29.04.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Переглядів:  469
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Мільярд за півгодини: скільки Цукерберг заргобляє запівгодини

Мільярд за півгодини: скільки Цукерберг заргобляє запівгодини - milyard_za_pivgodini_skilki_tsukerberg_zargoblyae_zapivgodini_57237ac0dfa7f.jpg

Статок засновника і гендиректора найбільшої світової соціальної мережі Facebook Марка Цукерберга за перші дві години торгів на відкритті біржі NASDAQ у четвер, 28 квітня, зріс на $ 4,3 млрд.

Якщо після закриття основної торговельної сесії NASDAQ напередодні звітності видання оцінювало стан підприємця в $ 47,5 млрд, то станом на 18:30 за Києвом (торги на NASDAQ почалися о 16:30 за Києвом) цей показник зріс до $ 51,8 млрд. Завдяки $4,3 млрд Цукерберг піднявся на п’яте місце в онлайн-рейтингу і обійшов засновника софтверної корпорації Oracle Ларрі Еллісона.

Вспомните новость: Facebook полностью завладел СМИ, и это плохие новости для всех, кроме Facebook

Зростанню стану посприяла успішна звітність соціальної мережі за перший квартал 2016 року: 27 квітня компанія оголосила, що чистий прибуток в звітний період рік до року зріс майже втричі, до $1,5 млрд, виручка – на 57%, до $ 5,2 млрд, а число активних користувачів на місяць – на 15%, до 1,65 млрд осіб.

Вартість акцій Facebook зросла більш ніж на 9% ще під час угод після закриття основної торговельної сесії – відразу після публікації звітності (на закритті 27 квітня акція Facebook коштувала $ 108,9). Торги 28 квітня підтвердили оптимізм інвесторів: за перші дві години після початку торгів котирування виросли майже на 10% (до $ 119,5 за акцію). Капіталізація Facebook за цей же період зросла більш ніж на $ 30 млрд і склала $ 347 млрд.

Чистий прибуток найбільшої соціальної мережі в світі Facebook за підсумками в першого кварталу 2016 року зріс рік до року майже втричі і перевищила $ 1,5 млрд.

Це випливає з опублікованої звітності компанії. Виручка Facebook за квартал (GAAP) склала близько $ 5,2 млрд, що на 57% більше аналогічного періоду 2015 року.

Пользуйтесь консультацией: Вывод проекта на популярные краудфандинговые платформы: вопросы финансовой безопасности и юридического сопровождения

Основною статтею доходів для Facebook залишається реклама – вона принесла компанії $ 5,2 млрд (зростання в 57% рік до року). При цьому соцмережі вдалося наростити частку рекламної виручки на мобільних пристроях. Якщо в першому кварталі 2015 року на мобільну рекламу доводилося 73% рекламних доходів, то в першому кварталі 2016 року цей показник зріс до 82%, випливає з звітності компанії.

Відзначимо, Цукербергу належить близько 15% акціонерного капіталу Facebook. При цьому він за угодою з іншими акціонерами зберігає голосуючий контроль в компанії (близько 54% голосів). У звітності 27 квітня соцмережа оголосила про випуск нового класу акцій – класу C – без права голосу. Кожен з власників акцій класу A і класу B отримає по дві акції класу C на кожний приналежний йому папір як дивіденди. Таким чином соцмережа збереже структуру акціонерного капіталу, але дасть Цукербергу можливість розпоряджатися своїм пакетом без ризику розмивання статусу контролюючого голосуючого акціонера. Засновник соцмережі раніше оголосив про намір передати на благодійні цілі 99% паперів Facebook, що належить йому і його дружині Прісциллі Чан.

Як зазначає агентство Bloomberg, на Уолл-стріт високо оцінили результати соцмережі за перший квартал року. Так, аналітики Deutsche Bank AG підвищили прогноз по цільовій вартості акцій Facebook з $ 145 до $ 160, а аналітики Citigroup Inc. – З $ 133 до $ 144.

Джерело: .finance.ua,

Вспомните новость: А всё таки будущее у страны есть: Украинский стартап TripMyDream получил главный приз 500 тыс. $ в качестве инвестиции

1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ