Головна Блог ... Консультації від юристів НОВЕЛИ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО НОВЕЛИ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО...

НОВЕЛИ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Відключити рекламу
 - 1fa6c602f673c131fc654f9e53f851d5jpg

Вступили в силу Зміни щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності.

02.11.2016 року опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» № 1666-8.

Ці зміни направлені забезпечити захист прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшуються ризики незаконного заволодіння майном.

Важливим нововведенням є те, що державний реєстратор повинен повідомити власнику нерухомості про отримання заяви на проведення реєстрації об’єкта нерухомості, щодо якої подано заяву про проведення такої процедури. Це дасть можливість власнику об’єкта оперативно відреагувати на факт проведення реєстраційних дій з його майном. Мін’юст планує проводити таке оприлюднення за допомогою СМС.

Читайте статью: Только государство может остановить мошенничество с недвижимостью

Власник об’єкта нерухомого майна тепер може звернутися з заявою про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі терміном на 10 днів. Така необхідність виникає у власників майна при виникненні різних судових суперечок. Раніше заборонити реєстраційні дії можна було тільки в судовому порядку.

Також змінилися терміни проведення реєстрації прав на нерухомість.

Так, право власності та інші речові права (крім іпотеки) можна зареєструвати протягом 5 робочих днів, обтяження, іпотеки прав — протягом 2 робочих днів.

Внести зміни в записи Державного реєстру прав, отримати інформацію з Державного реєстру прав у паперовій формі можна буде протягом 1 робочого дня.

Призупинення державної реєстрації прав, внесення запису про скасування державної реєстрації прав, внесення запису про скасування рішення державного реєстратора повинно бути оформлено тепер протягом 2 годин.

Збільшено терміни для оскарження дій державного реєстратора — з 30 до 60 днів. До Кримінального кодексу України внесено норму про кримінальну відповідальність як державних реєстраторів, так і громадян, які здійснюють неправомірні дії в сфері реєстрації прав на нерухомість, — підробка документів, зловживання службовим становищем і т.п. Раніше цієї норми не було.

Зміни торкнулися і реєстрації бізнесу: новий закон скасував раніше діючий принцип екстериторіальності реєстрації. Тепер державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці.

Винятком є реєстрація на підставі документів, поданих в електронному вигляді. В такому випадку реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної або фізичної особи в межах України.

Вспомните новость: Глава держави затвердив вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності

Також при проведенні державної реєстрації змін про юридичну особу нові норми закону зобов’язують нотаріально завіряти дійсність підпису, яка вказана на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи — засновника (уповноваженої особи) або голови та секретаря загальних зборів. Крім того, тепер необхідно нотаріально завіряти дійсність підпису на установчому документі, акті передачі та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства. Раніше такої норми в законі також не було.

Повний текст Закону № 1666-8

  • 3995

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3995

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст