Нагадаємо, що 7 травня КМУ продовжив ще на один місяць дію відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки. За текстом Постанови №516 продовження почало діяти з 7 травня.

4 червня під час чергового засідання КМУ було внесено зміну до Порядком бронювання №76, які не закінчилися на день прийняття постанови КМУ 07.05.2024 №516, автоматично на три місяці (замість одного місяця, як було передбачено раніше).

Відповідна норма міститься у Постанові від 04.06.2024 №642. З нею можна ознайомитися за посиланням. 6 червня її опубліковано в "Урядовому курʼєрі". Тож з цієї дати діє автопродовження бронювання.

Читайте статтю: ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?

Подробиці застосування автопродовження бронювання від Міністерств

Підкреслимо, що вже було опубліковано розʼяснення Мінекономіки щодо продовження.

У ньому наводився приклад, якщо строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, наданої військовозобов’язаним рішенням Міністерства економіки, закінчується 17.05.2024, згідно з постановою строк її дії автоматично продовжується на один місяць, тобто до 17.06.2024.

Читайте статтю: Дата бронювання – важливий фактор для звільнення від призову: судова практика

Окремо в розʼясненні наголошувалося, що постановою не передбачено прийняття Міністерством економіки додаткових рішень щодо продовження строків дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які не закінчилися станом на 07.05.2024

А от Мінагрополітики від себе зауважило, що згідно з постановою №516 від 7 травня 2024 року всі бронювання, чинні на 7 травня 2024 року, автоматично продовжено на один місяць.

Автор новини: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»