Легкий спосіб оформлення документів на право власності на будинок в селі

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Легкий спосіб оформлення документів на право власності на будинок в селі - 0_83425100_1477739879_58148567cbb4b.jpg

Нерідкою є ситуація, коли люди в селі живуть у будинках не один десяток років без оформлення документів, що підтверджують їх право власності на такий будинок чи землю. Через це з’являються як дрібні проблеми при укладенні договору, наприклад, з облгазом, комунальними органами, так і значні – при оформленні спадку, продажу або даруванні будинку.

З точки зору закону будинок без оформлених документів на право власності є самовільною будовою. Тому існують значні ризики, що в якийсь момент вас можуть змусити покинути такий будинок.

Користуйтесь консультацією: ЯК ОТРИМАТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА БУДИНОК В СЕЛІ?

Щоб такого не було, потрібно оформити право власності на такий будинок. Так, цей процес оформлення права власності на житло нелегкий, але тільки тоді ви зможете бути спокійними за себе і свою сім’ю. Раніше вже писали на тему про те, як ми узаконювали самобудову. З чого варто почати?

Перший крок

Технічна інвентаризація. Процедура нескладна – звертаємось із заявою в Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр), приїжджає експерт з інвентаризації у ваш будинок і заміряє всі об’єкти нерухомості у дворі: будинок, льох, гараж, вигрібна яма і тому подібне.

Такі експерти є в обласному управлінні Укрдержреєстру (в минулому – БТІ). Але є і приватні організації, які зроблять подібну інвентаризацію швидко, якісно і недорого порівняно з держорганами (БТІ). Процедура триватиме не більше 10 днів і після закінчення ви отримаєте технічний паспорт з кресленнями вашої ділянки і кресленнями споруд на ній.

Другий крок

Звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції. Необхідно підготувати такі документи:

  • документи на землю (державний акт або свідоцтво про право власності на землю або договір оренди земельної ділянки, або довідку з сільради про те, що у вас немає заборгованості по сплаті податку на землю);
  • технічний паспорт з проведеною інвентаризацією;
  • декларацію про готовність будинку до експлуатації.

Строк реєстрації – 10 робочих днів, по закінченні якої ви отримаєте декларацію з відміткою про реєстрацію. З точки зору закону це означає, що ваша нерухомість існує і ви маєте на неї певні права.

Користуйтесь консультацією: Реєстрація права на земельну ділянку в держреєстрі речових прав на нерухоме майно. Порядок 2016 р.

Третій крок

Звертаємось із заявою до Державної реєстраційної служби. Треба подати:

  • заяву про реєстрацію права власності;
  • технічний паспорт на ваш будинок;
  • зареєстровану декларацію;
  • копію вашого паспорта, ІПН;
  • документи на землю під вашим будинком.

Строк реєстрації – 14 днів. Результат – державний акт про право власності і виписка про державну реєстрацію права власності. Процедура платна, але сума всіх платежів не перевищує 300 грн.

Усі ці процедура з реєстрації права власності на будинок займуть десь 1,5 – 2 місяці, але лише з цього моменту ви зможете продавати, заповідати та дарувати таку нерухомість, адже ви стаєте повноцінним власником такого майна.

Автор консультації: Юрій Усманов

Джерело: Правова консультація

Згадайте новину: Мін’юст запускає СМС-інформування громадян про реєстраційні дії з їх майном

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0