Головна Блог ... Консультації від юристів Особливості заповіту: що потрібно знати про спадкові договори Особливості заповіту: що потрібно знати про спадко...

Особливості заповіту: що потрібно знати про спадкові договори

Відключити рекламу
 - tn1_0_81815500_1498071564_594ac20cc7c99.jpg

Цивільне законодавство України передбачає цілу низку спеціальних випадків спадкування, пов'язаних, зокрема, з урахуванням різних особливостей об'єктів спадкування.

Законодавство розрізняє чотири види спадкування: за законом; за заповітом; за договором; за рішенням суду.

Спадок за заповітом є пріоритетним, за законом спадок передається у випадку визнання заповіту недійсним чи відмови від нього.

Відповідно до ЦК успадкування на підставі рішення суду можливе у випадку, якщо спадщини не була ніким успадкована протягом установленого законом строку.

Подружжя має право скласти заповіт щодо спільно нажитого майна. У разі смерті одного з подружжя, майно переходить у користування іншому, проте такий заповіт змінити вже не можна, оскільки спільний заповіт є обопільною згодою і мінятися може за згодою обох сторін.

За умови існування шлюбного контракту, нотаріус при укладанні договору має керуватися його умовами.

Користуйтесь консультацією: Спадщина на земельну ділянку. Порядок оформлення

Зазначимо, якщо подружжя на момент успадкування не проживало разом, але було офіційно зареєстрованим, то це не є перепоною для успадкування. Не передається майно у спадок одному із подружжя у випадку розірвання шлюбу до набуття чинності договору про спадок.

Також Цивільний кодекс передбачає можливість скласти спадковий договір, у якому спадкодавець має право прописати умови для спадкоємця для отримання спадку. Особу, на яку складено заповіт, можна зобов’язати вчинити певні дії немайнового чи майнового характеру, якщо це не суперечить закону.

Відчужувач, наприклад, може зобов’язати набувача виплачувати йому певну грошову суму одноразово або частинами чи зобов'язати набувача надавати матеріальне відшкодування онуку доки він не набуде повноліття. Право вимагати виконання обов'язків мають батьки останнього.

Проте спадкодавець не може прописати в договорі обов’язки, які суперечать законодавству та ображають честь і гідність людини. Наприклад, не можна обмежити людину в праві вибору подружжя чи місця проживання.

Якщо спадкоємець з умовою не згоден, то він втрачає право а майно і тоді воно передається відповідно до закону.

Читайте статтю: Признание завещания недействительным: основания, последствия и судебная практика

Ще одним видом заповіту є договір довічного користування. Цей договір відрізняється від попереднього тим, що право власності переходить у момент підписання договору, а не після смерті спадкодавця, проте у законодавстві України заборонено відчужувати це майно до смерті спадкодавця.

Спадкоємці мають право змінити обсяг частки у спадщині когось із них. Для цього потрібна взаємна згода сторін у письмовій формі та завірена нотаріально.

Якщо є спір, який спадкоємці не можуть вирішити самі, в такому випадку цю ситуацію будуть розглядати в судовому порядку.

Джрело: Юридичний ресурс "Протокол"

  • 5502

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5502

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст