0
5
3058
Зміст:
Чи мають право відключити газ. Дедалі частіше запитують клієнти на консультації. Звичайно ж мають право, але лише у певних випадках. Дуже важливо розуміти, коли можуть відключити газ, а коли ці дії незаконні.
Причини відключення газу вказані у розділі 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем. І основними з них є:
Також на практиці хотілося б виділити такі причини для відключення як відсутність договору або відмова від його укладання споживачем, відсутність у споживача документів про право власності на будинок, що унеможливлює укладання договору, борги сусідів у багатоквартирному будинку і просто нічим не обґрунтовані незаконні дії, такі як ліквідаціія аварій, що триває роками, або примус споживача окремо укладати платіжний договір на обслуговування лічильників та газового обладнання.
Користуйтеся консультацією: Як встановити газову установку (ГБО) на автомобіль і які штрафи можуть виникнути
Насамперед потрібно з'ясувати причини відключення, вимагати акт про відключення, де вони вказані. Якщо акт про відключення не дають, пишіть письмовий запит із вимогою письмової відповіді. Якщо немає відповіді, телефонуйте на гарячу лінію, вимагайте відповіді на запит.
Не можна в жодному разі підключатися назад самостійно. Це буде вважатися несанкціонованим втручанням з Вашого боку і штрафи за ці дії платити Вам. А вони повірте, значні, на моїй практиці від 30 тис. грн до 500 тис. грн.
Якщо у Вас виникло якесь конфліктне питання з газопостачальною організацією, фотографії всього Вашого газового обладнання з відображенням дати та часу на фото зробіть заздалегідь і зберігайте їх у себе, на випадок раптового візиту та неправомірних штрафів.
Дуже часто чую це питання. Часто також люди при цьому скаржаться, що відрізали газ без попередження, а ще й під час карантину та опалювального сезону.
За несплату можуть відключати, але про це мінімум за 3 дні повинні попередити письмово і дати термін для оплати заборгованості. Все це зазначено у п. 21 розділу ІІІ Правил постачання природного газу. Але попереджати заздалегідь повинні лише, якщо відключення проходить за несплату, якщо за іншими причинами – це не потрібно.
Насправді порядок відключення газу порушують дуже часто. Але, на жаль, просто посилаючись на формальні порушення, украй важко виграти суд чи виправити ситуацію. Все одно у споживача повинні бути інші серйозні причини, щоб посилатися на свою правоту, наприклад, незаконність і неправильність нарахувань, або оплата боргу, або відсутність ознак втручання.
Користуйтеся консультацією: Що робити, якщо Вас відключили від газопостачання?
Так, це можливо. Дане обмеження на відключення під час карантину знято з 20 серпня.
Чи мають право відключити газ у опалювальний сезон теж розповсюджене питання. Водночас люди скаржаться, що їм відключили газ без попередження. Тут відповідь неоднозначна. Відключення за борги в опалювальний сезон – це незаконно, хоч дуже часто практикується. А ось за несанкціоноване втручання або для ліквідації аварій це відключення стає законним і в опалювальний сезон теж.
Якщо борги нараховані неправильно, то треба подавати заяву на перерахунок або заперечувати їх у судовому порядку.
Дуже часто відключають газ, посилаючись на борги інших сусідів, які мешкають у багатоквартирному будинку. Вас мають право відключати лише за Ваші борги. За дії сусідів Ви не несете відповідальності.
Спірною є ситуація, коли відключають через те, що людина набула спадщини, але ще не оформила документи у нотаріуса і не може оформити договір на себе особисто. На мою думку, це явне порушення закону
Якщо сталося відключення у вигляді ліквідації аварій, то збережіть акт на відключення з цієї причини. Тому що будуть спроби посилати вже на відключення з інших причин. І цей первинний акт буде вагомим доказом Вашої невинності у суді.
У боротьбі з цим беззаконням іноді допомагають скарги до НКРЄ та Антимонопольного комітету, але це трапляється вкрай рідко. Заяви до поліції допомагають лише масово, коли цим займається все село. Часто поліція не діє.
Найдієвіший метод – це суд. Він найбільш тривалий і складний. Але у випадках несанкціонованого втручання він практично єдиний, який може дати результати.
Тому, якщо питання дріб'язкове про оплату невеликого боргу та витрат на підключення, то краще вирішити його мирно.
Якщо ж питання більш масштабне, то не витрачайте сили дарма на ходьбу кабінетами, налаштуйтеся на тривалу боротьбу і зверніться до фахівця.
Якщо Вам потрібна послуга фахівця, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.
Автор консультації: Віра Тарасенко
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
479
Коментарі:
0
Переглядів:
317
Коментарі:
0
Переглядів:
384
Коментарі:
0
Переглядів:
726
Коментарі:
1
Переглядів:
607
Коментарі:
0
Переглядів:
628
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Ограничение на отключение во время карантина не снято с 20 августа., а внесены изменения согласно которым отключение во время карантина возможно во всех зонах, кроме красной.
Если более детально, то да. Но это не отменяет возможность отключения. Более того, было запрещено, но только за долги. Поэтому когда запрет за долги, отключают под видом других причин - ремонтные работы, несанкционированное подключение, а на это запрета и не было.
Не могу понять за что берут деньги якобы за доставку газа? Он же вроде сам по трубе под давлением несётся к нам, никто его на руках не несет, и на телеге не катит. Тем более, еесли человек не пользуется, труба перекрыта у входа в квартиру вентилем, то некое количество газа, достигшее вентиля, там стоит хронически, и не движется. А мне насчитали 30 000 гривен за доставку! Чего? Мошеннических хотелок?
К сожалению, после того, как ввели соответствующие законодательные нововведения, это законно. До тех пор, пока не отменят это на уровне правительства (скорее всего не отменят). Люди по началу пытались с этим бороться, но это безрезультатно
Узаконенный ГРАБЕЖ на ровном месте!