Головна Блог ... Новини Мобілізований «суддя» Дмитро Лобан визнав у суді, що взяв хабар Мобілізований «суддя» Дмитро Лобан визнав у суді, ...

Мобілізований «суддя» Дмитро Лобан визнав у суді, що взяв хабар

Відключити рекламу
Мобілізований «суддя» Дмитро Лобан визнав у суді, що взяв хабар - 1f7b7640a0bc5c328822f559a821dee5.jpg

Вищий антикорупційний суд 26 липня постановив вирок у справі судді Чернігівського окружного адміністративного суду Дмитра Лобана. Його визнали винним в одержанні 20 тисяч доларів хабара за рішення в адміністративній справі.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

На засідання Лобан прийшов у військовій формі, сказав, що мобілізувався та наразі є військовослужбовцем.

Ще 18 липня в підготовчому засіданні сторона захисту попросила затвердили угоду про визнання винуватості, і не розглядати справу суті. Лобан заявив, що щиро кається та визнає вину. Почувши це, колегія суддів зробила перерву до 25 липня, щоб вивчити справу.

Судді Володимир Воронько, Андрій Біцюк і Наталія Мовчан детально з’ясовували всі обставини справи хто ініціював передачу грошей, коли і як це відбулося, як Лобан познайомився з позивачкою.

У справі фігурує садове товариство «Лутава». Його представниця звернулася до судді Лобана, щоб скасувати рішення державного реєстратора, який достроково розірвав договір оренди землі. Позивачка запитувала в Лобана, чи можна вирішити це питання і чи це у юрисдикції його суду. Суддя консультував позивачку, радив, як зробити, щоб справа через авторозподіл потрапила саме до нього.

Згадайте новину: Суддю Ковбеля іменем закону змушують доплатити 3,7 мільйони за тещину квартиру

Лобан розповів, що громадянка знайшла його через «Фейсбук» по колу спільних друзів і написала в «Месенджер».

Суддя: Хто ініціатор був отримання грошей? Хто ініціював необхідність сплати грошей за рішення?

Лобан: Це були взаємні домовленості при розмові. Я задав питання «Що ви собі думаєте?». Таку фразу сказав. На що отримав відповідь у цифрах…

Суддя: Ви погодились на це?

Лобан: Не одразу. Спілкування тривало декілька місяців…

Суддя: Яким чином розподілялася перша частина та друга? Хто пропонував як розподілити?

Лобан : Пропонував я, запитував з’ясувати, чи ми розуміємо один одного, просив наперед 50%, на що позивач сказала, що 50 не може…

Суддя: Тобто від вас ініціатива, я правильно розумію?

Лобан : Пізніше – так.

Суддя: А спочатку?

Лобан: Спочатку я запитував, натякав на те, що взагалі про що йде мова.

Суддя: В контексті чого Ви натякали? Ви кажете, «я натякав, про що йде мова». Ви зазначили, що спочатку консультували, а потім надавали вказівки стосовно того, щоб позов потрапив до вас. В який момент, під час якої розмови ви і що натякали, щоб було зрозуміло?

Лобан : Ця розмова у нас відбулась біля школи моєї доньки, я забрав її зі школи […] Я не пам’ятаю, це було багато часу тому… Ця особа була у відрядженні, у нас хаотичне було спілкування, вона могла повідомити «я зараз у Чернігові, можна зустрітися?», якщо у мене є час.

Суддя: Як визначалось 20 тисяч? Хто назвав цю суму?

Лобан : Назвала позивачка.

Суддя: Вона запропонувала за прийняття рішення? Написала чи запропонувала?

Лобан : Я запитав «На що ви розраховуєте?» Вона озвучила мені цифри, які я не почув…

Суддя: Ви перепитали?

Лобан : Я перепитав, вона ще раз сказала, я знову не почув і тому втретє мені було незручно питати, я зробив вигляд, що я зрозумів все.

Суддя: 50 відсотків від якої суми ви пропонували як аванс?

Лобан: Потім я просто запропонував їй 50 відсотків, оскільки я не розумів про що йде мова. Для того, щоб розуміти, про що мова йде…

Потім ще була одна зустріч, на якій вже прояснилося, що мова саме про гроші.

Суддя: Яким чином було з’ясовано?

Лобан: В процесі розмови, діалогу, хвилин десять ми розмовляли… Вона почала казати, що у неї проблеми з фінансами якісь… Зрозумів під час розмови, коли вона вже уточнила, що в неї немає 10, є лише 7.

Суддя: А 20 хто озвучив?

Лобан: Оскільки була мова про 50%, вона почала розмову про 10, я так зрозумів, що 10 це 50%.

Згадайте новину: ДБР повідомило про підозру у державній зраді голові Вовчанського райсуду Харківської області - Ірині Уханєвій

Сторона захисту просила суд врахувати, що Лобан мобілізувався, має позитивну характеристику з місця служби, брав участь у відсічі агресору під час наступу на Чернігів, в евакуації населення. Адвокат посилався на те, що під час досудового слідства допитували свідків волонтерів та побратимів обвинуваченого, які його позитивно характеризували.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості за ч.3 ст.368 ККУ і призначив покарання, узгоджене сторонами, 5 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в судових та правоохоронних органах на три роки. Водночас суд звільнив Лобана від тюремного покарання з трирічним іспитовим строком.

Оскільки Лобан раніше витратив 7 тисяч доларів авансу неправомірної вигоди і ця сума не була вилучена, то вирішено застосувати спецконфіскацію в еквіваленті більше 255 тис. грн. Заставу за Лобана повернуть не повністю і за погодженням із заставодавцем 720 тисяч гривень перерахують на підтримку ЗСУ.

За інформацією Суспільного, Дмитро Лобан уродженець Києва, в Чернігівському окружному адмінсуді працював більше 5 років. Згідно з декларацією, у 2020-му отримав понад 1 мільйон гривень зарплатні. Володіє 1/4 квартири в Києві, а також із дружиною та донькою квартирою в Чернігові. Машина «Мазда» 2009 року випуску також у спільній власності. Готівкою Дмитро Лобан тримав 10 тисяч доларів США, на рахунку в банку 28,5 тис. грн. У вересні 2019-го претендував на посаду судді Шостого апеляційного адмінсуду в Києві. У день затримання, 9 листопада після обіду, Лобан встиг зробити допис у Facebook, що шукає помічника судді.

Автор новини: Ірина Домащенко, «Судовий репортер»

Згадайте новину: «Уверовала я!» Суддя Олександра Брагіна начебто через релігійні переконання відмовляється подавати е- декларацію

 • 3478

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3478

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст