1
0
9268
Зміст:
При купівлі земельної ділянки завжди кращою є та, біля якої протікає водойма. Справа не тільки в естетичному вигляді водного об'єкта: він може надавати й матеріальні вигоди користувачеві. З огляду на це щороку все більше українців замислюються про можливість зробити собі штучний ставок.
Однак перш ніж поставити питання, як зробити штучний ставок, потрібно звернути увагу і на юридичні нюанси. Створення штучної водойми на сьогоднішній день в Україні регламентується низкою законодавчих актів. Проте останні не утворюють єдиної комплексної процедури, лише встановлюють окремі вимоги створення штучного ставка, що створює плутанину серед правозахисників. Тому, завдяки цій статті ви ознайомитеся з консолідованою інформацією та дізнаєтесь чіткий алгоритм дій, який необхідний для створення штучного ставка.
Користуйтеся консультацією: Нормативи при забудові дачної ділянки
Відповідно до ст. 1 Водного кодексу України (далі – ВК України), ставок – це штучно створена водойма ємністю не більше 1 млн. м3.
Відповідно до ч. 2 ст. 59 Земельного кодексу України (далі – ЗК України), власники на своїх земельних ділянках можуть у встановленому порядку створювати рибогосподарські, протиерозійні та інші штучні водоймища.
Таким чином, щоб зробити на дачі ставок штучний, особа насамперед має бути власником відповідної земельної ділянки не тільки фактично, а й формально.
Маючи документи, що встановлюють право, власник земельної ділянки повинен замовити в проектній організації проект будівництва майбутнього ставка. Якщо земельна ділянка має цільове призначення ведення особистого сільського господарства, то її власник самостійно затверджує проектну документацію, інші погоджувальні дії для створення штучного ставка відповідно до ч. 6 ст. 31 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” здійснювати не потрібно.
Важливо те, що в цьому випадку створення штучного ставка не потребує зміни цільового призначення, змінюється лише вид угідь.
Якщо земельна ділянка має інше цільове призначення (наприклад, землі житлової та суспільної забудови), то порядок значно ускладнюється. У частині 2 ст. 82 ВК України визначено, що створення штучного ставка допускається лише з дозволу місцевої ради з погодженням відповідною місцевою адміністрацією, Державним агентством водних ресурсів України та Державною службою геології та надр України.
Узгодження та затвердження документації із землеустрою проводиться у порядку, встановленому ЗК України та ЗУ «Про землеустрій» (ст. 30 ЗУ «Про землеустрій»). Про це детальніше розповімо нижче.
Користуйтеся консультацією: Що дасть переведення дачного чи садового будинку в житловий будинок і як потім у ньому зареєструватися?
Алгоритм дій наступний:
Тобто все, що потрібно для штучного ставка – це замовити проектну документацію та погодити її.
Важливо! Спрощений алгоритм дій передбачено лише для земельної ділянки, яка має цільове призначення ведення особистого сільського господарства. У цьому випадку власник замовляє проект створення ставка в проектній організації та самостійно його затверджує.
Користуйтеся консультацією: Як усунути перешкоду у користуванні земельною ділянкою
Для початку слід визначитися з формою, розмірами, глибиною та місцем розташування ставка.
По-перше, щоб ставок не перетворився на каламутне болото, його необхідно обладнати спеціальною технікою (штучна система фільтрації) або подбати про зону регенерації (біоочищення).
По-друге, при випаровуванні води її слід доливати. Водойму часто наповнюють із колодязя або свердловини за допомогою відповідного насоса, а на випадок проливних дощів облаштовують дренажний відвід зайвої рідини.
По-третє, якщо вода зацвіла, виправити ситуацію допоможуть спеціальні хімічні чи бактеріальні засоби.
Підбиваючи підсумки, якщо коротко, то технологія створення ставка виглядає такою. Замовляємо та погоджуємо проектну документацію. Далі викопуємо землю з урахуванням необхідної глибини ставка. Дно зачищаємо, забираємо всі гострі предмети (коріння, каміння). Потім стелимо гідроізолюючу плівку або ставимо вже готову форму для ставка. Після цього заливаємо воду. І пам'ятаємо, що фантазія ландшафтного дизайнера нічим не обмежується! Можна висадити рослини, зробити декорування зеленої зони, облаштувати водоспади.
Як бачите, побудувати штучний ставок своїми руками не так і складно, необхідно лише запастися терпінням.
Якщо у вас залишилися питання, ви завжди можете звернутися до професіоналів, яких легко знайти на сайті Protocol. У розділі «Тендер на юридичну послугу» ви можете обрати юриста, отримати консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. Вибравши юриста на сайті Протокол, ви зможете зробити це професійно, якісно та недорого.
Автор консультації: Ольга ДОНЧАК
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
92
Коментарі:
0
Переглядів:
256
Коментарі:
0
Переглядів:
1052
Коментарі:
1
Переглядів:
383
Коментарі:
0
Переглядів:
247
Коментарі:
0
Переглядів:
342
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.