Головна Блог ... Новини Мобілізація в «чужому» ТЦК: чи можуть призивати на службу не за місцем перебування на обліку Мобілізація в «чужому» ТЦК: чи можуть призивати на...

Мобілізація в «чужому» ТЦК: чи можуть призивати на службу не за місцем перебування на обліку

Відключити рекламу
Мобілізація в «чужому» ТЦК: чи можуть призивати на службу не за місцем перебування на обліку - 9b24069cd66fc321796ef0d7d7a6dbd4.jpg

Чи можуть військовозобов’язаного мобілізувати в ТЦК та СП не за місцем перебування на військовому обліку. Тобто у випадку, якщо людина фактично «приписана» до іншого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Після набуття новим законом про мобілізацію чинності українці оновлюють свої військово-облікові дані, зокрема відвідують ТЦК, у яких перебувають на обліку. Водночас військові повістки, або мобілізаційні розпорядження, придатним до проходження служби військовозобов’язаним можуть видавати й інші територіальні центри комплектування. Це регулює Постанова Кабміну № 154 від 23 лютого 2022 року, відповідно до якої оповіщення та призов громадян під час особливого періоду здійснюють незалежно від того, де саме вони перебувають на обліку, пояснила Тарасенко.

Згадайте новину: Примусовий візит до ТЦК: в МО пояснили, чому це можливо навіть після оновлення даних у "Резерв+"

Водночас вона зауважила, що мобілізації військовозобов’язаних не за місцем перебування на обліку має передувати постановка на облік у тому ТЦК, який і здійснює призов.

«Якщо ТЦК та СП хоче призвати військовозобов’язаного, який не перебуває в них на обліку, спочатку такого військовозобов’язаного мають поставити на військовий облік, причому до того, як направляти на ВЛК», – зауважила адвокатка.

Тобто військовозобов’язаного спочатку мають поставити на облік у тому ТЦК та СП, який має намір видати мобілізаційне розпорядження, потім направити його на проходження ВЛК і тільки після визнання придатним – призвати на службу.

«Направлення на ВЛК без постановки на військовий облік буде порушенням Постанови КМУ №560», – наголосила експертка.

Згадайте новину: ТЦК без поліції не може затримувати і доставляти громадян до ТЦК, а поліція без ТЦК – не може вручати повістки

Як часто потрібно проходити ВЛК

Тарасенко також пояснила, як часто військовозобов’язані мають проходити військово-лікарську комісію. Висновки ВЛК вважаються дійсними впродовж п’яти років у мирний та протягом одного року у воєнний час.

Водночас не вважається порушенням законодавства, якщо нині, під час дії воєнного стану, з моменту проходження ВЛК минуло більш як 12 місяців. Згідно з Правилами військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, такі особи повинні прибувати до ТЦК та СП у терміни, зазначені в отриманих ними документах для проходження медичного огляду. Як і проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій із питань взяття на військовий облік, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) ТЦК та СП.

Згадайте новину: Автопродовження строку дії бронювання від мобілізації на три місяці замість одного: діє Постанова КМУ

«Це означає, що ініціатором проходження ВЛК має бути не сам військовозобов’язаний, а ТЦК та СП. Коли ТЦК та СП направить військовозобов’язаного на ВЛК, тоді виникне обов’язок пройти комісію. Якщо ТЦК та СП не намагався направити військовозобов’язаного на ВЛК, про порушення з боку військовозобов’язаного щодо несвоєчасного проходження комісії говорити невірно», – зазначила Тарасенко.

Автор новини: адвокатка Дар’я Тарасенко

 • 3265

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 3265

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст