Головна Блог ... Новини ГРУПИ ВПЛИВУ У СВІТОВОМУ ПРАВОСЛАВ’Ї: ХТО ТОЧНО ВИЗНАЄ І НЕ ВИЗНАЄ МОЖЛИВУ АВТОКЕФАЛІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ ГРУПИ ВПЛИВУ У СВІТОВОМУ ПРАВОСЛАВ’Ї: ХТО ТОЧНО ВИ...

ГРУПИ ВПЛИВУ У СВІТОВОМУ ПРАВОСЛАВ’Ї: ХТО ТОЧНО ВИЗНАЄ І НЕ ВИЗНАЄ МОЖЛИВУ АВТОКЕФАЛІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ

Відключити рекламу
ГРУПИ ВПЛИВУ У СВІТОВОМУ ПРАВОСЛАВ’Ї: ХТО ТОЧНО ВИЗНАЄ І НЕ ВИЗНАЄ МОЖЛИВУ АВТОКЕФАЛІЮ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ - tn1_0_85212000_1524174424_5ad90e58d0140.jpg

Прихильники Константинополя будуть за, залежні від Москви проти, реакцію третьої групи спрогнозувати важко.

Після президента і предстоятелей УПЦ Київського патріархату та УАПЦ свою згоду просити у Вселенського патріарха Варфоломія автокефалії для Української Церкви дала Верховна Рада – проект відповідної постанови підтримали 268 депутатів із 334, зареєстрованих у залі. Думки експертів щодо документа миттєво розділилися: хтось вважає, що це шанс для України та акт історичної справедливості, а хтось, що це звичайний передвиборний піар і листи в Константинополь не матимуть відповіді, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З огляду на те, як голосував парламент, стає абсолютно зрозуміло, що навіть декларація про бажання створити помісну церкву – це важливий крок у процесі прощання з "руським міром". Аналіз розстановки сил у сучасному світовому православ’ї допомагає зрозуміти, чому за українських вірян так б’ється Москва. Загальновизнаних православних церков нині 14, найвпливовіші – Константинопольський та Московський патріархати.

Всередині світового православ’я існує кілька груп впливу. Перша – це Константинопольський Патріархат. Церкви, які беззаперечно підтримують Константинополь – Александрійська, Єрусалимська, Кіпрська, Албанська, та Чеська. Здебільшого це давні церкви з великою історією, сьогодні вони демократичні та відкриті, не зазіхають на нові території та готові до діалогу та змін.

Друга велика группа – з центром у Москві. До неї експерти відносять Болгарську, Сербську та Польську церкви. Ця група – лідер за кількістю вірян: 50% православних всього світу мешкають на пострадянській території. Цим церквам притаманна жорстка, тоталітарна манера керування, вони не хочуть змін, про будь-яку окрему думку всередині цієї групи не може бути й мови.

Вспомните новость: Глобальная трагедия 1054 года: раскол христианской церкви на католическую и православную

Третя группа – це Антіохійський патріархат з центром у Сирії, Грузинська та Румунська церкви, а також Грецька православна церква. Ці церкви дуже різні та у багатьох випадках непередбачувані. Вони розвиваються по-різному, можуть пристати на будь-який бік або триматися осторонь – в залежності від обставин. Антіохійська має величезний вплив з боку Росії, але живе за рахунок американської діаспори. Румуни ж відправили своїх священиків вчитися до Європи, ті повернулися з проєвропейськими поглядами, і це допомогло церкві відійти від російського впливу.

Християнський світ нині охоплює понад 2 мільярди людей. Католиків приблизно мільярд, протестантів 800 мільйонів, православних – трошки більше 200 мільйонів.

Фото: Радіо Свобода

  • 1403

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1403

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст