Головна Блог ... Консультації від юристів ОСББ: ідеальний варіант чи ключ до безладу?

ОСББ: ідеальний варіант чи ключ до безладу?

Відключити рекламу
 - tn1_0_11416300_1463060319_5734875f1be36.jpg

До 1 липня всі українці, мають вирішити, хто утримуватиме їхні будинки.

Створити їм об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), залишитись на утриманні свого обслуговуючого підприємства чи обрати нове – на вирішення цього питання вони мають ще трохи більше п’яти місяців. Якщо ж до визначеного терміну мешканцям визначитися не вдасться, рішення за них приймуть у міській раді.

Ідеальний варіант для організованих

1 липня 2015 р. набрав чинності новий закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з ним, до 1 липня 2016 р. всі без винятку багатоквартирні будинки мають обрати одну з форм управління спільним майном.

Начальник управління житлової політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Геннадій Пономаренко розповідає, що до 1 липня мешканці повинні або створити ОСББ, або зібрати не менше 75% голосів та вибрати будь-яку організацію, яка буде обслуговувати будинок. Таким чином вони не прив’язуються до ЄРЦ чи ЖЕКу.

За його словами, людям поставили обмеження терміном у рік, бо якщо поставити обмеження у два-три роки, то люди все забудуть. Однак це не означає, що після 1 липня мешканці не зможуть вибрати собі управителя. Просто не може бути так, що будинок ніким не буде обслуговуватись.

«1 липня – це не якийсь кордон. Якщо зараз закон скаже, що відтепер ви можете визначатись з управителем, то люди почнуть тягнути 10 років. Тому будуть будинки без управителя, будинки, які нібито визначились, але так і не доробили це, і хтось когось не обслуговує. Тому чітко сказали: даємо вам рік, а якщо за цей час з управителем не визначились, то місто вирішує призначити їм управителя на конкурсних засадах», – зазначає Пономаренко.

Геннадій Пономаренко вважає, що у тих будинках, де живуть організовані мешканці, створення ОСББ – це ідеальний варіант. А там, де вони не організовані, його створення є недоцільним, тому що буде безлад. Він акцентує, що ОСББ не є чимось таким, що завтра туди у примусовому порядку загонять усіх, це лиш один із варіантів управління будинком.

«Головний плюс ОСББ – це не те, що зразу ремонти зробили і все класно. Просто люди бачать, куди ідуть їхні кошти», – додає він.

Як створити ОСББ?

Начальник відділу житлового господарства переконує, що створити ОСББ юридично взагалі немає жодних проблем. Для цього тільки потрібно пройти низку етапів.

Перший етап: створення ініціативної групи. Ініціативна група повинна складатися з не менше трьох власників квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку. Наймачі/орендарі квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку не можуть бути членами ОСББ та ініціативної групи.

Основною метою ініціативної групи є скликання установчих зборів, а також підготовча роз’яснювальна робота, підготовка проектів документів для розгляду на установчих зборах тощо.

На ініціативну групу покладається вирішення таких завдань: попередня оцінка економічного стану будинку; збір інформації про власників квартир, власників нежитлових приміщень та орендарів таких приміщень тощо; підготовка пропозицій щодо членів правління ОСББ, ревізора, кандидатури уповноваженого для проведення державної реєстрації; організація і проведення установчих зборів ОСББ.

Користуйтесь консультацією: Чи можуть мешканці будинку, які не приватизували квартиру, голосувати на зборах ОСББ?

Другий етап: підготовка до проведення установчих зборів. Для цього ініціативна група повинна призначити дату, час і конкретне місце проведення установчих зборів. Закон передбачає, що час і місце проведення мають бути зручними для більшості можливих учасників зборів. Крім того, ініціативна група повинна підготувати проекти таких документів для проведення установчих зборів:

– копію статуту ОСББ (копії проекту статуту можна роздати власникам житлових і нежитлових приміщень будинку для ознайомлення перед установчими зборами);

– протокол установчих зборів;

– список реєстрації учасників установчих зборів.

Про проведення установчих зборів ініціативній групі необхідно письмово повідомити всіх власників житлових та нежитлових приміщень будинку хоча б за 14 днів до дати проведення.

Третій етап: проведення установчих зборів. Установчі збори правочинні, якщо на них присутні понад 50% власників квартир та нежитлових приміщень. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх власників.

Установчі збори приймають рішення:

– про створення об’єднання;

– затверджують статут (який розробляється відповідно до типової форми);

– обирають органи управління (голову та членів правління, голову та членів ревізійної комісії);

– визначають назву об’єднання.

Четвертий етап: державна реєстрація ОСББ. Державна реєстрація об’єднання проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Для того, щоб зареєструвати ОСББ, треба мати пакет документів, у який входять заява про державну реєстрацію, два примірники статуту, протокол установчих зборів, реєстраційна картка.

Після реєстрації можна виготовляти печатку та штамп ОСББ, відкривати розрахунковий рахунок у банку та займатися господарською діяльністю.

П’ятий етап: передача будинку на баланс. На цьому етапі, як зазначає Геннадій Пономаренко, ОСББ уже є, але будинку на балансі ще немає. Тому потрібно зв’язатися з попереднім балансоутримувачем та укласти акт прийому-передачі будинку на баланс.

Мешканці багатоквартирних будинків ще мають час подумати, чи створювати їм ОСББ, чи обрати управителя на загальних зборах, чи залишатись пасивними і замість них управителя на конкурсних засадах призначить міська рада. Але затягувати з рішенням – не варто.

  • 2503

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2503

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст