Головна Блог ... Новини Міністр Малюська : механізми стягнення компенсацій з рф можуть бути схвалені до кінця року Міністр Малюська : механізми стягнення компенсацій...

Міністр Малюська : механізми стягнення компенсацій з рф можуть бути схвалені до кінця року

Відключити рекламу
Міністр Малюська : механізми стягнення компенсацій з рф можуть бути схвалені до кінця року - b0a46b58c621c6801644f38e83453b1a.jpg

Боротьба за те, щоб рф за результатами війни була засуджена як держава-терорист та компенсувала Україні втрачене вже почалась. За словами Міністра юстиції України Дениса Малюськи, найбільш багатообіцяючим з точки зору отримання такого роду компенсації з російської федерації є отримання їхніх закордонних активів.

Як зазначив Міністр, ключова мета з точки зору потенційної швидкості і кількості коштів – отримання активів Центробанку і так званого «фонду благосостоянія», – це приблизно до половини трильйона доларів, які знаходяться на рахунках у США, Великобританії і в Євросоюзі.

Згадайте новину: Стягнення в дохід України активів осіб, що сприяли збройній агресії: зміни до закону "Про санкції"

«Механізм складний. Ще не було історичних аналогів, щоб кошти Центробанку забирались в однієї країни і передавалися іншій. Потрібно буде зняти суверенний імунітет з таких рахунків, і це, скоріше за все, потребуватиме укладення окремого міжнародного договору. Але сама концепція, її напрацювання, просуванням і напрацювання юридичних документів, – цим займається уряд», – пояснив очільник Мін’юсту.

Інший механізм – звернення щодо стягнення активів фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з росією. Активів, які належать державі, та активів, що належать особам, пов’язаним з росією чи з актом агресії.

«Там теж є різні напрямки руху. Перший – активи, які знаходяться в Україні. Щодо них вже є не один закон. І зараз ще на розгляді парламенту знаходиться законопроєкт, що був ветований президентом, – ми очікуємо на врахування пропозицій, його швидке прийняття, і що цей інструмент активно запрацює. Другий – щодо активів рф всередині країни президент ввів рішення РНБО, яке було підтверджено прийнятим Верховною Радою законом. І третій блок дій – активи юридичних і фізичних осіб, в тому числі російських олігархів, які розташовані за кордоном. Зараз відбувається активний процес їхнього замороження і робляться обережні кроки з тим, щоб створити законодавчі механізми для можливої конфіскації», – зазначив Денис Малюська.

Вспомните новость: США поддержали перевод части конфискованных российских активов в Украину

Водночас він наголосив, що кошти рф, які будуть вилучені, мають пройти через певний механізм їхнього розподілу. Адже, за словами Міністра, малоймовірно, що всі заморожені кошти рф будуть передані простим рішенням до державного бюджету України. Оскільки ключова мета, яку Україна пропагує і пояснює західним партнерам, – компенсація завданих збитків. А вони були завдані не тільки державному бюджету, а й місцевим громадам, фізичним особам, підприємствам – як українським, так і іноземним. Відтак, один з механізмів розподілу хоча б частини коштів може бути судовий, особливо коли мова буде йти про великі суми завданих збитків. Так само кошти з резервів рф можуть бути використані для виплат за рішеннями того ж самого Європейського суду з прав людини. Водночас головне і першочергове завдання, за переконанням Дениса Малюськи, – зняти суверенний імунітет з коштів рф. Це надасть можливість виконувати судові рішення.

«Ми сподіваємось, що схвалити механізми можна буде розрахунково до кінця року. Можливо за довший, чи коротший період. Нам складно спрогнозувати, тому що потрібно знайти консенсус – однакове бачення кожної літери, кожної коми від цілої низки держав – щодо розміщення коштів рф чи наближених до неї осіб. Великий масив дипломатичної роботи попереду», – підсумував Денис Малюська.

Джерело: Мін’юст

 • 1767

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1767

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст