07.10.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України О. Лавриновича

Міністерство юстиції України 11 березня уклало угоду з юридичною фірмою «Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP and Affiliates» на послуги по справі «Тимошенко проти України» вартістю 10,20 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Гроші з державного бюджету виділено «у зв’язку з тим, що Європейським судом з прав людини 31 травня 2012 року та 11 липня 2012 року у справі «Тимошенко проти України» були поставлені додаткові питання», – йдеться в обґрунтуванні закупівлі.

При цьому предмет закупівлі в «ВДЗ» вказано як «послуги щодо наукового дослідження та експериментального розроблення у сфері суспільних наук».

Також Мінюст повідомляє, що «Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP and Affiliates» вже надавало послуги уряду України по цій справі відповідно до договору від 10 квітня 2012 року. Відтак цього разу було застосовано неконкурентну процедуру закупівлі «в одного учасника».

Інтерв'ю: Экс-министр юстиции Александр Лавринович "Если на государство в ЕСПЧ подана жалоба — я обязан как можно лучше подготовить линию защиты государства"

Однак в «Віснику державних закупівель» немає жодних згадок про попередній контракт.

На сайті Мінюсту повідомляється, що юристи «Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP» показали, як Тимошенко перевищила свої повноваження й скоїла злочини при укладенні угоди в 2009 році між «Нафтогазом» і «Газпромом» по поставкам газу в Україну.

«Міністерство юстиції України вдячне фірмі «Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP» за професійне дослідження, яке беззастережно зафіксувало факти цієї справи», – йдеться у повідомленні Мінюсту.

В свою чергу захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко після опублікування звіту «Skadden» в грудні 2012 року повідомив, що на його депутатський запит відносно вартості юридичних послуг міністр юстиції Олександр Лавринович відповів, що робота «Skadden» коштувала 92 тис грн. А тендер не проводився через те, що ця сума була меншою від порогу, коли потрібно проводити тендерні процедури.

Відтак Власенко завважив, що офіційні дані про вартість послуг іноземних юристів були занижені. Оскільки згідно зі звітом компанії, над справою Тимошенко працювало близько десяти співробітників компанії, тоді як вартість однієї години роботи одного партнера «Skadden» складає мінімум $750, а помічників – $400.

У зв’язку з цим Власенко підозрював наявність корупційної складової, а також вимагав пояснень щодо реальних замовників звіту, який юристи «Skadden» зробили для Мінюсту.

Вспомните новость: ГПУ вручила подозрение экс-главе Минюста Лавриновичу

Нагадаємо, у грудні 2012 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) завершив публічні слухання справи Юлії Тимошенко по скарзі, яку екс-прем’єр України подала в липні 2011 р.

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України О. Лавриновича, його заступника та директора Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності – головного бухгалтера Міністерства юстиції України, які обвинувачуються у вчиненні розтрати бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн (на той час 1,1 млн дол США) через безпідставну та незаконну закупівлю Міністерством юстиції України послуг юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLР and Affiliates (США) під виглядом необхідності отримання правової допомоги при підготовці до розгляду справи «Тимошенко проти України» в Європейському суді з прав людини, а фактично з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства під час судового розгляду справи Ю.Тимошенко, за ознаками злочинів передбачених ч. 5 ст. 191 (розтрата майна в особливо великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Обвинувальний акт щодо вказаних осіб 07.10.2016 року скерований до Шевченківського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Довідково: санкція ч. 5 ст. 191 КК України, за якою кваліфіковано дії обвинувачених, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Джерело: ГПУ

Вспомните новость: Свидетеля по делу Тимошенко приговорили к условному сроку за ложные показания

0
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення