3
1
5316
Відповідно до статті 10 Закону України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 року № 1404-VIII одним із заходів примусового виконання рішення суду є звернення стягнення на майно боржника.
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.
Користуйтеся консультацією: Невиконання виконавчого документу - юридичні наслідки для стягувача і боржника
Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.
У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.
Додатком до Закону України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 року № 1404-VIII визначений Перелік майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами.
Так, до майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами, належать:
Законом також встановлено обмеження щодо звернення стягнення і на нерухоме майно боржника.
Користуйтеся консультацією: Виконавчий лист, судовий наказ, що з ним робити стягувачу і боржнику
Відповідно до ч. 7 ст.48 Закону України "Про виконавче провадження" у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати ( 6000 грн. Х 20 = 120 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
Автор коонсультації: Кулик Юлія Василівна
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
156
Коментарі:
0
Переглядів:
110
Коментарі:
0
Переглядів:
493
Коментарі:
0
Переглядів:
7875
Коментарі:
0
Переглядів:
498
Коментарі:
0
Переглядів:
601
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Неисполнение исполнительного документа - юридические последствия для взыскателя и должника https://protocol.ua/ru/neispolnenie_ispolnitelnogo_dokumenta_yuridicheskie_posledstviya_dlya_vziskatelya_i_dolgnika/