Головна Блог ... Новини Інформувати про судові засідання і рішення зможуть через Дію Інформувати про судові засідання і рішення зможут...

Інформувати про судові засідання і рішення зможуть через Дію

Відключити рекламу
 - c5c2430df5c1207eb50f34dfe10b015e.jpg

26 квітня у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану 7315.

Авторами законопроекту виступають народні депутати Роман Бабій, Олександр Бакумов, Сергій Демченко, Володимир Ватрас, Максим Дирдін та інші.

Текст законопроекту на сайті Верховної Ради ще не опублікований, однак «Судово-юридичній газеті» стали відомі його деталі.

Дані зміни передбачають:

- можливість інформувати про судові засідання і рішення через Дію. Це не буде мати статусу офіційного судового повідомлення, але необхідно для того, щоб сторони були обізнані;

- можливість під час війни проводити збори суддів конкретного суду дистанційно.

Так, до ст. 11 Закону планується внести зміни, відповідно до яких інформація про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, місце, дату і час судового засідання, може бути надано з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, в тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Згадайте новину: Відтепер суди завіряють копії судових рішень взятих з ЄДРСР

Програмними засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, в тому числі мобільного додатка Дія, може бути також забезпечено відображення та отримання в електронній формі судового рішення по справі, виконавчого документу, виданого у формі електронного документу, особою, що є стороною по справі та авторизувалась через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або через мобільний додаток Порталу Дія (Дія).

Також під час дії воєнного чи надзвичайного стану, а також під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), збори суддів можуть проводитись дистанційно у режимі відеоконференції з дотриманням вимог цього Закону.

Як зазначають автори, для запобігання загрози життю та здоров’ю суддів та учасників судового процесу, а також задля державної інформаційної безпеки у період воєнного стану, тимчасово призупинено доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень, сервісів «Стан розгляду справ» та «Список справ, призначених до розгляду».

В той же час відповідно до статті 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені. Тобто суди зобов'язані працювати та відправляти правосуддя. В тих конкретних судах, де це виявляється можливим, суди продовжують здійснювати правосуддя, повідомляючи учасників судового процесу про розгляд справи за адресою місця їх реєстрації чи за наданою суду поштовою адресою.

Враховуючи вищезазначене та обмежені можливості оператора поштового зв’язку в умовах воєнного стану здійснювати доставку кореспонденції, вбачається за необхідне передбачити можливість надання інформації про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, місце, дату і час судового засідання, з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, в тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Згадайте новину: Жоден суддя не буде притягнутий до дисциплінарної відповідальності за порушення строків розгляду справ в умовах воєнного стану - Голова ВС Князєв

А також забезпечити відображення та отримання через Дію в електронній формі судового рішення по справі, виконавчого документу, виданого у формі електронного документу, особою, що є стороною по справі.

Надання в такому вигляді інформації не матиме статусу офіційного повідомлення, але учасник судового процесу буде поінформований і зможе в подальшому вжити необхідних заходів для захисту своїх прав та інтересів, в тому числі отримати офіційну інформацію про рух справи, про судові рішення у справі, ознайомитися з матеріалами справи тощо.

Крім того, пропонується передбачити можливість під час дії воєнного чи надзвичайного стану, а також під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), проводити збори суддів дистанційно у режимі відеоконференції з дотриманням вимог Закону. Дистанційне проведення зборів суддів по вирішенню поточних питань діяльності того чи іншого суду сприятиме дотриманню безпекових заходів, які є вкрай важливим в умовах воєнного стану чи інших ситуацій надзвичайного та небезпечного характеру.

Автор новини: Наталія Мамченко

Згадайте новину: Резонансні судові справи транслюватимуть на YouTube - запроваджено новий функціонал

 • 3599

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 3599

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Чудово інформують за допомогою СМС-повідомлени та через систему "Електронний суд".

  27.04.2022 08:44

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст