Головна Блог ... Новини Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компаній суди щодо кредитів "Приватбанку" Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компан...

Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компаній суди щодо кредитів "Приватбанку"

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 2143

Відключити рекламу
Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компаній суди щодо кредитів \

Національний банк України і державний "Приватбанк" виграли суд у пов'язаних з екс-співвласником банку Ігорем Коломойським компаній, через які останні хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування. Про це у середу, 22 травня, повідомила агенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу НБУ.

Рішення за позовами майнових поручителів, пов'язаних із колишніми власниками "Приватбанку", 14 травня ухвалила Велика палата Верховного суду. Згідно з судовими матеріалами, НБУ і "Приватбанк" виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу і кіпрської компанії "Тровелко Холдінгз Лімітед". Ті через суд вимагали звільнити їх від зобов'язань із рефінансування, яке НБУ видав "Приватбанку", на 2,6 мільярда гривень та 143 мільйонів гривень відповідно.

Згадайте новину: Фурса:Приватбанк: еще на один шаг ближе к катастрофе или предательству

За словами представника прес-служби центробанку, метою зазначених позовів, яких загалом було подано близько 30-и, є звільнення від відповідальності не лише юридичних осіб, пов'язаних із колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя - Коломойського. Зазначену категорію справ розглядали суди всіх інстанцій з 2017 року. Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови і лише після того, як Касаційний суд у складі Верховного Суду висловив правову позицію на підтримку НБУ і "Приватбанку" та скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора.

Згодом майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідне рішення, звернувшись до Великої палати Верховного Суду. Проте і Велика палата відмовила в задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов'язаних із колишніми власниками банку. В Нацбанку додали, що правові позиції Верховного Суду є обов'язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах.

Як повідомлялось, колишні власники "Приватбанку" вважають його націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як державний "Приватбанк" і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони провадять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Джерело: DW

Згадайте новину: ПриватБанк продал проблемные кредиты физлиц коллекторам - у юристов привалило работы

  • 2143

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2143

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати