Головна Блог ... Відеоконсультація Чи є законні підстави розірвати шлюб під час вагітності дружини? Чи є законні підстави розірвати шлюб під час вагіт...

Чи є законні підстави розірвати шлюб під час вагітності дружини?

Відключити рекламу

Чи є законні підстави розірвати шлюб під час вагітності дружини?" - якщо позов подає чоловік і якщо позов подає жінка!

У житті трапляються випадки, коли подружжю необхідно розлучитися під час вагітності дружини або протягом одного року після народження дитини.
Однак Сімейний кодекс України забороняє подання позову до суду в зазначених випадках.

Відповідно до ч. 2 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу не може бути поданий протягом вагітності дружини та року після народження дитини, крім випадків, коли один з подружжя допустив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини. Тобто, коли один з подружжя вчиняє кримінально карані дії щодо іншого з подружжя чи дитини, розірвати шлюб можна і в період вагітності, і протягом року після народження дитини.
У разі вчинення протиправних дій одним з подружжя щодо другого з подружжя в період вагітності дружини або при наявності дитини до одного року необхідно звертатися в правоохоронні органи з заявами про порушення кримінальних справ за фактом побоїв або заподіяння тілесних ушкоджень (або інших протиправних дій). При цьому в поліції слід отримати Виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в якій будуть відображені відомості про заявника, підозрюваного особі, а також суть вчиненого діяння. Виписку може замінити видана поліцією довідка, про прийняття і реєстрації заяви про кримінальне правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Дані документи потрібно додати до позовної заяви як доказ вчиненого щодо другого з подружжя або дитини протиправного діяння.

Користуйтеся консультацією: Права вагітних і породіль в пологових будинках

Крім того, Сімейний Кодекс України встановлює ще дві підстави для розірвання шлюбу у подібних випадках:

  • Подружжя має право подати позов про розлучення під час вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. В такому випадку до позовної заяви про розлучення слід додати нотаріально завірену заяву реального батька дитини про визнання батьківства.
  • Подружжя також можуть пред'явити позов про розлучення до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо цієї дитини визнано іншою особою або якщо за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини. Якщо у вас є рішення суду, за яким відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини, то відповідно слід додати копію цього рішення до позовної заяви.

Ці документи можуть бути підставою для розлучення і вже є відповідна судова практика

Також, на чому слід зосередити увагу, це те, що у вказаних нормах СК йдеться як про чоловіка, так і про дружину, а не виключно про чоловіків. У цьому аспекті слід виходити з постанови пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 р. №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», в ч. 9 йдеться про те, що вказане обмеження стосується як чоловіка, так і дружини, включаючи випадки, коли дитина народилася мертвою або померла до досягнення року. Встановивши зазначені обставини, суддя має відмовити у відкритті провадження у справі за заявою про розірвання шлюбу, а якщо воно було відкрите, — припиняє провадження у справі.
Ухвали такого роду не є перепоною для повторного звернення до суду з тих самих підстав у зв’язку зі зміною обставин, згаданих у вказаній нормі.

По-друге, слід враховувати, що відповідно до ст. 110 СК України, суд не розглядає заяви про розірвання шлюбу під час вагітності дружини, навіть якщо позов подано ще до виникнення вагітності.

Отже, можемо зробити висновок, що на сьогоднішній день законодавець встановлює чіткі випадки можливості подання позову про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини або протягом одного року після народження дитини.

Таким чином, якщо ви бажаєте розірвати шлюб під час вагітності дружини, або протягом одного року після народження дитини. я рекомендую звернутися за правничою допомогою до фахівця, який допоможе якісно вирішити ваше питання.

  • 2728

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2728

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Дивитись відео консультації

    Дивитись всі відео консультації
    Дивитись всі відео консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст