21.12.2014    Переглядів:  279
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Кузьмін Рінат Равелійович почав говорити!

Кузьмін  Рінат  Равелійович почав говорити! - kuzmin_rinat_raveliyovich_pochav_govoriti_5496a75785c3c.jpg

Несподівано колишній перший заступник генерального прокурора України часів Януковича Рінат Кузмін в ефірі однієї із політичних телевізійних програм «Право на владу» оприлюднив приголомшуючу інформацію і «справі Гонгадзе». За словами Кузміна за закриття кримінальної справи проти Президента України Кучми у справі про вбивство Гонгадзе був сплачений хабар у астрономічній сумі 1 мільярд доларів США. Ця інформація за словами Кузьміна була отримана у 2013 році, при цьому хабарі за мовчання були отримані також неназваними свідками, які фігурували у цій справі. Перевірити цю інформацію слідчим шляхом, тобто за процедурою, передбаченою законом, колишній прокурор не встиг, про що за його словами жалкує.  

Нагадаємо, що у березні 2011 року  Генеральною прокуратурою України проти Кучми була порушена кримінальна справа за підозрою у причетності до вбивства відомого журналіста Георгія Гонгадзе.  Колишнього Президента України допитали, в нього була очна ставка з колишнім генералом МВС України Олексієм Пукачем (тепер засуджено до довічного позбавлення волі) та пізніше очна ставка з колишнім майором Держохорони Миколою Мельниченко. Планувалось, що звинувачення буде базуватися в першу чергу на записах (плівках) майора Мельниченко та показах Мельниченко, Олександра Мороза та ряду інших свідків. Наприкінці березня 2011 року генпрокуратурою   України було повідомлення про завершення розслідування. 

Проте 20 жовтня 2011року Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі № 12-рп/2011, яким  надав офіційне тлумачення положення частини третьої статті 62 Конституції України (рішення КС України) та зокрема прийшов до висновку, що «обвинувачення у вчиненні злочину не може ґрунтуватися на фактичних даних, одержаних в результаті оперативно-розшукової діяльності уповноваженою на те особою без дотримання конституційних положень або з порушенням порядку, встановленого законом, а також одержаних шляхом вчинення цілеспрямованих дій щодо їх збирання і фіксації із застосуванням заходів, передбачених Законом України „ Про оперативно-розшукову діяльність“, особою, не уповноваженою на здійснення такої діяльності.»

На підставі зазначеного рішення КС України 14 грудня 2011р. Суддя Печерського суду м. Києва Галина Супрун скасувала постанову генпрокуратури України про  порушення кримінальної справи стосовно громадянина Кучми та визнав порушення кримінальної справи незаконним. Апеляційне та касаційне оскарження рішення судді Супрун результату не дали і, таким чином, колишній Президент України Кучма уникнув звинувачення у судді.
Якщо інформація про хабар в 1 млрд. доларів США буде доведена, такий хабар може стати одним із найбільших не тільки в новітній історії України, а і в історії сучасного світу.  
Сам Рінат Кузьмін підозрюється генпрокуратурою України у вчиненні  ряду злочинів під час перебування на посаді першого заступника генерального прокурора України ( у 2010-2013 рр.) і сьогодні офіційно перебуває у розшуку. Зокрема Кузміна підозрюють в організації незаконного затримання колишнього міністра МВС України Луценко в 2010 році та у злочинному впливі на суд при обранні запобіжного заходу щодо Луценка у вигляді тримання під вартою.

Згадайте новину: Новий Генпрокурор України Ярема В. повертається до справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.
Апеляційна скарга колишнього генерала МВС України Олексія Пукача не розглядається Апеляційним судом міста Києва.

Обговорюйте тему:  Плівки (аудіозаписи) майора Миколи Мельниченко

Аналізуйте судовий акт: Вирок Пукача О. у справі вбивства журналіста Гонгадзе Г.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: