Головна Блог ... Консультації від юристів Мою посилку загубили на пошті: що робити?

Мою посилку загубили на пошті: що робити?

Відключити рекламу
 - tn1_1c73f02ca94c431852fd43114b5a2d06_60ddb75fd7cfc.png

Зміст:

Як переконається, що посилка точно пропала

Необхідно розуміти, що кожен оператор поштового зв'язку, фактично надає послуги і, відповідно, у таких послуг є певні якісні «характеристики», які являють собою перелік зобов'язань, які бере на себе оператор поштового зв'язку, приймаючи посилку у відправника.

Якщо говорити про АТ «УКРПОШТА», то згідно із заявленими цим оператором термінами, доставка посилок по тарифу «УКРПОШТА СТАНДАРТ», здійснюється ним у такі строки:

  • в межах обласних центрів (в т.ч. для м. Київ) - день відправки + три дні;
  • в межах обласного центру і між такими обласними центрами (в т.ч. м. Київ) - день відправки + чотири дні;
  • між районними центрами різних областей (в т.ч. для міст обласного значення) - день відправки + п'ять днів;
  • між іншими населеними пунктами різних областей України - день відправки + шість днів.

Користуйтеся консультацією: Відеоспостереження, перегляд пошти, збір особистих даних та інший контроль роботодавця - що законно, а що ні

Так ось, якщо після зазначених строків посилку одержувач так і не отримав, тобто загубилася посилка Укрпошта (при цьому обов'язково відвідавши відділення АТ «УКРПОШТА», в яке була відправлена ​​відповідна посилка), і по білінгу (трекінгу) поштового відправлення неможливо визначити її місцезнаходження, то необхідно задуматися про подачу відповідної заяви про розшук поштового відправлення.

Як подати заяву на розшук і скільки чекати відповіді пошти? Що робити, якщо загубилася посилка Укрпошта? Загубилася посилка на пошті.

Що робити якщо посилка загубилася?

По-перше, необхідно розуміти, що заяву про розшук поштового відправлення можуть подати як відправник, так і одержувач (адресат).

загубилася посилка

Таке право прямо закріплене в Правилах надання послуг поштового зв'язку (Постанова Кабінету Міністрів України № 270 від 06.03.2009).

Хочеться додати, що форма і спосіб подачі такої заяви зазначеним актом не регламентується, тому особа може самостійно вибрати спосіб її подачі.

Якщо говорити про Укрпошту, то відповідну заяву цей оператор поштового зв'язку пропонує подати в формі «онлайн-заявки на розшук», після авторизації в особистому кабінеті.

Якщо посилка загубилася на пошті, ми б радили таку заяву, якщо говорити про Укрпошту, подавати і в формі «онлайн-заявки на розшук» (через сайт) і в звичайній письмовій формі, лист з якою необхідно буде відправити за адресою реєстрації АТ «УКРПОШТА» (01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 22) цінним поштовим відправленням з прикріпленням ф. 119 (замовне повідомлення про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу), з описом вкладення в це поштове відправлення.

Користуйтеся консультацією: Чому суд не відправляє документи?

У цій заяві обов'язково необхідно вказати:

  • вид, категорія та номер поштового відправлення, або категорія та номер поштового переказу;
  • місце і дата прийняття, прізвище, ім'я та по батькові (для юридичних осіб - найменування) і поштову адресу відправника і адресата, а у відповідних випадках - сума поштового переказу;
  • сума оголошеної цінності поштового відправлення;
  • сума накладного платежу;
  • дані пред'явленого документа, що посвідчує особу заявника.

У разі якщо це стосується посилки, прямого контейнера або листа, бандеролі з оголошеною цінністю, в заяві (додатково) вказується:

  • вид упаковки;
  • детальний перелік і вартість вкладення.

У випадку, якщо це стосується згрупованих поштових відправлень, поштових переказів, до заяви також додається їх список, відправлень «EMS» - копія адресного ярлика.

Форма заяви, запропонована АТ «УКРПОШТА», додається. Зверніть увагу, що в такій формі також необхідно буде вказати МФО Вашого банку, а також номер Вашого рахунку (IBAN).

Тут варто зазначити, що, наприклад, за повну втрату (пошкодження) вкладення посилки з оголошеною цінністю, листа або бандеролі з оголошеною цінністю оператор поштового зв'язку несе відповідальність у вигляді - відшкодування в розмірі суми оголошеної цінності поштового відправлення, вартості послуг поштового зв'язку та штраф в розмірі 25 відсотків вартості цих послуг.

Чи можна домогтися компенсації або повторної відправки від продавця

Необхідно сказати, що - так, такої компенсації або повторної відправки товару від продавця домогтися можливо, але для того, щоб домогтися таких дій від продавця необхідно, щоб в договорі купівлі-продажу, оферті було вказано, що продавець несе відповідальність (ризики втрат) за товар до моменту отримання такого товару покупцем і зобов'язується компенсувати вартість такого товару або здійснити повторну відправку.

Якщо ж в договорі не зазначені зобов'язання продавця по відправці товару, або не обумовлені інші специфічні умови, то за правилами ст. 334 Цивільного кодексу України, товар отримає статус «переданого», з моменту передачі його поштовому оператору, чи то пак обов'язки продавця про передачу товару будуть виконаними, а товар вже буде вважатися власністю покупця.

Як залучити пошту до відповідальності

Необхідно розуміти, що оператор поштового зв'язку не нестиме відповідальності, якщо не подати описаної вище заяви про розшук поштового відправлення протягом шести місяців з дати його відправлення.

Маємо наступний алгоритм залучення оператора поштового зв'язку до відповідальності:

  • переконуємося у відсутності посилки за місцем призначення (у тому випадку, коли загубилася і не відстежується посилка);
  • пишемо і направляємо заяву про розшук поштового відправлення;
  • отримуємо відповідь за результатами розгляду нашої заяви;
  • в разі незадоволення відповідної заяви звертаємося до суду з відповідною позовною заявою.

Якщо загубилася посилка на “Новій Пошті”, алгоритм, в принципі, таким самий, головне все фіксувати в письмовій формі і збирати відповідні докази.

Варто зазначити, що збір необхідних доказів, а також підготовку відповідного позову найкраще доручити професіоналам.

Якщо Вам необхідна послуга профільного юриста або допомога в складанні позову, ми пропонуємо скористатися сервісом «Тендер на юридичну послугу» від юридичної ресурсу «Протокол».

Автор консультації: Адвокат Владислав ГОЛОВАТЮК

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 17174

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 17174

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Хорошая и верная статья, могу добавить одно, если хотите дабы посылка, письмо, бандероль точно дошли (( особенно если она важная)) застрахуйте ее. Могу поделиться своим опытом 2 рекомендованных письма , 5 ценных бандеролей и 1 ценная посылка ушли в не куда (( грошовые компенсации я получил, но это надоело)) благодаря халдеям от "Укрпочты".Хотя они все содержали документы были ценными и адресовались в "Евросуд". Что прекратилось ,когда я застраховал посылку туда же в 2 кг, на 10.000 и закащал доставку курьером у с уведомлением о вручении ((которое я в прочем не получил)) что обошлось в 1.050 гривен - тогда посылку принесли получателю в зубах. Обращаю внимание что "Новая почта" посылок в госучереждения (( в том числе и за рубеж )) не доставляет - из за чего она неполноценна.

    05.06.2021 15:08

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати