8
1
4793
Спочатку наведемо основні правила по утриманню собак у місті:
У Київській адміністрації, наприклад, склали спеціальний перелік потенційно небезпечних порід собак. Це, зокрема, деякі бульдоги, вівчарки, доги, тер'єри, ротвейлери. Всього 30 порід, власники яких зобов'язані не тільки одягати на них намордник, але і гуляти на короткому повідку (довжиною не більше 1 м 20 см).
Штраф за порушення правил вигулу собак може досягати 119 гривень. У разі, якщо протягом року господар знову вийшов на прогулянку з собакою без повідка, намордника та в недозволеному місці, його чекає не тільки штраф, але й конфіскація тварини.
Тому не соромтеся звертатися в поліцію (обов'язково з письмовою заявою) на безтурботних господарів небезпечних собак.
Якщо все ж таки сталося нещастя, то, в залежності від ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, власники собак будуть нести відповідальність, починаючи з адміністративної і закінчуючи кримінальною.
Але постраждалим також обов'язково потрібно пам'ятати: ображати тварину - справа неблагородна і невдячна. Тому, в разі перевищення необхідного самозахисту при нападі собаки, Ви можете отримати у відповідь позов від її господаря про відшкодування матеріальної шкоди.
У випадку, коли конфлікт з твариною стався на приватній території, закон теж буде не на боці постраждалого. До речі, при вході до чужого двору не обов'язково повинна висіти табличка «У дворі злий собака».
Збір доказів є найбільш складною процедурою для тих, хто хоче притягнути до відповідальності господаря тварини, яка нанесла тілесні ушкодження. Адже часто складно довести, який саме пес завдав Вам шкоди. Тому:
Щоб у майбутньому витребувати матеріальну компенсацію в суді, Вам також знадобляться чеки, що свідчать про пройдене лікування. Також можна подавати позов і про моральну шкоду, адже напад собаки може стати серйозним стресом для потерпілого.
Отже, наші поради:
- не провокуйте агресію собак;
- не заходьте на приватну територію, якщо не впевнені, що там безпечно;
- після нападу збирайте контакти свідків та інші докази;
- якомога швидше звертайтеся із заявою в поліцію;
- відшкодовуйте матеріальну і моральну шкоду в суді.
Автор консультації: Alex Ander
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
404
Коментарі:
0
Переглядів:
426
Коментарі:
0
Переглядів:
601
Коментарі:
0
Переглядів:
400
Коментарі:
0
Переглядів:
1400
Коментарі:
1
Переглядів:
1132
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
при нападении собаки остается только терпеть... правильнее сделать все, чтобы такого нападения не произошло