Головна Блог ... Новини Отруєння в ресторані: як працівники купують медкнижки і чому нереально отримати компенсацію Отруєння в ресторані: як працівники купують медкни...

Отруєння в ресторані: як працівники купують медкнижки і чому нереально отримати компенсацію

Відключити рекламу
Отруєння в ресторані: як працівники купують медкнижки і чому нереально отримати компенсацію - tn1_0_35363300_1499082597_595a2f65565ed.jpg

У Києві 33 любителів суші потрапили до лікарні, поївши в одному з мережевих ресторанів.

Щонайменше троє із постраждалих мають підтверджений сальмонелльоз. Як виявилось, у кухарів не було медичних книжок. Таким чином, заразу розповсюдили навіть не продукти, а самі працівники не такого вже й дешевого закладу. При цьому юрист мережі ресторанів суші Марія Фельмецгер виправдовується: "Просто до книжок не було доступу на момент відвідування закладу. Наразі книжки вже доставлені".

Кореспондент Ірина Прокофьєва з'ясувала, що санітарну книжку можна в столиці придбати за 100 грн. покупцю слід лише написати свої прізвище, ім'я, по-батькові, вклеїти фотографію і копію про здані аналізи.

Пользуйтесь консультацией: Ваши права в ресторане: 10 советов юриста

Відтак, можна вписати і вклеїти фото туберкульозника з відкритою формою інфікованого жовтухою, із кишковими хворобами і паразитами. Справжній медогляд зайняв би щонайменше десять днів. Такий термін потрібен для мікробіологічних досліджень, які виявляють на що недужа людина.

Ще місяць тому проби на кишкові захворювання, безпеку продуктів та ще десятки досліджень входили в обов'язки санепідемстанції, але місяць тому її ліквідували. Тепер замість СЕС дотриманням норм слідкує контора із складною назвою - Держпродспоживслужба. При цьому в Києві нова інституція розташована в тій самій будівлі, що і СЕС і навіть директор не змінився - Олег Рубан. За його словами, сьогодні все віддано на відкуп підприємцям. "Усі системи господарювання повинні впроваджувати систему самоконтролю. На жаль, сьогодні реагує держава щодо звернень з боку контролю або за зверненням громадян", - стверджує він.

Та різниця між формальним дотриманням норм закону і реальним дотриманням безпеки очевидна. "Вони (книжки) виконані звичайним способом, тобто це не документ, роздрукований на принтері. Проте говорити про справжність підписів і печаток не можемо без наявності зразків і печаток цього лікаря", - переконує незалежний судовий експерт Іван Герц.

Згадайте новину: Вас обкурюють в ресторані - напишіть скаргу до Держпродспоживслужби

Відтак, навіть експерт без спеціальної перевірки фальшивку не виявить. Втім, як виявилось, куплена кореспондентом медкнижка має адреси лікарів. Один із таких працює у Печерській районній поліклініці Києва - Людмила Кравчук. У неї у кабінеті є велика папка з документами, де є довідки нібито з її печаткою. Печатка самого лікаря суттєво відрізняється від тих, що є в так званих медкнижках за 100 грн. "Я бачила 10 варіантів підробок моєї печатки. Є мокра печатка, а є оригінальна печатка. Я вам офіційно заявляю, це - не є печатка ні моя, ні мого закладу", - повідомила вона.

Таким чином, ресторатору, який турбується про здоров'я своїх клієнтів, достатньо зробити перевірку документа у лікарні, яка його нібито видала. Підробка подібних документів – це злочин, додав судовий експерт Іван Герц. При чому до в'язниці можуть потрапити не тільки ті, хто підробляє документи, а й ті хто їх купують.

Згадайте новину: Невірні ціни на цінниках? Які ваші права та відповідальність магазину

До речі, кримінальну справу відкрили вже і на власників ресторану, де отруїлися 33 людини. За статтею, яку їм інкримінують, скоріше за все буде лише штраф. Це настільки мізерна кара, що реальним покаранням буде суспільний розголос.

Своєю чергою, адвокат Інна Рудник стверджує, що добитися виплати компенсації в Україні майже неможливо. "У нас можна через суд зобов'язати виплатити збитки, які витрачені на лікування. Моральний збиток – довго і максимум 10 тисяч гривень. Про мільйони мова не йде. Це – менталітет", - розповіла Рудик.

Автор: Ірина Прокофьєва

Джерело: ТСН

  • 1141

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1141

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст