Головна Блог ... Новини 613! Саме стільки справ і матеріалів в середньому перебувають на розгляді одного судді Касаційного цивільного суду — статистика 613! Саме стільки справ і матеріалів в середньому ...

613! Саме стільки справ і матеріалів в середньому перебувають на розгляді одного судді Касаційного цивільного суду — статистика

Відключити рекламу
 - tn1_08541edc5e17c9137588cb038c6e7236_5f27bcbe3f7a9.jpg

Перша половина 2020 року вже позаду, тому варто підсумувати дані щодо виконаної Касаційним цивільним судом Верховного Суду роботи. Двадцять третього липня на офіційному сайті судової влади України було оприлюднено статистику щодо ситуації зі здійсненням правосуддя у Касаційному цивільному суді Верховного Суду у першому півріччі 2020 року.

Згадайте новину: Суды завалены бесхозными делами. В Украине не хватает 2 тысяч служителей Фемиды

Перш за все варто зазначити, що протягом 2018-2020 років спостерігається тенденція зменшення числа поданих касаційних скарг. Окрім того позитивним є факт, що менше касаційних скарг залишилися нерозглянутими.

Водночас КЦС ВС став частіше, в порівнянні з минулими роками відмовляти у відкритті проваджень. Якщо раніше співвідношення відкритих проваджень до невідкритих було 60 % до 40 %, то на 2020 рік це співвідношення становить 52 % до 48 %.

На жаль, не наведено даних щодо середньої тривалості розгляду справ суддею КЦС у першому півріччі 2020 року. До прикладу у 2018 році цей показник становив 151 день, у 2019 — 179 днів. Але з огляду на те, що цього року було розглянуто трохи більше скарг, можна прийти до висновку, що середня тривалість несуттєво скоротиться у порівнянні з попереднім роком.

Цікавий факт: задоволено лише одну! заяву про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами (перебувало на розгляді 57).

Згадайте новину: Запуск ЕСИТС: не будет ли нарушен принцип доступа к правосудию

Найбільш поширені спори:

Левову частку з загальної кількості становлять спори, пов’язані з невиконанням або неналежним виконанням договорів. При цьому спорів про відшкодування шкоди стало менше, а спорів щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно — більше.

Завантаженість суддів:

Один суддя КЦС ВС в середньому має на розгляді неймовірних 613 касаційних та апеляційних скарг, заяв та клопотань. Але ця цифра не є такою шаленою у порівнянні з минулим роком (минулоріч вона становила 1 226 касаційних та апеляційних скарг, заяв та клопотань).

Цікавий факт: в першому півріччі 2019 року на розгляді КЦС ВС перебувало аж на 48,5 % більше справ. Але як цього статистичного періоду, так і минулого було розглянуто приблизно однакову кількість процесуальних звернень і справ.

Дані щодо звернень:

 • Касаційний цивільний суд отримав більше десяти тисяч процесуальних звернень. Це приблизно на 30 % менше, ніж за перше півріччя минулого року. 98 % від цієї цифри становлять саме касаційні скарги;
 • КЦС розглядав рівно 27, 5 тисяч процесуальних звернень та судових справ, віднесених до його компетенції. З цього числа розглянуто приблизно 53 %, а з огляду на складність 63 справи передано на розгляд Великої Палати.
 • По суті розглянуто 9 007 цивільних справ. 66 % судових рішень з цього числа залишено без змін. 30 % судових рішень апеляційної інстанції скасовано.

Згадайте новину: Слияние специализированных судов в один приведет к многократному удлинению сроков рассмотрения дел

Які договори КЦС ВС в основному скасовує, а які — ні:

Найчастіше відмовляють у відкритті провадження, повертають або закривають провадження у справах щодо оскарження договорів про надання послуг, а задовольняють найчастіше касаційні скарги щодо оскарження договорів купівлі-продажу;

Частка скасувань:

 • цього статистичного періоду скасовано на 30 % більше судових рішень із ухваленням нового рішення, ніж минулоріч;
 • за результатами касаційного перегляду найбільше судових рішень скасовують у Дніпропетровській області, а найменше — у Луганській.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 2334

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2334

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст