125
0
5280
ТЕХОГЛЯД
1. У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 року №137 зі змінами техогляд зобов’язані проходити всі транспортні засоби, які використовуються в підприємництві тобто з метою отримання прибутку. Безумовно мається на увазі що даний суб’єкт здійснює підприємницьку діяльність законно.
По відношенню громадян (фізичних осіб) нічого не змінилось. Фізичні особи які не використовують транспортні засоби для підприємництва чи в підприємництві не зобов’язані проходити техогляд.
2. Хто має проходити техогляд
-легкові авто для перевозки пасажирів або вантажів в підприємництві- раз надва роки;
-вантажі авто вантажопідйомністю більше 3,5тонн, причепи до них та таксі незалежно від строку експлуатації – щороку;
-автобуси спецтранспорт (по перевозці небезпечних вантажів) – двічі на рік.
3. Що таке техогляд?
- проводиться методом інструментального контролю – це з застосуванням випробувального устаткування;
- проводиться методом органолептичного контролю – це проводить спеціаліст на вигляд, на нюх, перевіряє засоби сигналізації.
- при техогляді проводиться ідентифікація транспортного засобу (тип. Модел, марка, призначення, виробник, особливості конструкції, реєстраційні документи, інформаційні матеріали виробника).
За результатами техогляду складається: Протокол відповідності, або Акт невідповідності.
4. Той хто замовляє техогляд має право вільного вибору фірми яка це буде робити, але вона має бути сертифікована. Ця процедура здійснюється через Мінінфраструктури та Головний сервісний Центр МВС.
Постанова КМУ від 10.03.2017 року №141 удосконалила проведення техогляду. Тепер необхідно робити обов’язкову фото та відео фіксацію. Результатом цієї фото-відеофіксації має бути визначено чітко тип, модель, марку, авто, фотографії ВІН-коду- (ідентифікаційного номеру транспортного засобу в тому місці де він здійснений ( на стійці, під капотом і т.д.) Крім того має бути чітко зрозуміло з фото відео фіксації де проводився техогляд. На фото та на відео має бути відображено дата та час здійснення техогляду. Протокол надається Замовнику (власнику).Другий оригінал з фото-відеофіксацією направляється до Сервісного Центр МВС і зберігається там три роки.
Вважаю,що термін зберігання малий, він має бути як мінімум 7 років.
Підстава: громадяни купують сьогодні елітні авто, особливо це відноситься до тих хто купив з рук з початку війни. Таких фактів в України вже давно за100 випадків.
Потім авто забирають правохоронці (через арешт, розшук і т.д). Приклад однієї із схем.: перевіряють реєстраційні документи в Головному сервісному Центрі МВС і виявляють реєстраційні документи не встановленого зразка. Через суд арештовують транспортний засіб і оголошують в розшук. Схема виглядає наступним чином. Авто викрадається в основному в Києві. Злочинці мають всі база елітних авто які залишились в ОРДЛО та в Криму. Під документи,шляхом зміни ідентифікаційних номерів легалізують їх і продають за дешево новим власникам, які в свою чергу є добросовісними набувачами. Перспектива – багаторічна судова тяганина.
Відповідальність за порушення правил техогляду, строків передбачена статтею 128 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ст.128 КУпАП Випуск на лінію транспортних засобів, технічний стан яких не відповідає встановленим вимогам або без необхідних документів, передбачених законодавством
Випуск на лінію транспортних засобів, технічний стан, обладнання або комплектність яких не відповідає вимогам правил і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху, технічної експлуатації, переобладнаних без відповідного погодження, не зареєстрованих у встановленому порядку, таких, що не пройшли обов'язкового технічного контролю або без поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), без проходження щозмінного медичного огляду та контролю технічного стану, а також направлення в рейс одного водія при здійсненні пасажирських перевезень на автобусному маршруті протяжністю понад п'ятсот кілометрів -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян - суб'єктів господарської діяльності в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ( 680,00грн)
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян - суб'єктів господарської діяльності в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(850,00грн)
Позиція держави: Тепер коли буде відео-фото фіксація дасть змогу захищати майнові права і вест більш персоніфікований облік транспортних засобів.
Нюанси :На наш погляд це дасть протилежний ефект. Обгрунтовуємо: Завдяки здійсненню фото шопу з фото фіксації, здійснення підробок відеозаписів власник, або добросовісний набувач практично буде позбавлений можливості повернути собі власність. Для правоохоронців надання до суду таких «доказів» буде мати стовідсоткову гарантію відмови позивачу у поверненні йому транспортного засобу.
Причина тут одна: Мафію в Україні очолюють …………………
Юридичний Центр «Алекс»
Керуючий партнер, адвокат Олександр Травянко
www.alexcenter.com.ua
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
174
Коментарі:
0
Переглядів:
949
Коментарі:
0
Переглядів:
377
Коментарі:
2
Переглядів:
363
Коментарі:
0
Переглядів:
395
Коментарі:
0
Переглядів:
407
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.