Головна Блог ... Новини Пасторів «Церкви «Посольства Божого» увʼязнили на 8 і 10 років за шахрайство. Вони винні прихожанам майже 30 мільйонів Пасторів «Церкви «Посольства Божого» увʼязнили на ...

Пасторів «Церкви «Посольства Божого» увʼязнили на 8 і 10 років за шахрайство. Вони винні прихожанам майже 30 мільйонів

Відключити рекламу
Пасторів «Церкви «Посольства Божого» увʼязнили на 8 і 10 років за шахрайство. Вони винні прихожанам майже 30 мільйонів - 0d8c25699dda36a36bb79d4c9fa48395.jpeg

Залізничний районний суд міста Львова визнав трьох пасторів релігійної громадської організації «Церква «Посольства Божого» винними у шахрайстві в особливо великих розміраз і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 17 серпня.

Обвинувачені працювали під виглядом реабілітаційної програми для алко та нарко- залежних громадян. Заходи приваблювали людей, які перебували в скрутному становищі, у депресії чи мали залежних родичів. Таких прихожан «церкви» переконували узяти кредити в банку і віддати кошти пастирям для інвестицій.

Організаторами афери було подружжя пасторів і ще один пастор цієї «церкви» і одночасно керівник Львівської філії ТзОВ «Ліонебанк Україна».

Пастор «Церкви «Посольство Боже» і директор філії «Ліонебанку» проводив бізнес-семінари, позиціонуючи себе успішним бізнесменом та фахівцем в галузі фінансів.

Як розповідав один із потерпілих, у церкві почали робити акцент на фінансове процвітання. Пастор організував по середах навчання «Фінансова ріка», прихожанам демонстрували відеоматеріали Пожерицького із «Клубу мільйонерів» і заохочували до отримання кредитів під заставу майна. Прихожани пригадували тренінги «Хазяїни землі», «Хазяїни життя» з ідеєю про те, що хто ходить у цю церкву, не може бути бідним.

У своїх проповідях пастори всіляко підкреслювали, що участь віруючих у різного роду фінансових справах дає можливість реалізувати їхні особисті творчі можливості, розвивати здібності в фінансово-економічній сфері, кожна з яких є відображенням «божественних благословень».

Деяких прихожан переконували взяти кредити для поліпшення власного становища, а інших під приводом допомогти церкві, зокрема збудувати нове приміщення для церкви.

Одна сімʼя зняла з реєстрації у житлі свою малолітню дитину, щоб оформити кредит під заставу двох квартир.

За 2007-2008 роки зловмисники заволоділи коштами громадян на суму 3,6 млн грн.

У судовому засіданні потерпілі розповіла, що взяли ці кредити під тиском пасторів, не маючи реальної потреби і для себе жодної вигоди не отримали, а навпаки тепер мусять виплачувати борги перед банками.

У судовому засіданні представники культу вину не визнали і пояснювали, що вчили людей фінансової грамотності.

Відносини між ними і потерпілими нібито були виключно цивільно-правові і йдеться саме про невиконання договірних зобовʼязань. Неповернення грошей пастори пояснювали світовою економічною кризою 2008 року.

Але суд вважає, що обвинувачені не мали наміру повертати кошти потерпілих, адже вкладали їх у нерухомість, яку оформляли на інших підконтрольних їм осіб. Кредитні кошти були витрачені на придбання земельних ділянок, колгоспу і частково вкладені в «Ліонебанк», який збанкрутував.

За висновком психологічної експертизи, систематичне відвідування богослужінь та проповідей релігійних організацій «Нове покоління» і «Посольство Боже» могло мати маніпулятивний вплив на психіку людей. З урахувавнням психологічних особливостей потерпілих, які перебували в уразливому становищі, це могло вплинути на їх здатність усвідомлювати повною мірою значення та наслідки своїх дій.

Жінку, якій відводилась роль організатора, засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а двох її спільників до 8 років також із конфіскацією.

Суд задовольнив 11 цивільних позовів потерпілих про стягнення матеріальної шкоди в еквіваленті 27,5 мільйони гривень. Також пʼятьом потерпілим стягується по 100 тисяч моральної шкоди.

У 2017 році Сихівський райсуд визнав обвинувачених невинуватими за більшістю епізодів і засудив двох із них (чоловіка та жінку) до умовного покарання. Апеляційний суд скасував цей вирок і справа слухалась повторно.

  • 1005

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 1005

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    І що не дослухалася?

    23.11.2023 00:46

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст