порушення порядку і правил несення служби тощо) для призначення атестування у такому контексті відповідач не довів.

45. Таким чином атестація працівника одразу ж після прийняття його на роботу (у тому числі на службу до поліції) до вирішення питань кар'єри (призначення поліцейського на вищу посаду або переведення на нижчу посаду) або дисциплінарного провадження не відповідає меті та завданню атестування і суперечить вимогам Закону України "Про професійний розвиток працівників" та Закону № 580-VIII.

46. Отже, позивача протиправно включено до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, та проведено щодо нього атестацію.

47. Верховний Суд погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що наказ відповідача-1 про звільнення позивача прийнято протиправно, оскільки при проведенні атестування позивача не дотримано вимог ~law48~ та Інструкції № 1465, у зв'язку з чим висновки Атестаційної комісії № 15 ГУНП в Чернігівській області, викладені в протоколі, не можуть бути підставами для звільнення позивача зі служби в поліції через службову невідповідність за ~law49~.

48. Доводи касаційної скарги ґрунтуються на неправильному тлумаченні норм матеріального права та не спростовують доводів судів попередніх інстанцій.

49. За таких обставин, Верховний Суд уважає, що рішення судів попередніх інстанцій у цій справі постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, а тому робить висновок про відсутність підстав для їх скасування.

50. Частиною 1 статті 350 КАС України визначено, що суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

51. За таких обставин, Верховний Суд дійшов висновку, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій у цій справі є законними та обґрунтованими і не підлягають скасуванню, оскільки суди попередніх інстанцій, всебічно перевіривши обставини справи, вирішили спір відповідно до норм матеріального права та при дотриманні норм процесуального права, в ньому повно і всебічно з'ясовані обставини в адміністративній справі, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи, а доводи касаційної скарги його не спростовують.

VIІ. Судові витрати

52. З огляду на результат касаційного розгляду, судові витрати не розподіляються.

Керуючись статтями 3, 341, 343, 349, 350, 355, 356, 359 КАС України, Верховний Суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Касаційну скаргу Головного управління Національної поліції в Чернігівській області залишити без задоволення.

2. Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 лютого 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 24 квітня 2017 року в справі № 825/138/17 залишити без змін.

3. Судові витрати не розподіляються.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

4. Судові витрати не розподіляються.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: Н. В. Шевцова

Судді: О. Р. Радишевська

С. А. Уханеко
logo