Головна Блог ... Новини Посилки вартістю до 150 євро не обкладаються ПДВ - Лист Держмитслужби від 03.05.2022 р. № 15/15-01-03/7/1282 Посилки вартістю до 150 євро не обкладаються ПДВ -...

Посилки вартістю до 150 євро не обкладаються ПДВ - Лист Держмитслужби від 03.05.2022 р. № 15/15-01-03/7/1282

Відключити рекламу
 - c5c514b1cfc71e0289a93d5a4fc88923.jpg

Повідомляємо, що 30.04.2022 набрав чинності Закон України від 25 січня 2022 року № 1998-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях”, опублікований 29.04.2022 у “Голосі України” № 95 (далі – Закон).

Законом приведено у відповідність положення Податкового та Митного кодексів України в частині визначення бази оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях громадянами.

Користуйтеся консультацією: Мою посилку загубили на пошті: що робити?

Згідно з чинною редакцією абзацу третього підпункту 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 евро, для одного одержувача – фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Також підпунктом 191.1.1 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України встановлено, що у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування податком на додану вартість для фізичних осіб є частина сумарної фактурної вартості, визначена відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Зазначені норми узгоджуються з положеннями частин шостої, сьомої статті 374 Митного кодексу України і почали діяти з дня набрання чинності Законом.

Сплата податку, нарахованого у митних деклараціях, що подаються фізичними особами, юридичними особами, фізичними особами – підприємцями або уповноваженими ними особами, здійснюється в загальному порядку, визначеному Митним кодексом України (підпункт 191.1.4 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України).

Користуйтеся консультацією: Скільки доведеться платити за посилки з-за кордону в 2021 році?

Крім того, Законом внесено зміни до:

  • пункту 180.21 статті 180 Податкового кодексу України, згідно з яким особою, відповідальною за нарахування та сплату до бюджету податку на додану вартість у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв’язку, експрес-перевізник, якщо він здійснює декларування таких товарів шляхом подання реєстрів (тимчасових та/або додаткових) міжнародних поштових та експрес-відправлень;
  • підпункту 191.1.3 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України, відповідно до якого сплата податку на додану вартість, нарахованого у реєстрах (тимчасових та/або додаткових) міжнародних поштових та експрес-відправлень, що подаються оператором поштового зв’язку, експрес-перевізником, здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених статтями 236 і 374 Митного кодексу України.

При цьому пунктом 681 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України установлено, що норми пункту 180.21 статті 180 та підпункту 191.1.3 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу не застосовуються протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом.

Враховуючи зміни в законодавстві з питань оподаткування товарів, що переміщуються у міжнародних поштових та Експрес-відправленнях, лист Держмитслужби від 01.09.2021 № 15/15-01-03/7/3629 “Про надання інформації” вважати відкликаним.

Автор : В. о. директора Департаменту митних платежів,
контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД
Дмитро ПАДУН

  • 1338

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1338

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст