Головна Блог ... Новини КАС ВС висловив правову позицію щодо повернення судового збору при закритті касаційного провадження КАС ВС висловив правову позицію щодо повернення су...

КАС ВС висловив правову позицію щодо повернення судового збору при закритті касаційного провадження

Відключити рекламу
КАС ВС висловив правову позицію щодо повернення судового збору при закритті касаційного провадження - tn1_0_52832300_1579180944_5e20639081011.png

Повернення судового збору можливе лише у разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях (п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір»), йдется на сайті court.gov.ua

Про це зазначила об'єднана палата Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства до ДПІ у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення.

Суть спору полягає в тому, що позивач звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою, у якій просив скасувати рішення суду апеляційної інстанції, а справу направити до цього ж суду для продовження розгляду. Пізніше на адресу касаційного суду від позивача надійшло клопотання про відмову від касаційної скарги на підставі ч. 5 ст. 337 КАС України.

Згадайте новину: Судовий збір за подання апеляційної або касаційної скарги на додаткове рішення щодо розподілу судових витрат не сплачується – КАС ВС

Верховний Суд клопотання позивача про відмову від касаційної скарги на рішення суду апеляційної інстанції задовольнив і закрив касаційне провадження. Водночас у вказаному клопотанні позивач порушив питання повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги.

Об’єднана палата КАС ВС відмовила в задоволенні клопотання про повернення судового збору з огляду на таке.

У ст. 7 Закону України «Про судовий збір» встановлені виключні підстави для повернення судового збору (за наявності клопотання особи, яка сплатила судовий збір), а саме:

1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;

2) повернення заяви або скарги;

3) відмова у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;

4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв’язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);

5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Суд зазначив, що наслідком закриття провадження у справі є відсутність (скасування) рішення, яким закінчено розгляд справи по суті, тоді як закриття касаційного провадження призведе до залишення в силі рішення суду апеляційної інстанції.

Зазначене підтверджує різне значення понять «закриття провадження у справі» та «закриття касаційного провадження» і неможливість їх ототожнення.

Отже, Суд дійшов висновку, що повернення судового збору в разі закриття касаційного провадження п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» не передбачено, що унеможливлює задоволення клопотання Товариства про повернення судового збору.

Згадайте новину: КАС ВС роз’яснив, у яких випадках прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді у справах за позовом до органу місцевого самоврядування

Ухвала Верховного Суду від 22 листопада 2019 року у справі № 816/731/16 (адміністративне провадження № К/9901/9639/19) – http://reyestr.court.gov.ua/Review/85836082.

  • 2538

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2538

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст