Головна Блог ... Консультації від юристів Обов'язковий облік жінок у ТЦК

Обов'язковий облік жінок у ТЦК

Відключити рекламу
 - c1e0bb186f4c4cb350d1ede3c5bf7e62.webp

З 18 травня набув чинності закон про посилення мобілізації. Звичайно, про загальну мобілізацію жінок у нових нормах не йдеться. Проте маються і певні важливі зміни, які стосуються військовозобов’язаних жінок.

Тож далі, коротко і по суті, розглянемо кому з жінок треба з’явитися до ТЦК і стати на облік та оновити дані.

Згадайте новину: Кому точно не треба оновлювати дані в ТЦК: 5 категорій

КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО СТАВАТИ НА ОБЛІК?

Згідно з пунктом 11 статті 1 закону «Про військовий обов’язок та військову службу» на військовий облік мають стати жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю. При цьому вони мають бути придатними до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Загалом норми про те, в яких випадках жінкам обов’язково ставати на військовий облік не змінилися. Проте підкреслю, що жінки з вищевказаною спеціальністю зобов’язані стати на військовий облік у будь-якому випадку, без винятків.

Щоб стати на облік, вам необхідно навідати ТЦК, де на вас заведуть особову справу та направлять на медкомісію, яка надасть висновок щодо вашої придатності чи непридатності до служби.

Згадайте новину: Що робити, якщо не встиг оновити дані за 60 днів

ОБОВ’ЯЗКИ ТА ШТРАФИ

Звісно, взяття вас на облік як військовозобов’язаної не означає, що вас мобілізують. Ця формальність необхідна для того, щоб Генштаб розумів, скільки медикинь перебуває в резерві.

Проте якщо ви не виконаєте цю норму і не станете на облік, тоді вас можуть оштрафувати від 17 до 25,5 тисяч гривень за порушення правил військового обліку під час воєнного стану – стаття 210 КУпАП.

Найважливішою ж зміною стало те, що тепер на вказану категорію військовозобов’язаних жінок (медикині та фармацевтки) поширюється і ОБОВ’ЯЗОК ОНОВИТИ СВОЇ ОБЛІКОВІ ДАНІ в ТЦК. Інакше – знову світить штраф і навіть тимчасові обмеження, наприклад, права керування.

Тож відповідно до закону військовозобов'язані жінки зобов'язані уточнити свої облікові дані через ТЦК або ЦНАП, або через електронний кабінет, а саме до 17 липня 2024 року.

Згадайте новину:  Що буде, якщо видалити з телефону "Резерв+": у ТЦК дали роз'яснення

ДОБРОВІЛЬНА МОБІЛІЗАЦІЯ ЖІНОК

Важливо, що в пункті 12 статті 1 закону «Про військовий обов’язок та військову службу» з’явилася чітка норма про те, що жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на військову службу або залучати до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час в добровільному порядку.

Тому як і раніше, нікого з жінок примусово не мобілізують. Тільки добровільно, що у воєнний час, що у мирний.

ЧИ МОЖНА БУДЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЬ БЕЗ ОБЛІКУ

До середини травня діяла норма, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані до кінця 2026 року.

Проте урядовою постановою від 16 травня 2024 року № 563 таку норму прибрали. Тому нині жінки, які мають відповідну освіту та хочуть влаштуватися на роботу, спочатку повинні прийти до ТЦК для взяття на військовий облік.

Згадайте новину: Невідповідність даних військового квитка даним з електронного Реєстру «Оберіг» є підставою для доставки особи до ТЦК під час перевірки документів

МЕДИКИНІ ТА ВИЇЗД ЗА КОРДОН

Для медикинь, які стануть на військовий облік, все залишиться як і було раніше, зокрема, вони й досі матимуть право на виїзд за кордон. Конкретно з цього питання закон не вносив жодних змін, тому щодо перетину кордону військовозобов’язаними жінками нічого не повинно змінитися.

Так само не передбачено і жодних обмежень для жінок у вчиненні консульських дій у закордонних дипломатичних установах України.

ВИСНОВОК

Військовозобов’язаним жінкам треба всього лише стати на формальний облік та оновити свої облікові дані ТЦК в будь-який зручний спосіб: навідати ТЦК, через ЦНАП або в е-кабінеті.

Автор консультації: адвокат Роман Сімутін

Джерело: адвокат Роман Сімутін

 • 1946

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1946

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст