1
1
6765
02 лютого 2021 року депутати Верховної Ради України врешті проголосували за законопроект, що був прийнятий за основу ще в 2015 році, – №0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості)».
Цим Законом буде врегульоване одне з найбільш суперечливих питань земельної сфери – «автоматичності» переходу права оренди земельної ділянки у разі набуття права власності на нерухомість, що на ній розташована.
До цього часу суди по-різному вирішували це питання: одні зазначали, що «договір оренди земельної ділянки попереднього власника нерухомого майна не припиняється автоматично, а новий власник може вимагати переоформлення права користування земельною ділянкою на себе у встановленому чинним законодавством порядку» (справа №28/5005/5627/2012 Постанова ВГСУ від 15.04.2015), інші дотримувалися протилежної позиції, вказуючи, що «при виникненні в іншої особи права власності на жилий будинок, будівлю або споруду право попереднього власника або користувача припиняється, в силу закону, без оформлення припинення права будь-якими актами та документами» (справа №910/23058/14 Постанова ВГСУ від 09.07.2015).
Найближчим часом новий Закон буде опубліковано, і перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю або споруду відбуватиметься наступним чином:
Якщо ці вимоги якоюсь зі сторін не виконуються, ви маєте право звернутися до суду за захистом своїх прав.
Автор новини: Адвокатське об'єднання "Суслов та Партнери"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
80
Коментарі:
0
Переглядів:
165
Коментарі:
0
Переглядів:
198
Коментарі:
0
Переглядів:
620
Коментарі:
0
Переглядів:
393
Коментарі:
0
Переглядів:
855
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2023 «Протокол». Всі права захищені.
И в чём упрощение? Например, указано: "Якщо земельна ділянка була у нього на праві постійного користування, а ви таке право використовувати не можете, то до вас вона перейде на основі іншого речового права". Ина каком ином основании? Аренда, суперфиций? То есть, это "иное основние" будет указано в новом догвооре, иными словами, новому собственнику прийдётся пройти все круги ада для переоформления права пользования (аренды). Далее, самое главное пункт 4: "Далі цей користувач і власник земельної ділянки протягом 30 днів (з дня державної реєстрації вами права власності на відповідний об’єкт нерухомості) зобов’язані розірвати договір користування земельної ділянки, і натомість ви з власником укладаєте новий договір". А если договор не будет расторгнут? Тогда нужно будет его расторгать или признавать прекращённым в судебном порядке. А новому покупателю недвижимости что делать всё это время? И опять-таки, ключевое: новому собственнику недвижимости нужно будет заключить новый договор. А это, скорее всего: проведение новой нормативной денежной оценки, новый процент в привязке к НДО, новая сумма арендной платы, новые иные условия. И Вы пройдетё 7 кругов ада, пока этот новый договор заключите 9и должно состояться минимум 2 сессии местного совета). Так в чём упрощение???