Головна Блог ... Новини Новели в управлінні авторськими та суміжними правами. Крок вперед чи назад? Новели в управлінні авторськими та суміжними права...

Новели в управлінні авторськими та суміжними правами. Крок вперед чи назад?

эксклюзив
Відключити рекламу
Новели в управлінні авторськими та суміжними правами. Крок вперед чи назад? - ca17865e812c8ec6dd10fb3bd3cb9e61.jpg

Передумови для прийняття цього Закону:

Відносини з приводу збору винагороди за використання об’єктів авторського права і об’єктів суміжних прав в Україні через організації колективного управління регулюються Законом України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

З моменту набрання чинності цим Законом 22 липня 2018 року, в Україні було проведено акредитацію організацій колективного управління в декількох сферах розширеного та обов’язкового колективного управління.

Абзацом 3 пункту 3 Розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Закону передбачено, що «через 14 місяців з дня набрання чинності цим Законом Державна служба інтелектуальної власності України (ДСІВ) оголошує конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління (ОКУ) та розпочинає прийом відповідних заяв від цих організацій, про що розміщує оголошення на своєму офіційному сайті.».

Однак акредитовані організації упродовж 3 років не були визначені. Це поставило під загрозу виконання обов’язків Україною багатостраждалою угодою про асоціацію з ЄС, Директиви 2014/26/ ЕU (щодо колективного управління авторським і суміжними правами, мультитериторіального ліцензування прав на музтвори для онлайн використання на внутрішньому ринку, втілення загальноприйнятих світових стандартів в сфері збору та виплати авторської винагороди (роялті).

Що пропонує цей Закон?

Новелою цього Закону є те, що він дає можливість ОКУ, внесених до Реєстру ОКУ, мають право тимчасово здійснювати добровільне колективне управління на підставі наданих їм правовласниками майнових прав у сфері розширеного колективного управління, шляхом укладання договору з користувачами на умовах тарифу, що визначається організацією колективного управління для таких договорів без застосування порядку встановлення тарифів, щодо творів, включених до каталогу цієї організації колективного управління, але не довше ніж 60 днів з дня публікації на офіційному веб-сайті Установи оголошення Установи про встановлення тарифу у відповідній із зазначених сфер за результатами узгодження шляхом переговорів або визначеного судом".

Закон без додаткових умов достроково припиняє повноваження комісії з акредитації ОКУ, склад якої затверджений Установою до дня набрання чинності цим Законом.

Новий склад комісії має бути сформований упродовж місяця, а упродовж двох – оголошені конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління

Критика закону:

На думку народної депутатки Буймістер Л.А. цей Закон не вирішує проблему, а навпаки нівелює досягнення. Під час голосування у другому читанні обраниця повідомила, що не можна передавати владні повноваження організаціям колективного управління, оскільки це добровільні об’єднання, які негативно сприймаються учасниками медіа групами.

Резюме:

Вочевидь боротьба за владу (вплив на фінансові потоки) на ринку авторських та суміжних прав триває. Ці процеси жодним чином не сприяють міжнародному іміджу України. За цей час незгідні із таким перебігом подій медіагрупи, теоретично мають можливість ускочити в реєстр ОКУ із «своїми організаціями».

Сподіваюся, ця стаття була для Вас корисною. Якщо це так, не забудьте натиснути на слоника у кінці сторінки, і я про це дізнаюся.

Автор статті: адвокат Віталій Гриб, ст. партнер АО "Гардецький та партнери"

 • 2387

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2387

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст