0
0
311
Шкаралупу від освячених великодніх яєць не можна просто викинути. Наші предки вважали такі дії гріхом.
"Шкаралупи від писанок могли дати скльовувати курям, щоб ті мали здорових курчат. Їх, а також кістки від поросяти, яке теж освячували на Великдень, могли закопати десь на городі. Предки вірили, що з них виросте квітка марена або маруна, яка вважалася сильним оберегом від нечистої сили. А ще вірили, що писанкою можна загасити пожежу", - розповіла кандидат історичних наук та етнолог Інституту народознавства НАН України Анастасія Кривенко в коментарі РБК-Україна.
Крім того, наші предки зберігали шкаралупи від освячених яєць разом із крихтами від паски в кутку біля образів. Експерт зазначила, що крихти від паски їли, коли стикалися з неприємностями, ними обсипали оселю і могли згодувати корові, щоб захистити від злих сил.
Також у давнину шкаралупи від перших писанок кидали у водойму, щоб вода до поминального тижня донесла їх до померлих, таким чином сповістивши про світле свято воскресіння Господнього.
Що стосується думки священиків, то вони не вважають, що яйця стають святинею після освячення, але якщо на яйці є зображення святих, то наліпки і шкаралупу краще спалити. Крім цього її можна закопати в місці, де ніхто не ходить.
Раніше УНІАН писав, які продукти не можна святити на Великдень.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
843
Коментарі:
0
Переглядів:
566
Коментарі:
0
Переглядів:
695
Коментарі:
0
Переглядів:
681
Коментарі:
1
Переглядів:
540
Коментарі:
0
Переглядів:
452
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.