0
0
32
Закон про "амністію" військовослужбовців, які вперше вчинили самовільне залишення частини (СЗЧ), спрацював не так, як передбачалося з початку.
Про це в інтерв'ю LIGA.net сказав екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. Він вважає, що це сталося через те, що під час складання закону проґавили одну деталь, а саме - не прописали, що закон стосується і тих СЗЧ, які сталися до ухвалення закону.
Таким чином, як зазначив Дикий, ті, хто зараз в армії, отримали легальну можливість втекти, а ті, хто втік, все одно бояться повернутися.
"Оскільки це ми не прописали, то чи багато повернулося з тих, які були в розшуку і боялися повернутися, ще не знаємо. Зате точно знаємо, що ми тим бійцям, які служать зараз, дали можливість безкарно зробити одне СЗЧ... Наш закон справді спрацював більше в цей бік, ніж у той, у який розраховували", - зізнався Дикий.
Він додав, що насправді мета закону була в тому, щоб дати можливість повернутися тим військовим, які переховуються і бояться опинитися у в'язниці.
Дикий розповів, що чинні військові не відчувають негативу до товаришів, які втекли зі служби. Вони розуміють, що в будь-який момент можуть опинитися на їхньому місці з особистих мотивів або через те, що довів командир.
Щодо прогнозу щодо масштабів СЗЧ, Дикий припустив, що навесні 2025 року багато військових матимуть три роки безперервної служби або безперервної участі у боях, тож випадки СЗЧ можуть почастішати.
Ситуація з СОЧУ 53-й та 47-й окремих механізованих бригадах звернулися до військовослужбовців, які самовільно залишили частини. Вони закликали їх повернутися і зазначили, що бригади готові підтримати тих, хто хоче виправити помилку.
На думку заступника командира 3-ї штурмової бригади Максима Жоріна, однією з причин зростання СВЧ є проблеми в сім'ях військових.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
139
Коментарі:
0
Переглядів:
112
Коментарі:
0
Переглядів:
175
Коментарі:
0
Переглядів:
154
Коментарі:
0
Переглядів:
38
Коментарі:
0
Переглядів:
359
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.