613! Саме стільки справ і матеріалів в середньому перебувають на розгляді одного судді Касаційного цивільного суду — статистика

ексклюзив
03.08.2020 | Автор: Адвокатська фірма "Єфімов та партнери"    Переглядів:  1313
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Перша половина 2020 року вже позаду, тому варто підсумувати дані щодо виконаної Касаційним цивільним судом Верховного Суду роботи. Двадцять третього липня на офіційному сайті судової влади України було оприлюднено статистику щодо ситуації зі здійсненням правосуддя у Касаційному цивільному суді Верховного Суду у першому півріччі 2020 року.

Згадайте новину: Суды завалены бесхозными делами. В Украине не хватает 2 тысяч служителей Фемиды

Перш за все варто зазначити, що протягом 2018-2020 років спостерігається тенденція зменшення числа поданих касаційних скарг. Окрім того позитивним є факт, що менше касаційних скарг залишилися нерозглянутими.

Водночас КЦС ВС став частіше, в порівнянні з минулими роками відмовляти у відкритті проваджень. Якщо раніше співвідношення відкритих проваджень до невідкритих було 60 % до 40 %, то на 2020 рік це співвідношення становить 52 % до 48 %.

На жаль, не наведено даних щодо середньої тривалості розгляду справ суддею КЦС у першому півріччі 2020 року. До прикладу у 2018 році цей показник становив 151 день, у 2019 — 179 днів. Але з огляду на те, що цього року було розглянуто трохи більше скарг, можна прийти до висновку, що середня тривалість несуттєво скоротиться у порівнянні з попереднім роком.

Цікавий факт: задоволено лише одну! заяву про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами (перебувало на розгляді 57).

Згадайте новину: Запуск ЕСИТС: не будет ли нарушен принцип доступа к правосудию

Найбільш поширені спори:

Левову частку з загальної кількості становлять спори, пов’язані з невиконанням або неналежним виконанням договорів. При цьому спорів про відшкодування шкоди стало менше, а спорів щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно — більше.

Завантаженість суддів:

Один суддя КЦС ВС в середньому має на розгляді неймовірних 613 касаційних та апеляційних скарг, заяв та клопотань. Але ця цифра не є такою шаленою у порівнянні з минулим роком (минулоріч вона становила 1 226 касаційних та апеляційних скарг, заяв та клопотань).

Цікавий факт: в першому півріччі 2019 року на розгляді КЦС ВС перебувало аж на 48,5 % більше справ. Але як цього статистичного періоду, так і минулого було розглянуто приблизно однакову кількість процесуальних звернень і справ.

Дані щодо звернень:

  • Касаційний цивільний суд отримав більше десяти тисяч процесуальних звернень. Це приблизно на 30 % менше, ніж за перше півріччя минулого року. 98 % від цієї цифри становлять саме касаційні скарги;
  • КЦС розглядав рівно 27, 5 тисяч процесуальних звернень та судових справ, віднесених до його компетенції. З цього числа розглянуто приблизно 53 %, а з огляду на складність 63 справи передано на розгляд Великої Палати.
  • По суті розглянуто 9 007 цивільних справ. 66 % судових рішень з цього числа залишено без змін. 30 % судових рішень апеляційної інстанції скасовано.

Згадайте новину: Слияние специализированных судов в один приведет к многократному удлинению сроков рассмотрения дел

Які договори КЦС ВС в основному скасовує, а які — ні:

Найчастіше відмовляють у відкритті провадження, повертають або закривають провадження у справах щодо оскарження договорів про надання послуг, а задовольняють найчастіше касаційні скарги щодо оскарження договорів купівлі-продажу;

Частка скасувань:

  • цього статистичного періоду скасовано на 30 % більше судових рішень із ухваленням нового рішення, ніж минулоріч;
  • за результатами касаційного перегляду найбільше судових рішень скасовують у Дніпропетровській області, а найменше — у Луганській.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

1313
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ
1