0
0
2050
Повідомляємо, що 30.04.2022 набрав чинності Закон України від 25 січня 2022 року № 1998-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях”, опублікований 29.04.2022 у “Голосі України” № 95 (далі – Закон).
Законом приведено у відповідність положення Податкового та Митного кодексів України в частині визначення бази оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях громадянами.
Користуйтеся консультацією: Мою посилку загубили на пошті: що робити?
Згідно з чинною редакцією абзацу третього підпункту 196.1.17 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 евро, для одного одержувача – фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.
Також підпунктом 191.1.1 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України встановлено, що у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування податком на додану вартість для фізичних осіб є частина сумарної фактурної вартості, визначена відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.
Зазначені норми узгоджуються з положеннями частин шостої, сьомої статті 374 Митного кодексу України і почали діяти з дня набрання чинності Законом.
Сплата податку, нарахованого у митних деклараціях, що подаються фізичними особами, юридичними особами, фізичними особами – підприємцями або уповноваженими ними особами, здійснюється в загальному порядку, визначеному Митним кодексом України (підпункт 191.1.4 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України).
Користуйтеся консультацією: Скільки доведеться платити за посилки з-за кордону в 2021 році?
Крім того, Законом внесено зміни до:
При цьому пунктом 681 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України установлено, що норми пункту 180.21 статті 180 та підпункту 191.1.3 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу не застосовуються протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом.
Враховуючи зміни в законодавстві з питань оподаткування товарів, що переміщуються у міжнародних поштових та Експрес-відправленнях, лист Держмитслужби від 01.09.2021 № 15/15-01-03/7/3629 “Про надання інформації” вважати відкликаним.
Автор : В. о. директора Департаменту митних платежів,
контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД
Дмитро ПАДУН
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
258
Коментарии:
1
Просмотров:
366
Коментарии:
0
Просмотров:
505
Коментарии:
0
Просмотров:
518
Коментарии:
0
Просмотров:
303
Коментарии:
0
Просмотров:
619
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.